17.6.2024 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

HODNOTY: Slabost a síla

Měli bychom šetřit nálepkou „proruský“. Přijde mi, že je jí najednou všude moc. Zejména politici by s ní měli šetřit. Neschopnost prosadit svou politiku nemusí znamenat, že se oponenti či kritici dívají zamilovaně směrem k Moskvě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Strakoš 23.2.2024 6:34

Jakkoliv mám pro pana Čermáka slabost coby komika, ale článek je trošku blábol. Asi nejhorší je ta pasáž s vozíkem a Putinem pohrdající západními hodnotami - to je na úrovni Rudého Práva.

Západní hodnoty si ničíme sami - v posledních letech mám pocit, že nejlepší hodnotou je boj s větrnými mlýny na poli, kde protivníci nemohou vracet úder. Takže bojujeme třeba s CO2 směrnicemi, které musíme brát jako fakt.

Další hodnotou je opatrnost - ideálně předběžná. Takže když šlo o pomoc v začátku války s Ukrajinou, tak se chvíli čekalo, že to rychle skončí. Proslovy a plamenné články se samozřejmě psaly naplno. Rusové mezitím pomalu rozjeli svůj válečný stroj a výsledky se už dostavují. A mezitím v našich krajích banky rozhodují, zda financovat zbrojení či nikoliv. A politici se více soustředí na manželství pro všechny - protože je to v důsledku vlastně jedno a neriskují.

Pokud nám Putin vezme výše uvedené hodnoty, měli bychom mu je s úsměvem nabídnout.

P. Hák 23.2.2024 6:16

"A nakonec ještě důležitější než žvásty před kamerou bylo, když Carlson obdivoval krásy moskevského metra či plné regály tamních obchodů. Když Carlson láduje do moskevského nákupního vozíku ruské drobné, není to jen jeho ponížení. Putin jeho prostřednictvím ponížil západní hodnoty. Kterými rovněž pohrdá."

Nemohl by to pan autor nějak vysvětlit? Co je např. ponižujícího na tom, do do vozíku místní měnu? Jako že se měl dožadovat možnosti dávat do vozíku americké mince? Nebo měl TC předstírat, že je obchod prázdný? Jak to autor myslí?

Jinak co se týká západních hodnot, Západ si je ničí sám, vědomě a cíleně. Slovně se k nim hlásí, činy je odmítá.

J. Houfek 23.2.2024 6:06

Další beznadějný článek, jehož hlavním poselstvím je - válka!

R. Vacek 23.2.2024 5:44

Vypadá to, že máme dalšího, kdo trpí protiruskou nemocí a pod touto diagnózou vidí svět.

A to je škoda, protože jinak by viděl, že západní hodnoty nám neničí nějaký Putin, ale naši vlastní politici, který dělají to, co komunisté - budují novou, lepší společnost a spolu s tím i jiného, lepšího člověka nového typu. Staré bouráme, aby to nové mohlo vzniknout. A jde to do takových podrobností, že přepisujeme i jména dávno vyhynulých dinosaurů aby odpovídala současné době.

R. Langer 23.2.2024 5:30

Á, další soudce z lidu... :-P

J. Smith 23.2.2024 5:16

No Cermak byl kdysi novinar, tad je aktivista.

B. Liborek 23.2.2024 4:38

Jak víte autore, že Navalnyj byl zavražděn? Odkud čerpáte tu jistotu, že někdo, koho nechtěla Amnesty itn. uznat za vězně svědomí kvůli jeho rasistickým postojům by stál prezidentu Putinovi za námahu s ním cokoliv činit?Jste tady s ostatními jasnovidci akorát tak pro smích a řadíte se po bok Džamile;-D;-D;-D

K. Machala 23.2.2024 4:16

1*. Přece dodám: Přestat se sebedestrukcí grýndýlu a ESG, které tlumí i obranyschopnost.

T. Kohout 23.2.2024 2:16

Vzpomínka na rozpad říše římské by seděla daleko více na dnešní situaci.