18.10.2021 | Svátek má Lukáš


Diskuse k článku

GLOSA: Ukázka komunistické kultury

Jsou stejní. Byli, jsou a budou. Jejich řeči o jakési změně, o lítosti nad zmařenými životy za jejich éry, o nepravostech, které se děly a k nimž se neznají, zněly nadějně. A pak si vyvěsí tohle.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Růžička 17.7.2020 22:57

Měl jsem rád tenhle web, ale úroveň se rovná nule, proto jsem tu dnes naposled, když vidím komunistickou pakáž Bartoněm a Holáskem počínaje a třeba Meišnerem konče, je mi zle.....

V. Čermák 17.7.2020 23:15

Mně tedy chybět nebudete;-D;-D;-D

R. Meišner 17.7.2020 19:11

...správně pane Odvářko---a proto navrhuji nevolit v příštích prezidentských volbách kovaného komouše gen. Petra Pavla. ---jen se trochu bojím bojím, že právě Vy ho volit budete. no nic---svět je plný paradoxů, že ano......8-o

Š. Hašek 17.7.2020 20:03

Když se tedy stále (Vodvářka) řeší ti komouši ...... ten soudruh Pavel není komouš, že jo?

Komouš, který dnes jásá "brusel, brusel" není komouš.

Zkráceno.

J. Rechnovský 17.7.2020 14:57

Naprostý souhlas pane Vodvářko! Heslo "Nejsme jako oni" byl tragický omyl, byť dobře myšlený. Velmi pomohl zablokovat potrestání komunistických zločinců a obecné zhodnocení období jejich vlády.

Je proto třeba stále připomínat bolševikům kam patří.

Slušný člověk by měl být přirozeně antikomunistou, antinacistou a antivyznavačem islámu.

Š. Hašek 17.7.2020 15:03

Jo, vode dneška jsem rovněž antibůčkař.

Kterým bolševikům? Já vím o nejméně o osmadvaceti sortách, jen kolem okolo. Ve světě jich bude ....... . Ani jeden z nich ovšem nepřipustí, že je bolševik/komunista. Zkuste to říct Ferjenčíkovi!

Kde jste se vyloupl, mladíku s thymolinovým chrupem???

J. Rechnovský 17.7.2020 15:55

Už to máte popletené dědo. Originální bolševici jsou jen jedni. Ti Ruští a lze k nim přičíst i jejich zahraniční koaboranty vč. našich.

Současní pokrokáři nejsou komunisté. Vycházi z paradigmatu politické korektnosti a ti zvláště fanatičtí jsou spíše anarchisté.

Ferenčíka osobně neznám. Znám však několik desítek jiných Pirátů, vč. několika poslanců. S jednou výjimkou je nepovažuji za pokrokářské magory. Můžu však být v bublině.

Jinak díky za kompliment. Táhne mi na 50.

J. Jurax 17.7.2020 16:06

Souhlas.

Akorát bych za sebe k tomu Vašemu dodal, že slušný člověk nemůže být taky anarchistou, zeleným, LGBTQ nebo lidskoprávním aktivistou, potažmo Pirátem, a eurohujerem. A nejnověji taky BLM rasistou.

V. Čermák 17.7.2020 19:14

Komunisti v ĆR už 30 let nevládnou, natožpak Bolševici, kteří byli v Sovětském svazu. Nikoliv, nějaké heslo, ale Nepotrestání tehdejších komoušských vůdců nebyl omyl, ale Chyba, vyplynuvší z Havlovy naivity. Napravovat tuto tehdejší chybu Opožděným bojem v současnosti je Nesmysl, ovšem Kontraproduktivní. V současnosti, nebo v blízké minulosti je nepotrestaných zločinů Kapitalistických dosti. Opožděný Boj, proti slabým a nevládnoucím Komunistům současnosti jen odvádí pozornost právě od těch zločinů kapitalistických. Slušný člověk ať hlavně dodržuje zákony, pracuje a platí daně. Co si u toho myslí je jeho věc a vadí to především Kádrovákům, mezi které jste se také zařadil.;-D;-D;-D

J. Anděl 17.7.2020 19:30

Nevím, jestli musí (měl by přirozeně) být "anti" - to mi příliš zavání manipulativním tvrzením, že "mlčení je násilí".

Slušný člověk podle mě dost dobře může třeba luxovat koberec, pěstovat ředkvičky, připravovat dětem snídani, chodit do sauny - a komunismu, nacismu nebo islámu jednoduše nevěnovat pozornost.

J. Rechnovský 17.7.2020 22:03

NE. Ve skutečnosti popisujete šedou masu ignorantů, kteří strčí hlavu do písku před každým svinstvem. Skutečně slušný člověk má hodnotový systém, kam zmiňované šílenosti, produkující hory mrtvol, jednoduše nepatří.

J. Anděl 17.7.2020 22:06

Aha, jste tedy jedním z těch, kteří tak rádi soudí morálku druhých.

J. Anděl 17.7.2020 22:23

A jinak ano - to přesně jsem napsal, co píšete vy, tedy že tam ty systémy "nepatří".

Tedy jak jsem napsal já, "nevěnuje tomu pozornost".

Což samozřejmě nejde, pokud se vám mrtvoly hromadí přede dveřmi. Ale dneska to jde.

Být "anti"něco je aktivní přijetí nežádoucího systému do své mysli. Pokud to tam "jednoduše nepatří", tak to tam přece taky "jednoduše není".

J. Rechnovský 17.7.2020 22:59

Obávám se, že popisujete mentální separaci od zla. Jakýsi únik do vlastní ulity. Zatímco já mám na mysli aktivní vymezení se proti zlu.

