23.3.2023 | Svátek má Ivona


Diskuse k článku

HESLO DNE: Buďte chudí!

Pilně pracujte! Šetřete energií a noste dva svetry! Jde o budoucnost vašich dětí a vůbec celé zeměkoule! Jedině ve střídmosti a pilné práci pro naši společnost dokážeme překonat všechny špatné časy. A až ten úkol splníte, budeme se všichni mít dobře. Říkali nám soudruzi a dnes to říkají ze Strakovy akademie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 5.11.2022 15:21

Obávám se, že nejde o hromadu písku, i když přeházením přes síto = překatrováním, lze získat taky určitou hodnotu. Dnes již sotva kdo z lidí, co podnikají, podniká pouze pro podnikání, živit se přece nějak musí. Některé zdroje tvrdí, že počet pracovních dnů je u nás nejvyšší v EU, přesto však výkon ekonomiky není takový,. jaký by byl žádoucí. Měl jsem kdysi možnost po dobu 1 měsíce pozorovat pracovní výkony ve Sfinx Maastricht, stavěli jsme tam pec pro výpal keramiky, a pracovní tempo nebylo vyšší než naše, ba dokonce nastala situace, kdy mě šéfmontér firmy, pro kterou jsme pracovali, žádal zvolnit tempo! To na okraj. Můj dojem je ten, že smetamu za nás líže někdo jiný - viz Škoda Ml. Boleslav. Problém bude v tom, že nedokážeme dobře prodat naši práci a výrobky, což je 32 let po nástupu kapitalismu poněkud tristní. A nevidím vývoj k lepšímu, třeba řemeslné živnosti abyste hledal se svíčkou v ruce, protože o učení není zájem, některá učiliště vůbec neotevřela určité obory. Fin.;-(

M. Pivoda 5.11.2022 8:37

Při zahajování soudního řízení (až v roce 2009), a bez ohledu na to, co vypověděl povolaný svědek (můj někdejší kolega ze sportovního oddílu), objektivní soudce tehdy řekl: "Tady není co soudně řešit! Miroslav Pivoda nikdy žádnou spolupráci s StB nepodepsal, žádnou činnost pro StB nevykázal."

ÚSTR (pod vedením historika Pavla Žáčka) pokračoval v soudním sporu, ten spor prohrál a musel zaplatit soudní výlohy JUDr. Hulíkovi, který mne tehdy zastupoval. A tak mne v české demokratuře, která dnes řídí EU, mne stále pronásledují. Magor L. Novák vám to vysvětlí nějakou svou ekonomickou teorií, ale před soud se nikdy nedostaví. Abstraktní udání u soudu mu totiž nikdy neprojde! Tento stát řídí parchanti, kteří toto dovolí!!!

L. Novák 4.11.2022 23:12

Putinovy ruské LŽI A NESMYSLY! Rv !!

L. Novák 4.11.2022 23:07

Kravina! Rv !!

L. Novák 4.11.2022 23:06

Babišova cesta k bohatství Andrej a továrna na hnojiva

https://reportermagazin.cz/a/wiutK/andrej-atovarna-nahnojiva

L. Novák 4.11.2022 23:03

Agent StB "Akát"... Rv

L. Novák 4.11.2022 23:01

Ono taky hodně záleží na tom, jakou práci kdo prováděl a za kolik své produkty dokázal prodat na trhu. Když někdo přehazuje hromadu písku zbytečně z místa na místo, tak se to sice do HDP započítá, ale hmatatelný užitek z toho nikdo nemá.

Jestli třeba v tom nebude rozdíl mezi (západním) Německem a Českem... ;-)

O. M. 4.11.2022 21:07

Argumentovat cenou Škodovky v Indii, když chcete porovnávat platy německých a českých koncernových pracovníků, nepřijde vám to pitomé? Zkuste argumentovat cenou Škodovky v Německu.

