Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Robosexuál aneb Věda a společnost

Josef Šlerka zmínil v úvodní přednášce do informační vědy myšlenku, která stojí za povšimnutí. Týká se slavného Turingova testu, v němž jde o to, zda jsme schopni poznat, zda komunikujeme s počítačem, nebo člověkem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JZ

Nechápu, proč se pan spisovatel vyjadřuje ke věci, které vůbec nerozumí. Přirozený výběr není bojem o život a nevítězí ten silnější. Diskutovat s Darwinem, když evoluční biologie je už mnohem dál, také není zrovna vhodné. Doporučuji místo četby tohoto zbytečného článku podívat se na heslo evoluce a pod.

0 0
možnosti
ZL

No, pane autore, některé vaše knížky mám rád (ne, nepletu si Vás s tátou), ale jako zkušený spisovatel byste fakt neměl zaměňovat "Darwinovy interpretace" a "interpretace Darwinovy teorie".

0 0
možnosti
VP

V18a95ň80u50r60a 69P83e56t33r

9. 10. 2019 11:03

Vždyť autor kecá! Darwinův přírodní výběr funguje jak v přrodě, tak i ve společnost. Akorát se lidé mohou v tom boji sami znevýhodnit svou blbostí. Navíc u těch lidí dochází ke vzniku koalic a k podrazům více, než u zvířat, člověk je prostě inteligentnější. Je to také zvíře smečkové, což toto ještě podtrhuje.

Je to právě autor, který do toho motá ideologii.

0 0
možnosti
ZL

Výběr ano, v souvislosti s bojem se dost kroutím, ale budiž. Ale síla jako jediné kritérium, byť převedená na peníze, to už se mi hodně nelíbí.

0 0
možnosti
MP

Turing (23 June 1912 – 7 June 1954) musel hrát celý život jednu hru. Vydávat se za normálního heterosexuála, i když byl homosexuál. ...

Otázka ze současnosti (tj. z roku 2019): Bude eventuálně Vlasta Chramostová mít v roce 2019 státní pohřeb za své mimořádné herecké schopnosti, nebo za své komunistické politické přesvědčení? Jinými slovy: Hrála to Chramostová nejdříve úspěšně na komunisty, nebo později na disidenty? Vyberte si, prosím.

Můžeme proto v Česku zavést raději test Chramostové, nikoliv Turingův test.

0 0
možnosti
JJ

J40u45r51a 15J83u31r85a63x

9. 10. 2019 13:17

Hrála to nejspíš v obou případech. Koneckonců byla herečka, a prý dobrá.

0 0
možnosti
JP

Zapomněl jste na parazity, jimž se nejlépe daří ve vysoce úživném prostředí. A tím nemyslím ty, kteří hostitelskému organismu něco dávají (prý tak vznikly mitochondrie), ale spíš larvy motolic.

0 0
možnosti
ZL

KAŽDÉMU se lépe daří ve vysoce úživném prostředí. Parazit proto nesmí svého hostitele příliš oslabit. Tedy dokud ho potřebuje - viz larvy tuším lumků v živých hostitelích. Ideální způsob parazitismu se jmenuje symbióza.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz