Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

HODNOTY: Slabost a síla

Měli bychom šetřit nálepkou „proruský“. Přijde mi, že je jí najednou všude moc. Zejména politici by s ní měli šetřit. Neschopnost prosadit svou politiku nemusí znamenat, že se oponenti či kritici dívají zamilovaně směrem k Moskvě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RP

Také doufám, že po vyčištění od nacistů se vztyčí za Košicemi nová železná opona a nebudeme si jeden druhého všímat a jen na sebe budeme dalších 70 let pořvávat hesla. My tu budeme preferovat své západní a ostatní svět své východní hodnoty a všichni budeme dalších 70 let spokojeni. Myslím, že by mi to stačilo. Je mi celkem jedno jaké hodnoty ctí Rusko.

0 0
možnosti
MK

Dříve nebo později bude vztyčena nová železná opona. Přes všechny chyby západu doufám, že tentokrát budeme na její západní straně. 2% z DPH za to nevidím jako vysokou cenu.

0 0
možnosti
Foto

I81v95o 90S98e21m17r40á38d

24. 2. 2024 10:24

Dobře napsáno.

Podoba současné mezinárodní situace s třicátými lety (a Hitlera s Putinem) je opravdu zarážející až děsivá - snažme se, poučeni minulostí, aby se nevyvinula až tak špatně, jako tehdy.

Putin je esencí zla. Svou pozici si užívá stejně, jako jeho německý/rakouský předchůdce na přelomu třicátých a čtyřicátých let.

Všemocný ale ten Zm*d samozřejmě není.

Užitečných idiotů a hajzlů typu Tuckera Carlsona bylo a je pořád dost.

Tohle sedí: "Putin mohl nechat svého někdejšího politického oponenta zabít před rokem. Nebo za rok. A mohl ho klidně nechat žít, protože ho fakticky dnes v Rusku nijak neohrožoval. Ale že to udělal, a to právě po Carlsonově turné po krásách Ruska, je šílený a zároveň silný symbol."

0 0
možnosti
LZ

L59u22i52s 90Z66í91d33e30k

23. 2. 2024 23:07

Nazvat Tuckera Carlsona , daleko nejlepšího a skutečného současného novináře, nikoliv prostitujícího se propagandistu, světa užitečným idiotem, či podobně , může jen, při určitém respektu k práci p. Čermáka, člověk potemnělého rozumu, či zkorumpovaný.

0 0
možnosti
LS

Nejlepší novinář současnosti se pozná zřejmě tak, že nechá Putina mluvit bez přerušení půl hodiny a na všechno mu přikyvuje.

Vy byste se měl dát na psaní humoristických románů :-D

0 0
možnosti
JH

Jakmile někdo použije hned v úvodu supermódní slovo "dechberoucí", hned je jasné, že jede na módní volně.

Dál číst netřeba, protože mi to úplně vzalo dech.

:-P

0 0
možnosti
PD

Taky mám to slovo nerad, ale přečetl jsem a převážně souhlasím.

0 0
možnosti
JK

Obecně se dá konstatovat, že neprobíhá europeizace Ukrajiny, ale rychle a mohutně probíhá ukrajinizace Evropské unie. Čím je nějaký stát zeměpisně blíže k Ukrajině, tím je tahle ukrajinizace silnější.

To je nesmysl a určitě ruská propaganda, řeknete si. Zkusme si to ale rozměnit na drobné: kdokoli s jiným, "nesprávným" názorem je pokládán za ruského švába, vlastizrádce a často je v diskuzích vybízen k vystěhování do Ruska. Zabíjení na frontě, zejména Rusů, je v "mainstreamových médiích" oslavováno - videa jsou umístěná na titulní straně. Běžně se objevují názory, že na Rusko by měly být shozeny jaderné zbraně. Názory ve veřejnoprávních médiích i v diskuzích pod články jsou cenzurovány, a existují black-listy lidí, kteří se v nich nesmí objevit. Slovník novinářů, politiků, ale hlavně diskutérů neuvěřitelně zhrubl. Za "nesprávný" názor se pořádají mediální lynče - naposledy na herce Michala Novotného. Hlavní pracovní metodou novinářů je modelování paralelní reality, která je čím dál tím víc vzdálená od té skutečné. Novináři to otevřeně přiznávají, že za své poslání nepovažují co nejobjektivněji informovat o různých aspektech života, ale formovat myšlení a názory svých čtenářů a diváků tím "správným, progresivním" směrem. Což je to samé jako za komunistů byli tzv. angažovaní novináři.

Když si občas přečtu komentáře pod články na iDnes, tak to nemá daleko k situaci v Německu před 100 lety nebo u nás po roce 1948. Je tu jen jediný rozdíl - tyto postoje jsou zatím ve virtuálním prostoru internetu. Ale jinak je to často jako přes kopirák.

