6.6.2020 | Svátek má NorbertDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KNIHA: Průmysl lžiŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 32, poslední: 12.5.2018 13:45, přehled diskusí

Škola lží a manipulace je obyčejná obchodní reklama :
Autor: L. Novák 475 Datum: 12.5.2018 13:23

Kdo je schopen kritického myšlení, dokáže si asi nadpoloviční většinu dezinformačních praktik odhalit sám. Pro mne navíc byla svého času (po zahájení vysílání až do odchodu V. Železného z ředitelského postu) naše první soukromá televize TV Nova ukázkovou školou, jak si Železný a spol. udělal z TV vlastní dezinformační médium, včetně nesmyslů "pro blbce", jako "neoperativní zásahy do břišní dutiny" a podobné zjevné lži, o nichž TV natočila a odvysílala řadu pořadů i se záměrně zmanipulovanými videodokumenty.

Skvělá kniha:
Autor: P. Hofman Datum: 11.5.2018 20:13

již dávno doporučuji všem známým.

Tady ovšem, bohužel už dávno na ptotievropském a čím dál víc proruském webu, plném kremlobotů, rusofilů a užitečných idiotů Putina, je to házení perel ....

Po zásluze budete popliván!

Re: Skvělá kniha:
Autor: P. Han Datum: 11.5.2018 23:20

Pan Drápal píše dobře a knihu opravdu stojí za to si přečíst. Čím to ale je, že téměř jediný, kdo si tu flusnul, jste vy?

Že se tohle děje, na to nepotřebuji žádnou knihu,:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.5.2018 19:51

denně čtu spoustu článků z celého světa, takže ten "průmysl lží" jede ze všech možných stran. Dnes se novináři příliš nevzrušují skutečnými fakty, píší spíš dle svého naturelu a priorit. Koho rádi nemají, toho opředou jen negativy, a ty, jimž fandí, tak chválou nešetří. A je jim fuk, že spousta lidí na jejich překroucená fakta vidí. Když občas narazím na statistiku, jak jsou na tom média, tak je vidět, že jdou ke dnu. A ROZHODNĚ se nedivím.

Toto je mé největší zklamání po Sametu, s tím jsem tehdy nepočítala. A je mi z toho blivno..

tak realita je takova, pokud by platilo kdyby:
Autor: M. Pesat Datum: 11.5.2018 11:39

" Kdežto urvání kusu Ukrajiny, byl lupičský čin Putina, tak jako kdysi Hitler uloupil Sudety !"

tak realita je takova, pokud by platilo kdyby, tak pokud by soudruh Hitler usporadal v roce 1938 referendum/plebiscit v Sudetech, tak by to dopadlo stejne jako na Krymu.Ono se to regionalne lisilo, ale obecne v Sudetech zilo 80-95% Nemcu.Podobne by to dopadlo na jiznim Slovensku s Madary, nebo nedavny priklad Katalancu. A Kosovo dtto. Co se tyka Ukrajiny, on uz stred je rusky o vychode nemluve, i dnes drtiva vetsina Ukrajincu mluvi/pouziva rustinu, vylozene ukrajinsky je pouze zapad hlavne kolem Lvova.

Cest :-)

Re: tak realita je takova, pokud by platilo kdyby:
Autor: L. Novák 475 Datum: 12.5.2018 13:14

No jo, jak dlouho měli na Ukrajině zavedenou povinnou ruštinu ve školách a úřední "státní" jazyk? Nicméně Ukrajinci, které jsem poznal v Česku, mluvili mezi sebou ukrajinsky a ne rusky. Rozlišit to dokáže i poučený Čech s kdysi (za komunistické totality) povinnou výukou ruštiny na všech školách. :-P

pokud by soudruh pater Drapal zil v USA:
Autor: M. Pesat Datum: 11.5.2018 11:22

"Propagandistická válka není to jediné, k čemu se dají počítače využít. Autorka uvádí: „Americké firmy na výplach mozku voliče zde sice byly už dáno před ruskou hybridní válkou, ale jejich cíle byly komerční, ne vojenské“ (str. 20)."

pokud by soudruh pater Drapal zil v USA, potom by vedel jak USA propaganda/filmovy prumysl pruze reaguje na politickou objednavku.Takze zahy po "humanitarnim bombardovani" Srbska se objevily filmy s tematikou srbskych teroristu co chteji v USA pozit jadernou naloz. Filmy o Iranu=risi "zla". Nebezpeci z KLDR a Rusko, to je evergreen/obraz nepritele na vecne casy. Jak rikaji americti soudruzi v detektivkach: follow the money/sleduj tok penez, bylo by zajimave kdo soudruzce autorce za tu knihu/propagandu zaplatil.

