17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

JUSTICE: Vemte to přes práva dětí

Ústavní soud rozhodl o právu dětí na oba rodiče, byť by šlo o osoby stejného pohlaví. Důvodem byla stížnost mužského manželského páru, jehož legalitu včetně rodičovství uznává kalifornský stát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Zinga 28.7.2017 17:50

Konec diskuse:

Ježíš byl teplej co všechno vykonal!

Jak jsem na to přišel? No přece v Bibli, tam to stojí: "Ecce homo!", pravil Pilát a vydal Krista davu.

M. Moravcová 28.7.2017 14:49

Myslím, že účel

byl splněn a reprodukční byznys se u nás může rozjet naplno Andrejko má zelenou. Nějaké rodné listy jsou jen doprovodným jevem a to ještě vylhaným. Argumentace homosexuálů, že v heterosexuálních párech může být otec alkoholik je tak nefér a podvodná. Homosexuálové snad nechlastají? Většina nemocných nebo nakažených AIDS jsou homosexuálové. Většina pedofilů jsou homosexuálové. To je protiargument.

J. Krásenský 28.7.2017 20:55

Tak tak

souhlasím s Vámi

J. Kanioková 28.7.2017 23:41

:))))))))))))))

P. Zinga 28.7.2017 13:24

Soudy v zahraničí

již přiznaly právo dětem poznat své přirozené rodiče.Jedná se o případy umělého oplodnění anonymním onanistou.

J. Tachovský 28.7.2017 13:42

Re: Soudy v zahraničí

No kdyz je anonista anonymni, tak ho asi nepoznaji.

P. Zinga 28.7.2017 15:39

Re: Soudy v zahraničí

V zásadě máte pravdu, ale na výplatní listině jeho jméno je. Za každým kýblem.

P. Portwyn 28.7.2017 10:54

No a vzhledem k tomu,

že v přírodě se vyskytuje i nekrofilie (viz např. Necrophiliac behavior in the “cururu” toad, Rhinella jimi Steuvax, 2002, (Anura, Bufonidae) from Northeastern Brazil), otevírají se netušené možnosti pro další ústavněprávní spory...

P. Portwyn 28.7.2017 10:44

Jinak jsme teda zvědav

jak budou vypadat plemenné knihy, až zelení prosadí ústavní práva zvířat...

Živě si to představuji třeba u štěňat.

Matka: Asta von Schlaffendorf. Otec: původně Alan von Vizovice, ale ten se začal cítit fenou. Asta následně nejméně dvakrát projevila sympatie k sousedovic Ritě, které panička dává křupky z prasete, proto bylo Alanovo otcovství z plemenné knihy vymazáno a štěňata mají dvě matky: Astu a Ritu. Rita ani Asta o to sice nepožádaly, ale jak nám potvrdili experti z OPS "Dog Pride Help", určitě by si to přály, kdyby neměly strach ze zaprděných českých homofobů. OPS Dog Pride Help následně dostala dotaci z ESF a voříšek Punťa, který sexisticky obtěžoval Ritu při venčení, byl odchycen a utracen.

P. Portwyn 28.7.2017 10:45

Re: Jinak jsme teda zvědav

...jsem zvědav.

P. Lenc 28.7.2017 11:35

Re: Jinak jsme teda zvědav

Opravdu vtipné, ale smutné, smutné...

J. Jurax 28.7.2017 20:09

Re: Jinak jsme teda zvědav

Výstižné :-)

Ono blbost je jak známo nekonečná a nejen zelení, ale i jiní aktivisté jsou velmi kreativní v odkrývaní neznámých a netušených jejích faset a jejich urychleného prosazování do běžného života.

J. Chaloupka 28.7.2017 10:37

Zajímá mne, kdo bude platit odškodné,

těm dětem, až jim bude přes 18 let a budou se domáhat náhrady za zjevně "sluníčkové" rozhodnutí. A nemylte se, ty roky utečou jako voda. Nemají snad PRÁVO na matku?

J. Novák 28.7.2017 10:37

Jde o aktivistické politické rozhodnutí. Řeči o apolitičnosti justice jsou k smíchu. Každý z nás má svůj osobní 'světonázor', který ovlivňuje veškerá naše rozhodnutí a jednání, ústavní soudce nevyjímaje. Z tohoto důvodu si myslím, že jejich rozhodnutí je protiústavní.

J. Chaloupka 28.7.2017 10:38

Souhlasím.

viz výše.

J. Kanioková 28.7.2017 10:22

Ten problém JE o DĚTECH !!! Ne o právu pro dospělé..

O jejich potřebě a PRÁVU na vyvážený vývoj !

