2.2.2023 | Svátek má Nela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Větší vlastenec 23.12.2009 2:07

Oslava 80.výročí : vzpomínka a tvrdá práce

Občané a občanky, vážení bezpartijní ! My pokrokoví, levicově založení lidé, členové a členky obou našich bratrských Stran, jsme 80. výročí slavného projevu s.Gottwalda oslavili malou slavností a velkým pracovním vypětím.

Jak také jinak – blíží se rok 2010, blíží se volby a návrat socialismu. My členové ČSSD a KSČM sice o našem vítězství nepochybujeme, ale též nepochybujeme o náročnosti předvolebního boje. Nepřátelé míru a pokroku, zarytí zastánci kapitalismu a demokracie se nevzdají, budou bojovat až do konce. Takže se musíme tvrdě a pečlivě připravovat.

Ano, musíme být připraveni na jakýkoli útok pravičáků, například proti oběma našim předsedům. Již dnes víme, že odpůrci návratu socialismu budou poukazovat na údajné "škraloupy" našich předsedů z nedávné minulosti (jako kdyby byla spolupráce se Státní bezpečností něco špatného !), že pravičáci budou útočit na údajný plán na sloučení obou našich bratrských Stran – jako kdyby na tom bylo něco špatného !

Ale reakcionáři jistě vyrukují s dalšími obviněními; a naší povinností je příprava rázných a pádných odpovědí. My se prostě za své předsedy nestydíme, my se nestydíme za soudruha Gottwalda, ani za přítele a soudruha Fierlingera. My se těšíme na onu dějinnou chvíli, kdy předseda naší současné nejleninštější Strany, přítel ing.Jiří Paroubek V přednese svůj první projev v novém, ozdraveném, pokrokovém parlamentu, projev, v němž jako premiér oznámí složení naší nové vlády, Vlády národní záchrany.  A pak se bude tančit všude !

A my, my jsme stranou československého proletariátu a naším nejvyšším revolučním štábem je skutečně Moskva ! (Kl.Gottwald)   >-   Volte ČSSD a KSČM !

Jarda 23.12.2009 0:24

Pane Pacnere

Zminujete se o Janu Vodickovi tehdy propustenem z vezeni. Je to tentyz J. Vodicka O kterem pise A. Zeman v biografii "Plukovnik Svec"? Vedl vzpouru proti plk. Svecovi a dohnal ho tim k sebevrazde.

Karel Pacner 23.12.2009 6:46

Re: Pane Pacnere

Ano, je to ten Vodička, který dohnal plk. Švece k sebevraždě. Po únoru 1948 byl tuším poslancem a funkcionářem Svazu protifašistických bojovníků či jak se to nazývalo.