Cest :-)

Re: pokud by soudruh pater Drapal zil v USA:
Autor: L. Novák 475 Datum: 12.5.2018 13:39

Pane Pesate, doporučuji ke shlédnutí film Nejtemnější hodina - Darkest Hour (2017). Podobně jako před časem výborný film Králova řeč / King Speach (2010) ukazuje detailně události v době pádu Chamberlaina a nástupu Churchilla a události té doby, které vedly ke změně postoje GB k nacistickému Německu a k rozhodnutí postavit se Hitlerovi na odpor i za kritické situace, kdy Británie vůbec nebyla vojensky připravena... Pohled z trochu jiného úhlu. Ukazuje na to, jak bylo důležité vytvořit "to správné" veřejné mínění, a jak těžký úkol to pro Churchilla byl.

I na takovém díle je dobře vidět, jak velkou moc má informace a přístup veřejnosti k ní.

Když někdo s vážnou tváří použije v souvislosti s boji a vražděním spojenými s rozpadem bývalé Jugoslávie pojem "humanitární bombardování", mám ho za blbce.

U toho Stalina bych si udávaným motivem:
Autor: I. Vermis Datum: 11.5.2018 9:45

nebyl tak jist - ten spíše posloužil jako záminka pro odstranění obávané konkurence.

Cílené ovlivňování chování lidí:
Autor: J. Vintr Datum: 11.5.2018 9:36

se provozovalo vždycky. Cíle byly různé a nebyly vždy jen negativní. Výjimkou je Rusko, kde se postupovalo a postupuje podle (nevyhlášného) bolševického hesla - "čím hůř, tím líp". Psal o tom už i Karel Čapek, přestože se tehdy u nás bolševici moc projevit nemohli a o Rusku se toho dost nevědělo.

No, o Havlovi lže dotyčná dáma, přesně ve stylu:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.5.2018 8:51

svých "odhalení" o zlých Rusech. Ano, Havel to "nenařídil", na to neměl jako president formálně právo, ale explicitně po tom volal (viz jeho francouzský intervjů) a tak tlačil na ty, co to právo měli, aby to schválili.

Re: No, o Havlovi lže dotyčná dáma, přesně ve stylu:
Autor: J. Fridrich Datum: 11.5.2018 9:34

Houžňák, Houžňák, už zase po ránu pijete ?

Re: No, o Havlovi lže dotyčná dáma, přesně ve stylu:
Autor: I. Vermis Datum: 11.5.2018 9:42

Právě naopak, píše to proto, aby večer měl na pravou skotskou...

I vy byste si ho měl:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.5.2018 9:57

přečíst. Jinak my, co dostáváme od Putina rublíky, pijeme pouze a výhradně vodku, Direktimport von Ural.

Vy jste ten Havlův francouzský intervjů:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.5.2018 9:56

nečetl? To byste měl napravit.

Knihu jsem četl :
Autor: P. Kubáč Datum: 11.5.2018 8:17

A dost mi na ní vadilo, že lež a propaganda je vše co autorčinu politickému názoru nevoní a některá spojení v knize jsou opravdu krkolomná třeba Trump - AfD. Pokud přijmeme názor, že shodou náhod je propaganda vše co autorce nevoní - jedná se o udivující shodu okolností. Jednodušší vysvětlení však je, že samotná kniha je součástí druhého břehu průmyslu lži.

