17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

GLOSA: S kuřáky v panoptiku hrůzy

Před Vánocemi jsou fronty u podkladen zvláště dlouhé. Odměnou za ztrátu času je možnost déle než jindy vychutnávat galerii odpudivých obrázků prokouřených plic, hrdel s dírou na dýchání a dětí na umření. Návštěvu v obchodě tak zaplatíme dvakrát; za nákup a ještě tím, že nedobrovolně postáváme v panoptiku hrůzy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Dosoudil 27.12.2017 21:46

Zlatá slova

pana Robejška, jeho fomulacím tleskám vestoje.

P. Klíma 27.12.2017 18:11

Dnes hodně pitomé čtení

"Úspěšnost západní civilizace stojí na víře ve svobodného člověka , který rozhoduje sám za sebe."

Ochrana nekuřáků NENÍ útlakem svobodného člověka, pane Robejšku.

Se mi zdá, že jste nějak Zdrahošovatěl, po těch pros..ných volbách, ach jo...

M. Vondráček 27.12.2017 20:36

Re: Dnes hodně pitomé čtení

Zkuste napsat něco lepšího :-)

P. Klíma 28.12.2017 15:12

Právě jste se k lepšímu výkladu vyjádřil.

Leč - nepochopil.

Váš problém.

M. Prokop 27.12.2017 21:25

Re: Dnes hodně pitomé čtení

Pan Robejšek má pravdu.

Nekuřáky nikdo nenutí lézt mezi kuřáky. Vaše pojetí svobody je poněkud bolševické.

I. Semrád 27.12.2017 22:36

Re: Dnes hodně pitomé čtení

Souhlasím v tom, že nekuřáky by nikdo neměl nutit lézt mezi kuřáky, resp. do kuřáren, tedy označených místností, které jsou pro kouření tabákových výrobků primárně určeny.

K. Pavlik 27.12.2017 16:47

Betty McDonald

Mirne modifikovany citat z jeji knihy.

Moje mame odpovi na nejmene dulezity problem a na ten nalezite rozvine.

Pokud v Cesku je nejvetsi problem zakaz koureni v hospodach tak nelze nez zavidet.

Jiny citat za komousu: Dal jsem si vepro knedlo zelo- knedlicky samozrejme navic - a pak mne zaplavila pycha v jake zemi to ziji.

M. Prokop 27.12.2017 17:51

Re: Betty McDonald

Největší problém to není, ale je symptomatický. Ukazuje, jak svoboda ubývá i tam, kde to vůbec není nutné.

P. Klíma 27.12.2017 18:14

Zda je ochrana nekuřáků nutná či není

je jenom váš soukromý názor.

Jiné soukromé názory ovšem mají naopak právo se od toho vašeho lišit.

M. Prokop 27.12.2017 21:26

Re: Zda je ochrana nekuřáků nutná či není

A já snad potlačuji nějaké názory?

R. Langer 28.12.2017 10:51

Re: Zda je ochrana nekuřáků nutná či není

Ano, to určitě. Proto by bylo vhodné, kdybyste se svými odlišnými názory sdružovali v nekuřáckých zařízeních, a nekecali do těch kuřáckých. :-P

P. Horak 27.12.2017 13:17

Pozdrav z Jekaterinburgu.

Kam az dosahne ta zla evropska unie. I tady, v patnactistupnovych razech, jsou chudaci kuraci vyhnani z restauraci a verejnych budov. Ach pane Robejsku, GET A LIFE!

R. Langer 27.12.2017 14:27

Re: Pozdrav z Jekaterinburgu.

Tak komouši nejsou jenom v EU, že? :-D

M. Prokop 27.12.2017 16:05

Re: Pozdrav z Jekaterinburgu.

Přesnější výrazy jsou dobroserové a sociální inženýři.

R. Langer 28.12.2017 10:53

Re: Pozdrav z Jekaterinburgu.

Jiným slovem moderní komouši. ;-)

P. Klíma 27.12.2017 18:16

To sedí :-)

Z. Klem 27.12.2017 12:01

Né všechny zákazy jsou špatné.

Zákaz, který má ochránit zdraví většiny oproti bezohlednosti menšiny není špatný. Takový zákaz by byl zbytečný mezi slušnými lidmi. Bohužel, mnozí si vykládají svobodu tak, že JÁ můžu všechno ....

