15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

INTERNET: Jak jsem měla tři minuty účet na Facebooku

Až do včerejška jsem neměla s Facebookem nic společného, necítila jsem potřebu se na něm prezentovat, šel vždycky mimo mé zorné pole. Jenže jsem loni napsala knížku. Vím, že tento holý fakt nevysvětluje, proč jsem si včera na této úžasné síti zakládala účet. Takže vám to vysvětlím úplně polopatě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 5.2.2021 16:15

V tom tedy máte hodně recht.

Ale v tom to úplně nebude. To nejsou pošťáci, začínají to být cenzoři. Cenzoři nikoliv vulgarit, atentátů, ..... prostě ....... nesmíte říci názor!

Tleská se tomu, bude prý dobře, zdvořile, pravdivě, radostně. Ministrovi Kopeckému také tleskali.

L. Novák 5.2.2021 18:00

Jak už tady bylo opakovaně řečeno, většina "cenzury" je nejspíš způsobena lidmi, kteří pořádně nevědí co činí, a stroji, které jsou hloupě naprogramované a dělají nesmysly, protože je nikdo pořádně neumí obsluhovat. V prostředí, kde provozovatel nezvládá uhlídat obrovské davy, nutně dochází k situaci, kdy část uživatelů je zcela nesmyslně zablokována, ale nikdo to neřeší, protože "zákazníků je příliš" a nějaká procenta "odpadu" ryze komerční projekt nezničí ani finančně neohrozí. Otázkou je, kdy takové provozovatele zničí špatná pověst. Ale na to je ještě příliš brzy a tlačenice nových klientů na vstupu přináší provozovatelům dostatečnou obnovu naivních hejlů, kteří tam chtějí být taky, "protože mí známí už tam jsou"...

Proto říkám: Nelezte tam, nebudete zoufalí, že vám nekvalitně spravovaná sociální síť blokuje přístup! ;-)

B. Langer 5.2.2021 15:55

A to nám ještě zakázali swingerspárty. To už je vrchol !

A. Renjascu 5.2.2021 14:32

Doufám, že AI vydá brzy i zprávu o porušování svobody slova včetně umlčování a blokování kritiků vlády USA nebo třeba ČR ze strany sociálních sítí Facebook či Twitter. Zatím to tato organizace jaksi nevidí, inu koho chleba jíš, toho píseň zpívej...

https://www.epochtimes.cz/2021/02/04/facebook-napomaha-umlcovani-hlasu-z-vietnamu-rika-ai/

J. Krynický 5.2.2021 21:39

AI je jedna z organizací prosazujících cenzuru.

Š. Hašek 5.2.2021 12:59

Jak jsem dostal zaracha na týden ...... asi už pětkrát.

Stačilo napsat, že se mi pozdává počet dní pana presidenta Václava Havla na nemocenské poněkud zvýšený. Problémek byl asi v tom, že se smělo psát pouze o presidentovi Zemanovi.

Zažil jsem Husáka, tak tedy nejsem příliš překvapen.

J. Sušeň 5.2.2021 12:18

Já mám podobnou zkušenost se Seznamem. Cenzura jako za totáče... Podle Ústavy je cenzura nepřípustná a vzhledem k tomu, že Ústava stojí nad všemi zákony, vládními nařízeními, různými vyhláškami apod., měla by stát i nad "firemními pravidly" soukromých firem jestliže poskytují platformu k diskusi, jinak za chvíli nebudeme moci říci ani "popel". Pokud nějaké příspěvky porušují zákony země měl by cenzorní robot takový přípsěvek nahlásit na PČR jinak by jej měl nechat tak, jak je, ev. by mohl autora upozornit na to v čem shledává chybu, ale v žádném případě by příspěvky neměl mazat, nebo někomu blokovat účet.

R. Gramblička 5.2.2021 13:09

blbost, cenzura je a měla by i nadále být definována pouze ve vztahu státu a občanů. V soukromém sektoru postrádá cenzura smysl a měli bychom se vyvarovat "dobře míněným" legislativním zásahům do soukromé sféry. Jinak se nám to v budoucnu vymstí.

R. Gural 5.2.2021 13:19

Blbost? Co kdyby Vám stejnou logikou zakázal výrobce tužek a bloků psát Vaše (jemu nepohodlné) názory, protože přece píšete na jeho výrobku...

