18.4.2021 | Svátek má Valérie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vosicky 6.3.2021 22:32

Uvodem clanku byste mela upresnit, co to ten sionismus v nadpisu vlastne znamena ! Dodnes mnozi nemaji tuseni. Tak tedy: Sioniste jsou ti z Zidu, kteri veri v zidovskou Vlast ! Ostatni pro zmenu veri v poslani vecnych stvancu a tulaku bez vlasti.

Mezi Cechy ti kteri nenavideli Zidy zrovna tak jako naciste, byli cesti nacionaliste z Vlajky. Na druhem miste byli potom nackove ze Sokola. Ti se ani moc nezapojovali do odboje,tak se jim ty pogromy libily.

H. Lukešová 7.3.2021 8:15

O tom, co je vlastně sionismus jsem již článek napsala. Jestli Vás to zajímá, tak si můžete přečíst zde, co je a co není sionismus...

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/uvaha-co-je-a-co-neni-sionismus.A210203_104259_p_zahranici_wag

L. Severa 5.3.2021 17:32

Nepatrné množství Židů u nás přežilo válku, protože Němci již neměli čas aby zavraždili i ty ze smíšeného manželství. Ze svého okolí pamatuji takové dva, z těch známých přežil sportovní redaktor J. Laufer a zpěvák Jára Pospíšil. Kupodivu nějak přehlédli synka Hugo Haase, kterého se za Protektorátu ujala rodina jeho bratra, který však zahynul v koncentráku.

K. Křivan 5.3.2021 10:36

Pro zakládání nových států, musí být i příhodná doba, příhodná mezinárodní situace. Ta byla v roce 1918, kdy vzniklo mnoho malých států v Evropě, velké říše se rozpadaly. Rovněž celé území mezi Tureckem a Egyptem se rozpadalo, bylo "bez pána", velice příhodná situace. Jenže mám dojem, že sionistické hnutí nebylo ani mezi Židy dost silné. Škoda. Britové hodně toho "pos...li".

K. Křivan 5.3.2021 10:50

To by ale předpokládalo silnou nedůvěru ve vývoj demokracie v Německu a Rakousku, ve vývoj Československa, ... Nový stát něco stojí, potřebuje státní aparát, armádu, policii, a jiné instituce. Ne, že by mezinárodní židovstvo na to nemělo, ale nebyl důvod pustit chlup, to až Hitler jim důvod dal, až příliš pádný důvod.

Holt, když politici nejsou schopni předvídat nepředstavitelné, nemyslitelné,.... nejsme dnes v podobné situaci s islámem ?

J. Kanioková 5.3.2021 15:40

Souhlas R^

K. Křivan 5.3.2021 10:16

Jak bylo sionistické hnutí důležité, doslova životně důležité poznali Židi až za protektorátu, když začaly jezdit vlaky do Terezina. Kdyby tehdy existoval stát, který by dával viza všem Židům, úplně všem, neskončily by miliony Židů v plynovách komorách. Kdyby Israel byl založen o pouhých deset let dřív, .....

H. Lukešová 5.3.2021 11:24

To ano a na neštěstí Židů během WW2 se bohužel podíleli i Britové, kteří bránili židovské imigrace do Země izraelské. Britové mají medvědí podíl na německo-nacistickém holocaustu. Kdyby Britové nechali dveře mandátní Palestiny pro Židy otevřené, miliony Židů se mohli zachránit.

A i po válce se Britové chovali naprosto nelidsky k Židům, kteří přežili vyhlazovací tábory a chtěli do Svaté země. Proto považuji za naprosto neospravedlnitelné když Němci a Britové tepají do Izraelců. Němci a Britové jsou hlavními pachateli genocidy Židů. Němci a Britové by měli být zticha a šoupat nohama.

E. Nichtburger 5.3.2021 19:32

Já bych to viděl tak, že hlavními pachateli genocidy Židů byli Němci. Podíl těch Britů bych viděl jako sekundární a asi i menší než podíl ostatních evropských národů, které daleko aktivněji spolupracovali na té genocidě.