19.6.2024 | Svátek má Leoš


Diskuse k článku

HODNOTY: Slabost a síla

Měli bychom šetřit nálepkou „proruský“. Přijde mi, že je jí najednou všude moc. Zejména politici by s ní měli šetřit. Neschopnost prosadit svou politiku nemusí znamenat, že se oponenti či kritici dívají zamilovaně směrem k Moskvě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Teplý 23.2.2024 16:51

To, že nemáte strach, je dobře.

Doporučuji Vám posílit ukrajinskou armádu - opravdu to moc potřebují - např. u Orechovo. U Robotyne to už asi nestihnete - tam už budou Rusové.

A. Teplý 23.2.2024 16:35

Tak kontrolní otázka z historie:

Souhlasíte, že Mnichov byl "O nás bez nás" ?

L. Svoboda 23.2.2024 16:25

Nemusí být proruský, byl bych rád kdyby byl objektivní. Dřív takové články na NP občas byly.

M. Pesat 23.2.2024 16:16

" Z diskuze lze usoudit, že informace byly vybírány s jistým filtrem, který mohl být účelový. V úvahu byly brány pouze informace z "vhodných" zdojů, jejich pravdivost však přinejmenším u nás nebyla podrobována ověřování, veřejná kritika byla de facto potlačena státní mocí, prohlášena za trestný čin. "Nevhodné" informace byly prohlášeny za falešné nebo dokonce zločinné, a ignorovány. Výsledkem byla ona špatná predikce.

"Vytvářet si obraz světa ze lží" se to také dá nazvat. Nechci útočit na pana Čermáka, kterého mám jinak rád, ale zajímalo by mne, z jakých informací vychází."

Tak v nadpisu jsou HODNOTY, jeste cca 20-25 let zpet si vetsina z nas s tzv. zapadem spojovala napr. svobodu slova, novinari/media hlidaci psi demokracie, nezavisla justice, uznavani vysledku svobodnych/demokratickych voleb, 100 dnu hajeni nove vlady/prezidenta, innocent until proved guilty etc.

"Vytvářet si obraz světa ze lží"

dle meho nazoru, kazdy kdo veri ze vyse zminene HODNOTY stale plati v souvislosti se soucasnym tzv.zapadem, ten si:

"Vytváři obraz světa ze lží"

Nevstoupis dvakrat do teze reky, ta reka do ktere jsme tehdy/naivne/ vstupovali, to neni ta spinava stoka kterou se dnes brodime.

D. Laurencikova 23.2.2024 16:15

Kde jinde se můžete prostě rozhodnout, že už nebudete Diviš, ale Divišová a každý to musi uznat? Jediné na Západě, to je fakt!

D. Laurencikova 23.2.2024 16:15

Kde jinde se můžete prostě rozhodnout, že už nebudete Diviš, ale Divišová a každý to musi uznat? Jediné na Západě, to je fakt!

R. Langer 23.2.2024 16:15

Asi tak. R^

R. Langer 23.2.2024 16:12

Klidně mu nevěřte, jemu je to u prdele, stejně jako vy sám. :-P

D. Laurencikova 23.2.2024 16:12

👍Už jsem se take několikrát ptala, zatím mi na to nikdo neodpověděl. Oni to prostě nevědí, ti obhájci "našich hodnot". Nemají ani páru!

D. Laurencikova 23.2.2024 16:12

👍Už jsem se take několikrát ptala, zatím mi na to nikdo neodpověděl. Oni to prostě nevědí, ti obhájci "našich hodnot". Nemají ani páru!

R. Langer 23.2.2024 16:08

Jo, ve svobodě JAK PRO KOHO! :-P

A. Teplý 23.2.2024 16:05

Pěkně prosím alespoň o 3 odkazy z českého prostředí, kde se v souvislosti s Finskou válkou, obsazením Pobaltí nebo obsazením Polska píše, že to bylo před 1. světovou ruské území.

A ne prosím žádné dezinformační Weby.

Podle Vás je toho všude plno.

P. Diviš 23.2.2024 15:54

Asi vám ten článek nějak vadí, třeba vám sem Aston časem dá i nějaký proruský, občas to dělá.

P. Diviš 23.2.2024 15:52

Svědčí to hlavně o vašich neznalostech, že jste musel spoléhat na učitele za bolševíka.

A že bylo něco součástí nějaké říše ještě neznamená, že to tak bylo správně, nebo že by se to mělo obnovit. Jen o ruské rozpínavosti, v tomhle případě.