Soudím, že stejně tak FB "pouze" poskytuje platformu. A díky tomuto svému produktu z nás má zisk (z reklam, z hromady osobních údajů, atd)

L. Novák 5.2.2021 13:33

Vy tu logiku máte nějak pokroucenou... Když vstupujete na soukromý pozemek nebo webové stránky, vaše svoboda "dělat si, co vás napadne" končí. A když se vám to nelíbí, tak tam nechoďte a nepodepisujte (souhlas odkliknutím) text, ve kterém majitel či provozovatel dává najevo, že pokud se mu vaše chování nebude líbit, dostanete vyhazov. :-P

Mě zatím ještě vůbec nenapadlo se na soc. sítích zaregistrovat, natož je pravidelně využívat, protože znám jejich účel, za kterýmm byly zřízeny. A to jsem na Internetu od roku 2000.

Ś. Svobodová 5.2.2021 14:07

Já jen že to nebyl výmysl fcb nebo google, ale byly to vlády, které je donutili k cenzuře. Začala to Merkelbába s migrační krizí.

L. Novák 5.2.2021 14:22

Tak cenzura tam rozhodně byla nutná kvůli potlačování terorizmu. Ale jak tahle opatření firmám vnucovali politici, nemám přesné informace. Rozhodně však nepochybuji o tom, že sociální sítě jsou pod kontrolou tajných služeb podobně jako celý provoz Internetu, a jejich provozovatelé s nimi spolupracují. Ono to v praxi asi ani jinak nejde.

Š. Hašek 5.2.2021 16:11

Tak jde Vám o kontrolu (že nedomlouvám atentát), nebo o mazání náhledu, že se mi politik, klima, finance, Greta, Babiš, Trump, "jeví nějak jinak". Jinak než "hostinskému"?

V případě "doručování názorů" nějak tápete. Ne nějak, ale fest. Představujete si to jako dozorující matky dvanáctiletých. A stejně začerňovaly to, co ten dvanáctiletý "viděl živějc/aspoň fotky".

Někdy mě napadá, že bych dozoroval právě Vás - přeci "nadávající veřejnosti šašky je dost předsudečně nenávistný".

Tak zdar s tou praxí! Pošťák bude kontrolovat a ničit určité dopisy! Vy budete tleskat.

Že mi to čtou, to vím dávno. Nedoručoval, mazal, trestal Husák. Teď zas nedoručujou amerikánští modernisté. Dále viz Severní Korea.

L. Novák 5.2.2021 18:07

Pořád si pletete poštu se sociální sítí a veřejně dostupným obsahem. Už na to nemám, abych vám to pořád dokola vymlouval... Rv ;-(

Š. Hašek 5.2.2021 21:01

Na "mojí sociální síti" mi sousedka nevymaže větu řečenou. Asi se pletu. A furt dokola.

Veřejně dostupný obsah bych fakt seškrtal, začal bych panem L. Novákem. Dal bych si bacha, abych se nespletl.

Zdar! Čekal jsem to. Že internet považujete za dozorčí, kontrolní, mazací, okrašlovací instituci.

Chodíte často k Šabatové???

L. Vykoupil 5.2.2021 19:30

Vy máte tu logiku nějak pokroucenou. Soukromý pozemek a webové stránky jsou dvě různé věci. Pošlapat cizí trávu je přečin, ale ten, kdo zřizuje webové stránky ví, že mu tam budou psát lidi. Kvůli tomu to dělá. A jejich svoboda psát je nad jeho pofiderním právem jim to mazat. Svoboda slova je vždy nad majetnickými právy. Cenzura je zapovězena a odvolávat se na to, že tam psali něco divného nelze. Právo posuzovat divnost příspěvků má pouze soud. Nejste li odsouzen, není to, co říkáte hate speech, ale jen oprávněné rozhořčení. Nebo je tu ještě jedna možnost. Už neexistuje demokracie.

L. Novák 6.2.2021 8:25

Nesmysl. Na svém webu si každý může mazat co chce. ;-)

J. Jurax 5.2.2021 19:49

Zatím není technicky možné kontrolovat co si tužkou jednoho výrobce píšete do bloku jiného výrobce. Pokud tedy nestojite pod kamerou nějakého šmírovacího systému.