Když je na něčem napsáno:
Autor: R. Langer Datum: 11.5.2018 7:22

"Tohle není hoax!", tak je to určitě hoax. ;-)

Souhlas pane Drápal s hodnocením uvedené knihy i:
Autor: J. Fridrich Datum: 11.5.2018 7:08

Souhlas pane Drápal s hodnocením uvedené knihy i s destruktivními účinky lživé propagandy - hlavně té ruské na naše občany, oni jsou na " příjem " těchto nesmyslů dobře připraveni od svých soužek učitelek ze základek. K hodnocení kauzy Zeman-novičok jsem na jejich adresu uvedl tuto poznámku : Naši skvělí odborníci mohou očekávat v brzké době pracovní-služební nabídku těch nejlepších tajných služeb naší planety, tedy od NSA, CIA, FBI, MI5 A MI6, MOSADU i Putinovi FSB.

Oni to všechno prošetřili ze svého obýváku nebo kuchyně a chudáci špičkoví agenti jezdí po světě, nasazují své životy - a NIC.. Naši specialisté se zamyslí - a je to všechno jasné a vyřešené. Ještě že je máme, snad odolají těm několikamístným dolarovým nabídkám " zlých imperialistů " a budou nás tady i nadále " obohacovat " svými výplody..

Re: Souhlas pane Drápal s hodnocením uvedené knihy i:
Autor: J. Vintr Datum: 11.5.2018 9:42

Ruské mlžení kolem případu Skripal (a mnoha jiných) přesně vystihuje věta z článku: "smyslem dnešních zpráv není ... prosazení lži, ale prosazení ... názoru, že pravda neexistuje" ... Rusko nabídne hned několik, často si vzájemně odporujícíh, "vysvětlení", že oni za nic nemůžou.

Re: Souhlas pane Drápal s hodnocením uvedené knihy i:
Autor: V. Novák Datum: 11.5.2018 17:18

Kam se ve vypouštění několika, často si vzájemně odporujících, "vysvětlení" hrabe Rusko na Británii!

Re: Souhlas pane Drápal s hodnocením uvedené knihy i:
Autor: L. Novák 475 Datum: 12.5.2018 13:45

My, co jsme zažili ruskou (sovětskou) okupaci v roce 1968 a celé následující období, dokážeme vyhodnotit metody ruské propagandy a lži docela spolehlivě. Samozřejmě, bylo tady i dost Čechoslováků, kteří pro Rusko přímo pracovali a někteří to dělají dodnes. Podle jejich kváků jsou snadno rozeznatelní. Víc, než si sami připouštějí. :-)

Soudruhu Kocourku....:
Autor: S. Rehulka Datum: 11.5.2018 6:53

....Vy jste právě součástí té "skryté Putinovy války" ! Pan Drápal je slušný člověk, křestan, snad příliš slušný na můj vkus, ale lžete, když mu připisujete tyto historické události - osobně. Ano, ve válce v Jugoslávii bylo zneužito NATO proti Srbům, ale to byl zločin TEHDEJŠÍ americké administrativy Clintona a Albright ! Kdežto urvání kusu Ukrajiny, byl lupičský čin Putina, tak jako kdysi Hitler uloupil Sudety !

Nakonec, nikdo Vás nenutí si kupovat knihu té autorky, běžný občan zvyklý číst mezi řádky za časů bolševika, mnoho těchto faktů ví i ted !

Žádný Putin si žádný kus Ukrajiny neurval,:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.5.2018 8:53

já jsem myslel, že se v Austrálii tolik nelže jako v Evropské Únii, a tu máš čerte kropáč, vono jo. Že se na stará kolena nestydíte.

Re: Žádný Putin si žádný kus Ukrajiny neurval,:
Autor: S. Rehulka Datum: 11.5.2018 10:33

Podívejte mladíku, on ten mazaný KGBák poslal urvat kus Ukrajiny jenom nějaké "zelené mužiky", kteří měli "dovolenou" z Rudé Armády !Takoví pašáci, jako je Vladimir Vladimirovič už velí zezadu, ty pěkné obrázky s ultrlight a jeřáby, či s nadopovaným tygrem, to je pouze image pro užitečné hlupáky.

Mimochodem, názor na současnou EU, mám asi podobnou té Vaší ! Pouze NATO a uvnitř i spolek s Visegrad 4, je pro Č.R. zárukou bezpečí před Sověty - sorry, čo to povedám před Ruskem !