M. Pivoda 4.11.2022 13:46

Byl jsem pro všechny nepoužitelný jako tzv. bílý kůń.

Jsem trvale bezpartijní.

V. Kuhaj 4.11.2022 13:26

Jen technický dotaz - vás po listopadu 89 vyhodili z práce? Co jste to prosím vás na tom VUT dělal?!8-o

V. Kuhaj 4.11.2022 13:24

Taky nejsem žádný příznivec chudoby. Takže doufám, že budu v Božím království na základě něčeho jiného. Ale čeho, kurník...?:-/

L. Písařík 4.11.2022 11:27

Takové Německo bylo po válce rozbito na mraky a za půl století bylo vedoucí ekonomikou Evropy. Zatím co my jsme pracovali 1/ pro Rakousko 2/ pro CCCP 3/ pro Německo a EU. Obávám se, že pod vedením současné vlády nás změna k lepšímu nečeká.

M. Pivoda 4.11.2022 11:17

Ten biblický citát, výše uvedený, mám nikoliv od komunistů, ale z výuky náboženství (konkrétně, Pater Jan Španěl).

Já jsem se kdysi narodil do dělnické rodiny - a nijak se tím netajím ani dnes.!!! Takže se dovedu dobře vcítit do uvažování těch chudých. I když je to mnohdy jen slepá ulička.

Honza, na VUT Brno, mi kdysi po listopadu 1989 (než mne z VUT Brno vyhodili) sdělil: "Mirku, já pocházím ze šlechtické rodiny. Mně kdyby dali jídlo na plechovém talíři, tak bych se byl býval poblil". To mně by se určitě nestalo.

P. Kmoníček 4.11.2022 9:33

Šejno jedno, já nejsem Kmoníčko, tak dodatek `jedno ` pasující ke střednímu rodu tam moc nepasuje. No nevadí, zmýlil jsem se při pohledu na Vaše foto.

M. Hoblík 4.11.2022 8:43

Nechali přežít kazisvěty.

M. Hoblík 4.11.2022 8:43

Vlk zase provokuje! Ale nás nezviklá, my budeme rádi chudí, jenom když vyhovíme ukrajinskému Voloďovi! Ještě více peněz do zbraní! Ať žije mír!

V. Kuhaj 4.11.2022 8:26

V duchu. Duchem říkali komunisti, aby to vypadalo, že jde o blázny. Ve skutečnosti jde o lidi skromné, kteří nepotřebují hromadit majetky. Jsou chudí v duchu, z přesvědčení. Ne duchem, víte?;-D

M. Pivoda 4.11.2022 7:34

Na pozvání Václava Klause ten ekonom Friedman skutečně přijel do Česka. Rozhlédl se kolem a řekl hm, hm. A odjel zpět do USA. A brzy na to zemřel.

Do Česka nebyl pozván profesor M. E. Porter (z Harvard Business School), který v roce 1990 vydal knihu "Konkurenční přednost národů". Já jsem v roce 1996 právě toto navrhoval Singerovi, ale dopadlo to jinak. ... Dnes jsem pamětník, který si stále pamatuje!

M. Pivoda 4.11.2022 7:27

Kde udělali chybu? Odpověď je poměrně jednoduchá: Není až tak velký problém zblbnout tu pracující sílu kapitalismu, aby udělala revoluci. Hlavně všechno kolem roztřískala. Jenže po čase následuje kontrarevoluce. A pak opět revoluce, kontrarevoluce. Atd. ...

Jedinou trvalou změnu představuje změna technologická. Ta je totiž trvalá a má i trvalé společenské důsledky - viz dnes například internet.

Jenže každá silná technologie je dvousečnou zbraní. Tzn. může být využita i zneužita. To vidíme názorně i dnes.

J. Brunner 4.11.2022 1:41

R^

V. Kolman 3.11.2022 23:54

;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

Již rozvil čas a voní nadějemi. Svobody slunce prší z oblaků!