Až to technicky možné bude, tak Vám tužka dá elektrickou ránu, blok závadný obsah vyzmizíkuje a oba Vás bomznou, takže příště už si nikde nekoupíte nejen blok a tužku, ale ani ořezávátko a toaletní papír.

A to vše bude činěno kvůli obecnému blahu a v jeho jméně.

J. Krynický 5.2.2021 21:41

Tedy souhlasíte s tím, aby váš mobilní operátor poslouchal, co si povídáte a pokud se mu nebudou líbit vaše názory, tak váš rozhovor přerušil a na několik dní váš účet zablokoval, že? Bude to pro zamezení šíření fake news a hate speech!

Š. Hašek 5.2.2021 22:00

Modrý kašpárek souhlasí, prý je tady moc plevele a zdržuje to!

M. Labaj 5.2.2021 11:55

Nejen Facebook , ale i jiné weby blokují účty z nepochopitelných důvodů. Někdy stačí opravit pravopis redaktora článku a blokace je na světě. :D

Š. Hašek 5.2.2021 16:18

V tom to není.

Hodně to dělají programy/mašiny. Zatím programy i mašiny jsou blboučké a "z Y/I udělají zločin". Ale zlepší to!

Vyzkoušeli si to v USA! Tam to nebylo o písmenku.

R. Johnová 5.2.2021 11:09

Tři minuty, to je pokrok. Když FB začínal, ze zvědavosti jsem se zaregistrovala, podívala se, jak to funguje a pak mi trvalo 2 hodiny, než se mi povedlo účet smazat, tehdy i s potvrzením o vymazání všech dat. ;-D

Dnes prý stačí napsat do libovolného příspěvku jako heslo ke smazání anglicky jméno Brita Tomáše Trosečníka.;-€

R. Gramblička 5.2.2021 11:11

To vám účet zablokují, třeba i trvale, ale účet včetně dat zůstane a stane se defacto majetkem facebooku

J. Krynický 5.2.2021 21:46

Tak to víte, ten nečlověk si dovolil ptát se soudce, jak je možné, že je skupina osob roky se věnující zájmové umělecké činnosti znásilňování dětí vyšetřována na svobodě a první stání je určeno cca za rok. Ještě by se nedejbože mohl někdo ptát, kolik z těch dětí původně ochotných svědčit se za ten rok předávkovalo, spadlo do řeky nebo zemřelo při autonehodě.

B. Rameš 5.2.2021 11:04

Ano, je to průšvih. Vlastně jsem se dostali do sci-fi: vládnou nám roboti. Ovšem naprogramovaní hlupáky. Mám několik podobných zkušeností.

F. Navrátil 5.2.2021 10:22

Slovo "bílý" se podle korektních pravidel píše s vždy s malým "b". I když je na počátku věty!

R. Gural 5.2.2021 10:41

Stále ještě váhám, je-li potřeba při spojení s konkrétní osobou ve slovech typu borec, bouchač, babrák apod., taktéž přihlédnout k rase. Nerad bych se dotknul někoho více než bílého tím, že mu třeba napíšu blbe s malým... Uvidíme, co na to letošní aktualizace jazykové příručky ÚJČ.

R. Gural 5.2.2021 9:58

BilaKniha byla jen první varování, systém zpozorněl... Definitivní pohřeb FB účtu byla až ta Vaše fotografie, Markéto. Že uhádnu, jakou máte barvu pleti? Páč bejt modrej jako Avatar, případně snad rovnou čer... (mohu to tu vůbec napsat? :-) ), systém by se hodil do klidu. To byste tam mohla připsat i nějaký to sprostý slovo, případně rovnou něco na jinou rasu nakálet...

J. Jurax 5.2.2021 20:01

No, učinil jste pokus napsat Černý s malým č - v rozvinutější demokracii než je ta naše už byste letěl! Ještě že je Pes rozumný, ale stejně si dejte bacha ... :-) ... Váš tón je poťouchlý a zdá se, že nemyslíte správně ... moje generace zná pojem potměšilá kontrarevoluce, a jestli ještě nosíte rolák škutiňáček, jste jasnej!