No, to je právě ten problém, že to, co vy tvrdíte:
Autor: F. Houžňák Datum: 11.5.2018 12:07

je lež jako věž. Nepochybuju o tom, kdyby na východě Ukrajiny byli vaši příbuzní a západní Ukrajinci jim nejen vyhrožovali, že je vyvraždí (viz Timošenková), ale i začali vyvražďování prakticky uskutečňovat, že vy byste seděl na zadku a říkal "jen ať moji rodinu klidně vyvraždí, vždyť je přece Chruščov těm západním Ukrajincům věnoval, tak si s nimi můžou dělat, co chtějí". To si tam teda Austrálci natahali pěkné lidi, i když u vás je to už možná počínající stařecká demence, neschopná vyhledání, utřídění a pochopení faktů. Já se s vámi hádat nebudu. Styďte se.

Drápalovy lži:
Autor: E Kocourek Datum: 11.5.2018 6:28

Mám si tedy u pana Drápala ověřit, zda nesmysly a lži, které publikuje na Nev.psovi, jsou skutečně jeho? Zda na Nev.psovi nepublikuje nějaký falešný Drápal, který chce skutečnému pravdoláskovému Drápalovi dělat ostudu? Sorry, jako - tohle ať si s Astonem řeší pan Drápal sám. Já to beru tak, že to co se tu objeví pod jeho jménem, je skutečně jeho. ////

Ty lži: "Americké firmy na výplach mozku voliče zde sice byly už dáno před ruskou hybridní válkou, ale jejich cíle byly komerční, ne vojenské“. První část je přiznání nepopiratelného, druhá část (komerční, ne vojenské) je lež. Drápalem podporovaná lež. Jednak - zvolení toho či onoho kandidáta není až tak komerční záležitost - viz Trump kontra Hillary. Druhak - jak to autorka může vědět? Řekly jí to ty firmy? ////

"Pět měsíců po napadení Krymu ..." - zřejmě je míněno referendum na Krymu. Napadení vypadá jinak - pan Drápal by měl zavzpomínat, jak to bylo mezi NATO a Srbskem. ////

"Když snahu o pravdu, lásku a dobro vzdají i obyčejní lidé ..." -- Jsem si jistý, že pan Drápal svou snahu o pravdu a lásku hned tak nevzdá, a že od něj uvidíme ještě mnoho dalších lží ve stejném duchu. ////

Re: Drápalovy lži:
Autor: J. Fridrich Datum: 11.5.2018 7:03

Že vy jste si nevzal léky ? Vypotit se, obklady, klid na lůžku. Odpoledne lehká procházka parkem vaší kliniky. Ale pozor, hlídejte si čas ! Víte, že docent Chocholoušek nemá rád pozdní příchody. Příště by vám nepůjčil tu odpornou Západní techniku - počítač. Ale Putin by vám jako pravému nefalšovanému soudruhu zajisté půjčil ten jejich výkřik ruské techniky - SČOT. Dá se na něm také počítat. Na drátcích tam budete mít plno barevných kuliček - uvidíte, že se vám to bude líbit - ony se totiž dají po těch drátech hezky posouvat.

Vy máte rád pohádky, že ? Tak jakou si dáte - O červené Karkulce, nebo o Sněhurce, také Pepek námořník a Mickey Maus je dobrej - ale pozor, některé jsou z JůEsEj a ty budou pro vás " závadové ".

Re: Drápalovy lži:
Autor: V. Novák Datum: 11.5.2018 9:18

Fridrich jako vždy nic k věci.

Troll.

Ale hloupý...

Re: Drápalovy lži:
Autor: V. Novák Datum: 11.5.2018 9:21

Konec konců nejen mezi Srbskem a NATO - stačí zavzpomínat na 68. u nás - a to se nebombardovalo, žádný most nezařval, žádné nemocnici "nevypnuli" proud pomocí grafitových bomb, žádný vlak neshořel i s pasažéry po zásahu "chytrou" bombou, ...

Ale stačilo.

A stačí sledovat, jak Krymčané to "napadení" oslavují.

K tomu abych tohle věděl:
Autor: J. Brunner Datum: 11.5.2018 2:12

si nepotřebuji kupovat knihu. Stačí číst zprávy ze všech stran a na člověka to ze všech stran čouhá. Z jedné víc.