L. Svoboda 23.2.2024 15:51

Ten článek byl včera na Seznam.cz. Co je na tom blbém článku tak důležitého, že byl zařazen dnes na Neviditelného psa?

P. Diviš 23.2.2024 15:49

Jestli píšete o lžích a zmiňujete zároveň Rusko, tak je to chucpe.

P. Diviš 23.2.2024 15:48

Ve svobodě, dosud stále větší, než jinde.

P. Diviš 23.2.2024 15:47

Ty také, bohužel a v poslední době.

Z těch, které ze Západu udělaly nejlépe prosperující část Země je to hlavně svoboda, dodnes s jinými oblastmi nesrovnatelná.

J. Hejduk 23.2.2024 15:41

Autor je magor. Zase opakuje, co nekde slysel nebo cetl. Nejspise jako mnoho kritiku cely rozhovor neslysel. Zbytecny clanek.

L. Písařík 23.2.2024 15:13

Pokud vím, Stalin zabral Pobaltí už před ww2 a část Finska hned potom, co si rozdělili Polsko, od té doby taky mají ten kousek bývalého Pruska u Baltu. Zkuste Binga, poví vám to, možná trochu s chybami, ale nemusíte hledat. Jinak Bing není úplně přesný nedávno jsem ho při převodu jednotek pg/l na ng/l přistihl, že si nedělá hlavu s přesným násobením.

P. Sura 23.2.2024 15:04

Notorického agresora se jinak nezbavíte. Když si budete raději pěstovat strach než byste chodil do posilovny a na trénink, dostanete na budku. Jenom nebudete vědět kdy.

P. Hák 23.2.2024 14:31

Já myslím, že člověk se nemá stydět říct "nevím".

Standardní postup je 1) shromáždí se informace 2) posoudí se jejich věrohodnost 3) vytvoří se hypotéza 4) učiní se predikce dalšího vývoj 4) predikce se porovná s pozorováním 5) pokud predikce odpovídá pozorování, potvrzuje hypotézu 6) pokud predikce odporuje pozorování, je třeba hypotézu změnit.

V nedávné minulosti byla v rámci pohledu na svět, který nazvu "standardní politologický model" učiněna řada predikcí, které se nepotvrdily. Z toho se dá vyvodit, že byl buď špatný úsudek, nebo byly vybrány chybné informace, nebo obojí. Z diskuze lze usoudit, že informace byly vybírány s jistým filtrem, který mohl být účelový. V úvahu byly brány pouze informace z "vhodných" zdojů, jejich pravdivost však přinejmenším u nás nebyla podrobována ověřování, veřejná kritika byla de facto potlačena státní mocí, prohlášena za trestný čin. "Nevhodné" informace byly prohlášeny za falešné nebo dokonce zločinné, a ignorovány. Výsledkem byla ona špatná predikce.

"Vytvářet si obraz světa ze lží" se to také dá nazvat. Nechci útočit na pana Čermáka, kterého mám jinak rád, ale zajímalo by mne, z jakých informací vychází.

F. Pavelka 23.2.2024 14:27

Takže hodnoty západu jsou síla, jo? Progresivismus, genderismus, humanrightismus, klimaalarmismus a refugees welcome? LOL

A zprostředkování necenzurovaného interview, které ukáže, že "sovy nejsou tím, čím se zdají být" má být projev slabosti...

Psáno pro Seznam Zprávy, to leccos vysvětluje.

L. David 23.2.2024 14:26

Autore článku, Miloši Čermáku, vy snad víte o nějakých "západních hodnotách"? Čím to tedy je, že celý Západ je stále hlouběji v kýblu??

Jsou to snad "hodnoty", které v Rusku příliš neletí?

Je to multikulturalismus a humanrightismus ve prospěch primitivní muslimské zvěře a rozežraných ekonomických migrantů? Je to neomarxismus a neokomunismus přecházející do fašismu? Nebo jde pouze bezbřehý a rozbředlý neoliberalismus? Nebo dokonce relativismus, který žádnou skutečnou pravdu neuznává? Je to víra v ateismus a militantní sekularismus? Je to zbabělý pacifismus? Je to nihilismus spojený s konzumismem s ideálem hédonismu s životem jedinců i států na dluh? Je to byrokratismus až do morku kostí s plíživým, ale neustálým potlačováním svobody? Je to pomatené elitářské sociální inženýrství a pomatená politická korektnost? Je to připíraná korektnost poddaná názorům samozvaných elit? Je to nadvláda všemocných ze zahraničí řízených neziskových organizací a potlačování jejich odpůrců? Je to neuskutečnitelné lidskoprávní náboženství neboli humanrightismus? Je to parazitismus líných a neschopných domácích šmejdů i vetřelců? Je to enviromentalismus, klimatický alarmismus vyděračů. ekologismus prosazovaný diletanty? Je to gendrový feminismus? Je to sexismus, homosexualismus, LGBT ve prospěch úchylů? Je to pedofilie a promiskuita? Je to genocida statisíců nemluvňat v rámci EU každoročně zavražděných v lůně „matek“? Je to hloupost a proradnost, pokrytectví a dekadence našich i evropských politiků? Je to vlezprdelismus ve prospěch Bruselanů a jejich po Evropě rozlezlých agentů, včetně těch našich sedících přímo v České vládě?

