30.9.2020 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

GLOSA: Vítězové a poražení

Každá krize skončí a když skončí, počítají se ztráty a hodnotí se, kdo je vítěz a kdo poražený. V naší současné krizi bude poražený virus Covid19, ať to bude dříve, nebo později. Kdy se to stane, neodhadne dneska nikdo. Zatím nevidíme světlo na konci tunelu a nemůžeme hovořit ani o konci začátku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 25.3.2020 18:29

Hamáček si počíná velmi dobře. Společně s Vojtěchem a Prymulou mají na starosti zdravotní problematiku. Babiš s Šillerovou a Havlíčkem řeší nyní budoucí ekonomickou situaci, neméně důležitou. To jen tak, aby pan Neff, Babišův odpůrce věděl...

A. Hok 25.3.2020 10:11

Více si cením přístupu UMG ČSAV a UK, které nabídly své kapacity s tím

že dokud se nevyřeší financování, tak budou náklady hradit ze svého a

kteří řekly skutečnou cenu vyšetření.

A. Hok 25.3.2020 10:11

Osobní pohled na kauzu Dr. Pekové:

Vyšetření, které "postavila" není z odborného pohledu nijak složité. Zvládne ho navrhnout průměrně zdatný PhD student daného oboru.

Vyšetření není drahé, náklady včetně chemie a amortizace přístrojů bývají okolo několika set korun. Dr. Peková účtovala tuším kolem 1300 Kč, tedy cca 1000 korun zisk na jedno vyšetření.

Nedivím se jejímu boji o možnost vyšetřovat, když je taková poptávka.

Nezapomínejme že Dr. Peková figurovala ve vedení laboratoře Chambon. Chambon prováděla vyšetření pacientů s leukemií. Vyšetření byla v té době nastavena velice lukrativně, platba pojišťovny mnohonásobně překačovala náklady. Chambon jako jediná laboratoř v té době neměla limity u zdravotníchh pojišťoven na počet vyšetření. Chambon navíc ze vzorků pacientů dělala další vyšetření neindikovaná ošetřujícím lékařem a tyto účtovala pojišťovnám. Kauza nakonec skončila us soudu, Chambon tuším zanikla.

J. Jurax 25.3.2020 12:08

No jo, čistý zisk tisícovka z 1300, to je dobrý, i když se to zdaní.

Ale nemýlím-li se, proskočilo tady, že akreditované laboratoře si účtovaly 3000, takže vejvar byl ještě lukrativnější.

J. Farda 25.3.2020 21:00

Kdo chce psa bít, hůl i psa si najde - byla MUDr. Peková za ten Chambon odsouzena? Nebyla, to byste si neschoval, takže milý pane Hoku, pomlouváte! Laboratoř Agrofertu údajně uváděla

svého cenu testování cca 4000 Kč. A zlatokopka Peková dává svůj test k dispozici zdarma i

Slovákům.

Na budúce, pán Hok, radšej čuště! https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/potrestana-lekarka-vyvinula-vlastni-test-zajem-o-nej-maji-v-usa-40316787

Z. Slanař 23.4.2020 15:35

Zatím je podána obžaloba:

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3032240-policiste-navrhli-obzalovat-janouska-kvuli-neopravnenym-uhradam-pro-firmu-chambon

https://archiv.ihned.cz/c1-66737630-pekova-bude-testovat-lidi-kvuli-stavu-nouze-ma-od-statu-povoleni

M. Pivoda 25.3.2020 10:09

Neff začíná větou: "Každá krize skončí a když skončí, počítají se ztráty a hodnotí se, kdo je vítěz a kdo poražený. ..."

"Musel jsem prohrát bitvu, abych mohl vyhrát válku." To prý kdysi řekl jakýsi generál. Souhlas. Já, jako pamětník, musím s odstupem času fakticky poděkovat svým nepřátelům, že mne uvedli včas do nepříjemného stavu. Klíčové slovo je "včas".

Takže: Musel jsem nejdříve prohrát bitvu (to bylo to méně důležité), abych pak mohl vyhrát válku (to je to více důležité).

Závěrečné poučení: Nepočítejte vítěze a poražené předčasně!

J. Krásenský 25.3.2020 7:01

Připojuji se. Díky

A. Jaroš 25.3.2020 9:48

Proboha, proč se Neff nezeptá Astona jak dopadla včerejší diskuse na NP, kde paní Boublíková et al. velmi věcně a s použitím argumentu rozvrátila tu až nekritickou chválu na MUDR Pekovou PhD. Kdyby si přečetl aspoň část této diskuse, tak by oba dva Aston i Neff nemohli psát takové nepodložené kraviny, kterými jen potvrzují slova prezidenta Zemana, že "novináři píšou o všem a nerozumí ničemu".Nic proti Pekové ani Tilia, co je 2-chlapová firmička , která svou kapacitou neznamená nic v boji proti coroně, podrobněji v diskusi k úvodníku na NP včera.