J. Anděl 17.7.2020 23:15

Ano i ne.

Záleží na tom, jestli je to zlo aktivně přítomné a právě teď reálně ohrožující.

Nebo jestli ho potřebujete vyšťourat, abyste se měl proti čemu vymezovat a tím si morálně zdůvodnil a o něco (proti něčemu) opřel svojí existenci a smysl svého bytí.

V druhém případě jste svým způsobem také příčinou přítomnosti zla, protože ho potřebujete, abyste si nepřipadal zbytečný. A vůči tomu jsem se svým příspěvkem o pěstování ředkviček chtěl vymezit.

A taky bych nerad zamluvil druhou věc, kterou jsem měl v tom příspěvku: onu podobnost s výtkou, že "mlčení je násilí", kterou považuju za v lepším případě manipulativní, v horším za totalitní. Co myslíte vy?

V. Čermák 17.7.2020 23:23

Dobré zhodnocení. ;-D

J. Rechnovský 18.7.2020 10:40

Jsem přesvědčen, že demokracie bytostně potřebuje aktivně jednající občanstvo. Samozřejmě v rámci pozitivního systému hodnot. Zlo k tomu nepotřebuje a já osobně také ne.

"Mlčení je násilí" v dnešním kontextu je absurdita. Pokud si to však spojím třeba s mlčením společnosti k jednání bolševiků v 50. letech u nás, něco na tom bude...

J. Anděl 18.7.2020 11:39

Děkuji za odpověď. Souhlasím s vámi, že demokracie potřebuje aktivně jednající občanstvo. Demokracie je ovšem metoda řízení státu, je to nástroj. Nemyslím si, že kompatibilita s nějakým nástrojem činí člověka slušným či neslušným. A proto jsem reagoval na váš text, že slušný člověk je antikomunista atd.

Pak je ale otázka, co ho slušným činí? Podle mě činy, myšlení a cítění, vedoucí k tomu, že člověk na konec umírá beze strachu a výčitek svědomí. Nemyslím si, že tam je přímá vazba na přístup k demokracii či jakémukoliv jinému nástroji (třeba kosu nebo otvírák na konzervy).

Ale samozřejmě to se nám zvenčí těžce hodnotí, uznávám. Proto nám Ježíš podle mě docela rozumně radil, abychom se věnovali trámu v oku svém, namísto třísky v oku bližního svého. Protože koneckonců jsme to my, kdo bude v naší hlavě a v našem srdci, až budeme umírat, je tedy jenom na nás, jestli to bude beze strachu a s čistým svědomím. Nikdo jiný tam s námi nebude. Ani demokracie a jiné politické představy.

V. Čermák 17.7.2020 23:22

Myslete si co uznáte za vhodné a klidně se i tiše obávejte, hlavně ale druhé neKádrujte. Ale, když Vy Kádrujete tak rád, přesně jak to dělali soudruzi Komouši.;-D;-D;-D

V. Čermák 17.7.2020 12:49

Opožděný bojovník proti Komunistům, antikomunista poslední hodiny pan Vodvářka opět Burcuje proti současným členům KSČM, tedy novodobým komunistům, kteří s těmi z minulého režimu mají ovšem málo společného. Jistě nějaké Názory ano, ty odporné Metody ovšem Nikoliv. Ty jejich bývalé odporné Metody spíše v současnosti přebírají jejich opoždění Odpůrci. Jedná se zejména o současné Kádrování lidí. K tomu pak pomáhá i úporná snaha pana Vodvářky neustále vracet Komunisty tzv. do hry. Možná je to i užitečné, protože si jich lidé začnou více všímat a zjistí, že některé jejich současné nápady, či rovnou požadavky jsou docela rozumné, či dokonce prospěšné. ;-D;-D;-D

R. Langer 17.7.2020 13:13

Boj proti komoušům není nikdy opožděný, ať si říkají, jak chtějí. :-P

Š. Hašek 17.7.2020 14:11

Důležití jsou právě ti komouši, kteří si říkají jak chtějí. Nikoliv ti, kteří mají ten starý název.

Pan Vodvářka je pozadu tak o 35 let. A fest. No nic.

A fakt se "mi líbí", pokud na "komoušeKSČM" řvou nějací komoušové Pavel, Štětina a Šiklová. A Svěrák. Ten ze sebe snad toho disidenta přeci jen udělá .....

J. Kratochvíl 17.7.2020 18:03

Boj proti lidské hlouposti také není nikdy opožděný i když víme, že nemůžeme lidskou hloupost nikdy porazit, ale tento boj nesmíme nikdy vzdát, protože by nás jinak ta hloupost zlikvidovala.

A. Nový 17.7.2020 18:24

Trefil jste se, neb o píšete o sobě a vám podobných.

;-D;-D;-D

V. Čermák 17.7.2020 18:42

Trefil se do vás a Vám podobným;-D;-D;-D

M. Krutý 17.7.2020 13:31

Komunisté Vámi zmiňované Metody nepoužívají z jediného důvodu a tím je absence Příležitosti. Myslet si, že Komunisté můžou změnit je zásadní Omyl.

V. Čermák 17.7.2020 18:49

Myslet si může každý co chce. Současní komunisti zmińované metody nepoužívají. Používají je však jejich oponenti, kteří Kádrují, Kádrují a Kádrují.;-D;-D;-D

J. Ganaur 17.7.2020 13:51

Jsi stejnej bolševickej xindl, jako malej páv, Čermačenko.

V. Čermák 17.7.2020 18:46

Copak Gaunere, taky Kádrováku, šlápl jsem vám na nohu? ;-D;-D;-D

Š. Hašek 17.7.2020 14:11

Souhlas, pane Čermáku. Detaily nepodstatné.