R. Langer 27.12.2017 12:06

Re: Né všechny zákazy jsou špatné.

Ano, bezohlední nekuřáci lezou do kuřáckých hospod a pak se pohoršují nad tím, že se tam kouří. Takovým idiotům bych zakázal volit, tento zákaz by určitě ochránil spoustě lidí duševní zdraví proti bezohlednosti menšiny.

Bohužel, mnozí komouši si vykládají svobodu tak, že jenom oni ví, jak má svět fungovat a co je pro něj nejlepší. :-P

F. Doušek 27.12.2017 12:58

Re: Né všechny zákazy jsou špatné.

Že s tím zákazem začali zrovinka komouši v USA.

R. Langer 27.12.2017 14:06

Re: Né všechny zákazy jsou špatné.

Za prvé zdaleka ne všude, a za druhé ano, byli to komouši. :-P

J. Macků 27.12.2017 21:37

Re: Né všechny zákazy jsou špatné.

Nejsou kuřácké hospody. Jen si některé prostory zabrali bez jakéhokoli oprávnění pro sebe.

R. Langer 28.12.2017 10:52

Re: Né všechny zákazy jsou špatné.

Jo? A jaké?

M. Prokop 27.12.2017 16:06

Re: Né všechny zákazy jsou špatné.

Všechny ne, ale ten, který zakazuje zbytečně, ten špatný je.

Vy koukám patříte k těm, kdo si svobodu vykládá tak, že všichni musí dělat či nedělat to, co se líbí vám.

P. Klíma 27.12.2017 18:18

Nic takového pan diskutující nepíše, co vy tvrdíte...

Píše o slušnosti.

Víte, co to je?

R. Langer 28.12.2017 10:58

Re: Nic takového pan diskutující nepíše, co vy tvrdíte...

Ano, když třeba nekuřák neopruzuje v kuřácké hospodě. Ale tydy to spousta lidí nechápe, že?Jsem rád, že jste to pochopil. :-P

M. Šejna 27.12.2017 10:33

Robejškovy problémy

mě tedy nikdy nenapadlo zírat v obchodě u pokladen na cigarety. Jsem nekuřák. Stejně tak nečumím v obchodě na prezervativy, chlast nebo dámské vložky. Takže to, co je na těchto výrobcích zobrazeno, mě vůbec neoslovuje. Pana Robejška ano a vidí v tom diktát EU. Když má pan Robejšek z obrázků na cigaretách euro-midrák, je to jeho volba.

M. Pivoda 27.12.2017 11:13

Pan Robejšek je Realista, a proto vidí Surrealistické obrazy

Tahat EU i do protikuřácké reklamy je skutečně duševní úchylka.

R. Langer 27.12.2017 11:42

Re: Pan Robejšek je Realista, a proto vidí Surrealistické obrazy

To není reklama, proto se tam tahá EU, jestli jste to nepochopil, pane Pivodo. Evidentně ne, ale vy toho také nechápete víc. ;-)

M. Pivoda 27.12.2017 13:02

Nechápu, že Roman Langer neumí číst, cituji z článku:

"... Kouří sice jen necelá třetina lidí, ale naši bruselští poručníci nás opruzují všechny. A přitom ti, kteří sídlí daleko za horizontem života normálních lidí, nikdo neoprávnil v tomu, aby nám svým vlezlým spasitelstvím otravovali život.

Navíc lze o účinnosti jejich poučování oprávněně pochybovat. ..."

Já jsem tam ten Brusel v textu zaznamenal, vy ne?

R. Langer 27.12.2017 14:14

Re: Nechápu, že Roman Langer neumí číst, cituji z článku:

"Evropská unie schválila novou podobu krabiček a členské státy musí tuto změnu zavést do konce letošního roku. Věstník Evropské unie dal členským státům na výběr z různých odpudivých obrázků. Ministerstvo zemědělství vybralo 42, které rozdělilo do tří souborů. Na krabičkách se budou každý rok obměňovat."

Viz: http://www.kurakova-plice.cz/koureni_cigaret/zajimavosti-a-statistiky/statistiky-novinky-studie-a-clanky/458-fotografie-na-krabickach-cigaret-od-2052016-jake-fotky-uvidime-na-krabickach.html

Už jste pochopil? Zřejmě jste to ve svém opojení z Matičky EU zapomněl zaregistrovat. ;-)