Co je ale nejvíce znepokojujíce, je stírání rozdílů mezi nacistickým a komunistickým myšlením. Komunistické myšlení v Bruselu si skvěle notuje s ukrajinským myšlením s výraznými prvky nacismu. Nakonec jsou to velice podobné ideologie lišící se jen v detailech.

0 0
možnosti
JK

Evropská unie si chová Krakena v podobě Ukrajiny. Jestli Ukrajina tuhle válku prohraje a přijde o východní a jižní část včetně přístupu k Azovskému a Černému moři, zavládne na Ukrajině obrovská frustrace. Umocněna tím, že Ukrajinci Západu bezmezně důvěřovali a v důsledku toho přišli téměř o všechno: na Ukrajině zůstanou jen staří, nemocní a invalidé; ženy a děti jsou již dávno na Západě. Celá generace mladých Ukrajinců v nejproduktivnějším věku leží již teď na hřbitovech. Kdo bude na Ukrajině s obrovskou korupcí chtít žít a platit astronomické dluhy za dodané zbraně? I po válce bude na Ukrajině tolik zbraní, že s nimi budou moct celá léta zásobovat nejen EU. Je docela možné, že nenávist Ukrajinců vůči Rusům se promění v nenávist vůči Západu. To pak nechci ani domýšlet důsledky...

O budoucnosti se vždycky spolehlivě dá říct jen jedno: všechno nakonec dopadne jinak než si kdokoli umí teď představit.

0 0
možnosti
MP

M79i66r59e11k 51P62e35s93a98t

23. 2. 2024 16:16

" Z diskuze lze usoudit, že informace byly vybírány s jistým filtrem, který mohl být účelový. V úvahu byly brány pouze informace z "vhodných" zdojů, jejich pravdivost však přinejmenším u nás nebyla podrobována ověřování, veřejná kritika byla de facto potlačena státní mocí, prohlášena za trestný čin. "Nevhodné" informace byly prohlášeny za falešné nebo dokonce zločinné, a ignorovány. Výsledkem byla ona špatná predikce.

"Vytvářet si obraz světa ze lží" se to také dá nazvat. Nechci útočit na pana Čermáka, kterého mám jinak rád, ale zajímalo by mne, z jakých informací vychází."

Tak v nadpisu jsou HODNOTY, jeste cca 20-25 let zpet si vetsina z nas s tzv. zapadem spojovala napr. svobodu slova, novinari/media hlidaci psi demokracie, nezavisla justice, uznavani vysledku svobodnych/demokratickych voleb, 100 dnu hajeni nove vlady/prezidenta, innocent until proved guilty etc.

"Vytvářet si obraz světa ze lží"

dle meho nazoru, kazdy kdo veri ze vyse zminene HODNOTY stale plati v souvislosti se soucasnym tzv.zapadem, ten si:

"Vytváři obraz světa ze lží"

Nevstoupis dvakrat do teze reky, ta reka do ktere jsme tehdy/naivne/ vstupovali, to neni ta spinava stoka kterou se dnes brodime.

0 0
možnosti
PH

P36e15t30r 74H31á60k

23. 2. 2024 16:56

Ano, Západ sám odmítá hodnoty, na kterých vystavěl svůj úspěch. Právo pochybovat je jednou ze stěžejních.

0 0
možnosti
LS

Ten článek byl včera na Seznam.cz. Co je na tom blbém článku tak důležitého, že byl zařazen dnes na Neviditelného psa?

0 0
možnosti
PD

Asi vám ten článek nějak vadí, třeba vám sem Aston časem dá i nějaký proruský, občas to dělá.

0 0
možnosti
JH

Autor je magor. Zase opakuje, co nekde slysel nebo cetl. Nejspise jako mnoho kritiku cely rozhovor neslysel. Zbytecny clanek.

0 0
možnosti
OK

Je to divné, dříve pan Čermák psal články, které byly vtipné a čtivé, ale to už je dávno. Asi se také dal na propagandu.

0 0
možnosti
FP

Takže hodnoty západu jsou síla, jo? Progresivismus, genderismus, humanrightismus, klimaalarmismus a refugees welcome? LOL

A zprostředkování necenzurovaného interview, které ukáže, že "sovy nejsou tím, čím se zdají být" má být projev slabosti...

Psáno pro Seznam Zprávy, to leccos vysvětluje.

0 0
možnosti
PD

Ty také, bohužel a v poslední době.

Z těch, které ze Západu udělaly nejlépe prosperující část Země je to hlavně svoboda, dodnes s jinými oblastmi nesrovnatelná.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz