17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

GLOSA: Správně i pozdě

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jirka 26.2.2009 1:13

Ja chomutovske radnici a pani primatorce fandim, zpusob prevychovy ktery zvolili je evidentne mnohem ucinnejsi nez metody romskych aktivistu a Kocabova ministerstva.

Myslím,že totéž říká i pan Verner a zcela vyjimečně s ním souhlasím.:-D

JaS 26.2.2009 1:52

Re: Ja chomutovske radnici a pani primatorce fandim, zpusob prevychovy ktery zvolili je evidentne mnohem ucinnejsi nez metody romskych aktivistu a Kocabova ministerstva.

Souhlas!

vrata 26.2.2009 4:06

Re: Pan Verner neudrzi souvislou myslenku

Co takto použít Čunkovu metodu a vystěhovat nepřizpůsobivé občany do středočeského kraje! Tam má hejtman hodně peněz a určitě se o ně dobře postará. I autobusy do škol budou mít zadarmo, vysoká škola bude a lékařská péče je samozřemnost. To ani toho Kocába nepotřebujeme, aby se zdržoval Chomutovem a může jít rovnou stěhovat ten prasečák do Let, to je daleko důležitější. Peněz je přece dost a taky může nechat postavit tu Kaplického knihovnu.

petera 26.2.2009 5:33

Re: Pan Verner neudrzi souvislou myslenku

Re: Pan Verner neudrzi souvislou myslenku - Zato tobě to myslí. A zdá se že udržíš ani moč a stolici.

Jura Jurax 26.2.2009 22:29

Re: Pan Verner neudrzi souvislou myslenku

Ale kuš - vrata navrhl docela dobrou věc ;-P a drát ve Středočeském kraji na rozhazování (cizích peněz, jak jinak) má ... :-/

Petr Kohout 26.2.2009 7:56

Re: Pan Verner neudrzi souvislou myslenku

podle mne pan Verner souvislou myšlenku drží. Jenom zastává (společně se mnou), že konání spočívající v řečech či dopisech (i když předepsaných či doporučených zákonem), není nic v porovnání se skutečnou ráznou akcí, kterou "nepřizpůsobiví" skutečně a hlavně ihned pocítí na vlastní kůži.

ludvík 26.2.2009 8:32

Re: Pan Verner neudrzi souvislou myslenku

Dnes se mi pan Verner líbí,naprosto souhlasím a nechápu některé hloupé reakce zcela od věci!

slovan 26.2.2009 10:43

Re: Pan Verner neudrzi souvislou myslenku

Myslite tedy ,souhlasne s panem Vernerem, ze po jednom nezaplaceni se ma ihned provest exekuce. Obcas se mi stane , ze bud zapomenu, nebo nedostanu dorucenou slozenku, pote co dostanu upozorneni nebo opakovanou vyzvu tak okamzite platim. Nemyslite, ze tim, ze jednou nekdo opomene platit a je rom,tak poslat na nej ihned exekutora by bylo diskrimihujici? Co vite o postupu pri vymahani pohledavek ?

alimo 26.2.2009 11:33

Re: Pan Verner neudrzi souvislou myslenku

Četl jste vůbec ten článek, nebo se jen zbytečně rozčilujete??

Nikdo nemluví ani v Chomutově, ani v článku o jednom nezaplacení. A pokud se nepletu, při těch exekucích nešlo o dluhy spojené s nájemným, ale o dluhy z nezaplacených pokut apod. Takže kdyby nedělali bo/rdel, nekradli a pod. nevím za co konkétně ty pokuty byly, tak by po nich nikdo nic nevymáhal. Jenže to znám- a jak moc dobře - pokutu mi klidně dejte, já jsem na dávkách, na mě nic nevymůžete- čili - já můžu všechno, co vy ne, protože vy chodíte do práce a tudíž exekuce na plat  by bylaprovní na řadě.A vůbec, co já se rozčiluju....:-)

slovan 26.2.2009 14:11

Re: Pan Verner neudrzi souvislou myslenku

Nerozcilujte se, vsimnete si nac doopravdy reaguju......, ta diskuse je trochu neprehledna.

Pan Verner pise, ze radnice nedelala nic, a pak pise ze jen rozesilala upominky. Ja upominku povazuju za korektni zpusob upozorneni, pan Verner a nekteri zde ne. Ti co nepovazuji zpusob kterym jedna radnice za nekorektni(nedostatecny) by meli napsat jak by to resili oni a byl bych rad, kdyby to mohli podlozit citaci zakonu a podlozit realnymi terminy reseni. Kritizovat jednani druhych je totiz o hodne jednodussi nez jednat sam. Ja jednani radnice povazuju za solidni a zakonne. Od pana Vernera, ktery napsal ze radnice si to nechala prerust pres hlavu, bych ocekaval, ze napise, jake zkusenosti ma on, kolik dluhu vymohl a za jaky cas, jinak je jen obycejny novinarsky tlachal.

vita 26.2.2009 14:05

Člověče, tam nešlo o nějaké zapomenutí.

Na zapomenutí se reaguje upomínkou, druhou upomínkou, napaří se penále...

Pořád je malér v začátcích a dá se řešit. Když je malér furt malý - ale obvyklé prostředky jak vidno nestačí - tak zfendovat. Je rozdíl zfendovat na úhradu dluhu za 10 tisíc a něco jiného 100 tisíc. A milión z nich nedostanete ani náhodou.

Jenmže u nás se problém nechá narůst do obludných rozměrů - a pak se hádáme, jak ho řešit. No, nejen u nás - Francouzi si vypěstovali rodiny, kde už ani dědeček si nepamatuje, kdy žil jinak než z dávek.

watabi 26.2.2009 21:21

Re: Člověče, tam nešlo o nějaké zapomenutí.

Vita........jenže proč to tak je? Protože se každý úředník bojí šlapat cikánům nějak víc na paty.....to až v poslední době se začíná trochu vítr obracet;-P