Láska nestačí k výchově dítěte. Roky vývoje jsou extrémně delikátní. Dítě musí objevit svou identitu, a tomu musí čelit jak s rodičem stejného pohlaví, tak s tím opačného pohlaví, aby prozkoumalo všechny odstíny lidské bytosti ve své realitě: mužské a ženské. Rovněž i jejich koexistenci, komunikaci, i proměňující se hierarchii v časových stádiích

Co dítě potřebuje, je komplementární rovnováha DVOU typů rodičovské lásky, mateřské, otcovské. Muži a ženy přinášejí do rodičovství rozmanitost; každý poskytuje jedinečný přínos do vývoje dětí, který nemůže být replikován jinak: matky a otcové prostě NEJSOU zaměnitelní.

P. Portwyn 28.7.2017 12:17

Re: Ten problém JE o DĚTECH !!! Ne o právu pro dospělé..

Nedávno jsem četl, jak děti odlišně reagují na alkoholismus otce a matky: zatímco otce-alkoholika většinou zavrhnou, u matek-alkoholiček se to nestává. Docela by mne zajímalo, jak by to bylo v rodině dvou matek :o)

J. Jurax 28.7.2017 20:10

Re: Ten problém JE o DĚTECH !!! Ne o právu pro dospělé..

No jak - dítko začne chlastat taky.

P. Portwyn 28.7.2017 20:32

Re: Ten problém JE o DĚTECH !!! Ne o právu pro dospělé..

Mám alkoholičku exmanželku. Naštěstí to zatím nevypadá, že by se děti pomamily :o)

J. Jurax 28.7.2017 20:39

Re: Ten problém JE o DĚTECH !!! Ne o právu pro dospělé..

No, dotaz byl, co bude dělat dítko DVOU (případně více) chlastajících homomatek alkoholiček :-) ... Vaše expaní je zjevně hetero ... :-)

P. Portwyn 28.7.2017 20:41

Re: Ten problém JE o DĚTECH !!! Ne o právu pro dospělé..

Nojo, já si to uvědomil, až když jsem to odeslal :o)

M. Bílý 28.7.2017 12:26

Vynikajícně napsáno, Jaruško (10:22)! 1***

M. Šejna 28.7.2017 12:53

paní Kanioková

to, co popisujete, vypadá, jako byste chtěla zakázat homosexuálům vychovávat dítě, protože máte obavu o vyvážený vývoj dítěte.

Tady ale jde o něco jiného. Jde o zápis do rodného listu a nikoli o legalizaci výchovy dětí homosexuálními páry. Homosexuálové mohou totiž vychovávat děti už dávno a zatím jim to žádný zákon nezakázal.

J. Schwarz 28.7.2017 13:09

Re: paní Kanioková

Tak by mne zajímalo, jestli, když bude ženská spát s deseti chlapama a otěhotní, může nechat zapsat jako otce všech deset? A kdyby se ukázalo že je to možné v Ruanda-Urundi dovodil by ÚS že to musí jít i u nás. Co tak udělat u oněch "kalifornských" otců test DNA a napsat tam toho skutečného? Ať táhnou oba do Kalifornie! A ústavní soudce si vezmou s sebou!

P. Zinga 28.7.2017 13:20

Re: paní Kanioková

Pane Šejno, ještě jednou:vysvětlete mi, jak může být v NORMÁLNÍM rodném listě uvedeno 2x otec?

Stává se, že v rodném listě chybí jméno otce, ale že by chyběla máma? Nejedná-li se o nalezence z další modeřní pí:oviny, to jest z boxu?

J. Jurax 28.7.2017 20:11

Re: paní Kanioková

Babybox arciť není to, co píšete. Jinak souhlas.

M. Moravcová 28.7.2017 14:52

Re: Ten problém JE o DĚTECH !!! Ne o právu pro dospělé..

super

P. Rudolf 28.7.2017 9:55

Naprostý nesmysl

Soudy, včerně toho ústavního, tady nejsou proto, aby něco házely na hlavu politikům, nýbrž aby rozhodovaly spory nejen mezi občany navzájem, ale i mezi občany a státem. To politici nikdy nahradit nemohou. Oni jim k tomu jenom vytváří pravidla.

P. Han 28.7.2017 21:44

Re: Naprostý nesmysl

A podle jakých pravidel má dítě najednou dva tatíky? Soudcům i vám by prospělo, kdybyste se kromě právnických kliček poučili i o přírodních zákonech.

J. Novotny 28.7.2017 9:47

Pokud nemáme právní úpravu pro tyto svazky a vztahy,

pak se to roubuje na právní úpravu tradiční rodiny.

Je to nesmysl. Ale není to ze strany Ústavního soudu, ale našich zákonodárců.