Poraďte, Miloši Čermáku, v čem tedy spočívají ty "západní hodnoty"???

J. Jurax 23.2.2024 13:37

Hodně politiků i běžných lidí (včetně autora článku) má obraz o současné světě vytvořen na lžích, kterými Západ nejméně 25 let oblbuje svět, pravíte.

Vy, jak patrno, určitě nemáte názor na současný svět takto utvořený. Západem se jistě již nejméně 25 let nedáte oblbit.

Tak mne jenom napadá, na jakých/čích lžích, jež oblbují svět, je vytvořen zase Váš obraz o současném světě?

J. Jurax 23.2.2024 13:26

Tak nevím - jste příslušníkem států Západu ... :-)

J. Jurax 23.2.2024 13:24

Ehm ... při vší úctě k Vám je zde patrná úroveň diskutérů na Psu. O historii nevím vcelku nic, ale mám názor!

A domnívat se, že poučení o historii obdržíte v těch dvou, možná i třech hodinách dějepisu ve škole týdně nebo dokonce v novinách je opravdu naivní. Na druhé straně ono dost stačí hodně číst - literaturu faktu i dobrou beletrii - ta Vás k historii přivede dost bezbolestně - případně sledovat a vyhledávat dokumenty v televizi. A podívat se občas na staré mapy ... :-)

P. Brich 23.2.2024 13:07

"Tohle bylo na rozhovoru podstatné. Samotný obsah byl nudný, vlastně zbytečný."

Článek M. Čermáka by jistě byl kruciálním poznatkem pro získání titulu RSDr. na vokovické Sorbonně!!R^;-);-€

J. Kostelanský 23.2.2024 12:49

Hodně politiků i běžných lidí (včetně autora článku) má obraz o současné světě vytvořen na lžích, kterými Západ nejméně 25 let oblbuje svět. Tento trend zvláště zesilněl po nástupu Vladimíra Putina k moci.

Člověk musí velice dlouho přemýšlet, aby si vzpomněl, kdy západní politici za posledních 15-20 let mluvili pravdu. Já jsem si pořád na nic takového nevzpomněl.

Malé, velké a ještě větší lži jsou dnes základním stavebním "materiálem" západní ideologie. A jedno, zda ve vztahu k vlastní minulosti, k sociálními inženýrstvu nebo k Rusku a Číně. Dá se směle říct, že lež je v současnosti základní "hodnotou" Západu.

Říká se, že krátce můžete lhát všem, některým lidem pořád, ale nemůžete lhát všem a pořád. U lží totiž nefunguje křížová kontrola. Jinak řečeno jedna lež je v rozporu s dalšími. Když máte něco vystavěné na lžích, nemáte šanci zjistit podstatu problémů.

I proto Západ není schopen ani ochoten pochopit příčiny války na Ukrajině ani její další vývoj. Je schopen jen stavět další a další patra nových lží - stejně jako autor článku. Aby ste ovšem něčeho dosáhli, musíte jít až "na dřeň", na pevnou skálou, aby jste mohli mít pevné základy.

Realita vytvořena ze lží je jako domek postavený na písku. Dá se postavit rychle a nějaký čas i bude stát. Ale v určitém momentu se rozpadne.

Článek je doslovně učebnicovým příkladem myšlenkových pochodů postavených na lžích jiných lží.

A. Teplý 23.2.2024 12:45

Vám v dějepise/novinách někdo zdůrazňoval - že v těchto případech Stalin obsazoval úžemí, které bylo před 20 lety ruské ?

Tak to jste měl štěstí na učitele...

Já se o to tak detailně nikdy nezajímal - resp. veděl jsem, že kvůli revoluci se muselo Rusko vzdát poměrně velkého území - ale neměl jsem vazbu na Finsko, Pobaltí, Polsko.