Vpřed soudruzi k té zaslíbené zemi, kde už není pánů, ani žebráků.

Do houfu srdce, spojme svoje síly, v jeden pevný blok!

Kupředu levá - kupředu levá, zpátky ni krok!

Kde jenom soudruzi tehdy (snad 50. léta minulého století) udělali chybu??

V. Kolman 3.11.2022 23:42

Nechci se hádat - je to již dávno. Ale:

Nejmenoval se tak podnik, vyrábějící "umělý" benzin z uhlí - Závody V.I.Lenina v Záluží u Mostu???

To jsem ještě čůral na kanálek;-D;-D;-D

L. Vrána 3.11.2022 22:30

R^R^R^

D. Laurencikova 3.11.2022 20:36

V zemich koruny ceske to tenkrat vypadalo mnohde jak po naletu, nebo po pozaru. Navic - sama sed a v tom tu a tam rudy napis.... Asi si to kazdy uz nepamatuje. :-/

D. Laurencikova 3.11.2022 20:29

Genau!R^

D. Laurencikova 3.11.2022 20:21

Ale vzdyt presne takhle funguji ty podpurne fondy a zachranne balicky na podporu predluzenych a slabsich EU-zemi... :-/

D. Laurencikova 3.11.2022 20:14

Jeste malickost k tomu, ze si "doma ziji Cesi celkem dobre, ale jinde ze jsou zebrak". No, tak napr. tak zakladni veci, jako potraviny, mate v Cesku drazsi nez v Nemecku. A horsi, bohuzel. Ovoce, zelenina, vejce, kava... kosmetika.... Vsechno podstatne drazsi. Dokonce i zakusky, ktere jsou zhruba stejne drahe, ale polovicni. Nedavno jsem chtela v Cechach koupit pitomy diar, ale byl 3x drazsi nez v Nemecku, tak jsem ho nekoupila. Atd. Myslim ze dnes je vyhodne, nakupovat v Nemecku, ma-li cesky clovek, zijici blizko nemeckych hranic moznost. Jednu takovou znamou mam, moc si pochvaluje. Kdo by si to byval driv pomyslel? Tempora mutantur, pane Vlk.;-)

D. Laurencikova 3.11.2022 19:57

To je od Vas hezke, ze reagujete na muj prispevek, pane Vlk. Ano, Nemecko upada a islamizuje se. Uz neni zdaleka to, co bylo. Duvody jsou ruzne. Jeste za dob nemecke marky jsme napr. vymenili stovku a zili si v Cechach jako Panbu ve Francii..., ty doby jsou pryc.

Nevim, jak jste zjistenim, ze okoli hlavniho nadrazi nebo Kolin patri muslimum vyvratil to, co jsem napsala ja, a sice ze tomu neni tak, zeby si Nemci zili na podstatne vyssi urovni nez Cesi. Proste tomu tak neni. Ani nemam ten dojem, ze jsou dnes Cesi vsude "zebrak". Ty casy, kdy Cesi cestovali s konzervami v kufru, spali v aute a holili se za kerem, jsou davno ty tam.

Nevim, jestli je Cesko jeste rajem pro cizi firmy, kvuli nizkym ceskym platum, ale myslim, ze ani to uz davno ne. ;-) Nechci vam to kazit, ale mne se dokonce zda, pane Vlk, ze v necem je to dnes v Cesku dokonce modernejsi, nez v Nemecku. Jeste hezky vecer Vam preju.

V. Čermák 3.11.2022 19:38

Současné ještětrochuDemokracii zatnou brzy tipec sami vládnoucí DemoKraďy....;-DRv

V. Čermák 3.11.2022 19:35

Tak český kapitál je především Babiš, kterého ovšem Nenávidíte stejně jako současná vláda Signálových neumětelů, kterou jste pomohl navolit a udržujete zuby nehty...;-D