20.4.2021 | Svátek má Marcela


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kubíček 9.3.2021 10:32

Konečně rozumné slovo!

J. Ptáček 9.3.2021 9:58

Nějak současné logice našich papalášů nerozumím. Na jedné straně oprávněně nadáváme mnoha politikům a většině mladých kvůli porušování discipliny při ochraně, třeba respirátorem za pár korun. Na druhé straně president a někteří další nejvyšší, ač zdravotní laici, sami přednostně očkovaní i se svými blízkými řádně schválenou vakcínou, hodlají národ, klidně nechat očkovat vakcínou neprověřenou a neschválenou a obětovat ho hokusům-pokusům nějakých lapiduchú? To je porušení disciplíny nerovnatelně vyšší, než nedovolené tlupy bez roušek. Jak to vypadá, schválené vakcíny bude přitom brzy dostatek. To opravdu tak nenávidí vlastní národ, který je řádně zvolil?

P. Milan 9.3.2021 10:51

Brzy, nebo "v brzku"? :-P

F. Navrátil 9.3.2021 9:18

EU objednávala miliony dávek u firem ještě dříve, než byl vývoj vakcín ukončen, samozřejmě nebyly otestovány a pochopitelně je ani necertifikovala EMA. Ti samí nyní omdlévají hrůzou, že by se snad mohla objednávat ruská vakcína, u které proces schvalování EMA probíhá a kterou jsou v 20 zemích světa naočkovány miliony lidí.

Š. Hašek 9.3.2021 9:32

Přesné!

Obecně: štrasbrusel může konat, objednávat, účtovat - cokoliv, komukoliv (pokud to nevykecají, tak opravdu komukoliv). Funguje to tak, že to vždycky účetně sedne. Kontrola neexistuje, funguje něco jako bláznivé pobíhání chycené myši ve sklenici.

Když to nesedne, vytvoří se "Korekční opatření ECB pro zajištění dalšího růstu štrasbrusele".

Zkráceno.

P. Milan 9.3.2021 9:45

Normální průběh, konkurenční boj.

A to omdlévání mají usnadněno tím, že Rusáci se k testování i certifikaci měli co lační k sraní.

J. Nevrkla 9.3.2021 9:59

Rusáci nestačí uspokojit poptávku, tak proč by je vnucovali EU, která je neustále kritizuje a sankcionuje?

P. Milan 9.3.2021 10:52

Jako u nich se vším: Dílem kvůli vlivu, politicky, dílem kvůli penězům.

J. Nevrkla 9.3.2021 10:59

Kvůli vlivů a penězům to nenabízejí EU? Že už by s ní do budoucna moc nepočítali? To by mi nevadilo.

M. Valenta 9.3.2021 9:11

Když odhlédnu od toho, že neatestovaná ruská vakcína by už tak dost zmatečnou situaci kolem vakcinace ještě více zamotala, tak nevidět skutečné ruské důvody je docela kumšt. So geht das.

Š. Hašek 9.3.2021 9:39

Hodnotím kladně, že "uznáváte práci štrasbrusele za alespoň občas a malinko zmatečnou". Já říkám boldel.

Ale asi jste si nevšiml, že stran vakcín štrasbrusel objednával naprosto netestovaného zajíce v pytli, toho zajíce v pytli ani nebylo možno spatřit ..... a už se platily faktury a podepisovala odpovědnost za to, kdyby ten zajíc byl prašivý, nebo i mrtvý. Očkovanci sami odpovídají za svoji smrt (ponechám bez komentáře, stejně nechápete, co co kráčí).

Není to na přesdržku, Valento? Těm bruselákům? A Vy tady melete něco ruském zboží!!! Sedíte si na vedení.

P. Milan 9.3.2021 9:48

Brusel kritizuji často a v tomhle případě také.

Ovšem ne za to, že se v rámci svých schopností snažili věc urychlit, ale proto, že i tak jim to šlo, ve srovnání s jinými, pomalu.

Dopředu objednávali a platili všichni, soudruzi a soudružky z Brusele dost laxně.

Š. Hašek 9.3.2021 10:22

Ta množina kloťáků, z principu, se pohybuje rychlostí množiny kloťáků.

Jinak řečeno, nejrychleji tvoří nějaké listiny s platností (např.) od 2028 do 2098. A v těch listinách řeší časovače na vysavače.

V. Kolman 9.3.2021 13:05

"Časovače na vysavače"? Napište pane Hašku odkaz, nebo popište, o co kráčí. Zatím jsem četl pouze o omezování elektrického příkonu ve Wattech.

Š. Hašek 9.3.2021 13:15

Ach jo. Pane Kolmane. Já si fakt furt myslím, že vo výkonu vysavadla rozhodne inža v Elekroluxu, moje manželka a já, poňádž vobčas taky šůruju byt.

A mimochodem - Jourová se vykecla, před časem, že tři roky řešila sjednocení parafinových svíček ve štrasbrusele prostoru. A očička jí svítila jak na prodloužené, při dámské volence.

Ale taky jsou svíčky volejový, nějakej tuhej volej. Bojím se je ale kupovat.

Nevím, zda pochopíte klotovou vazbu mezi svíčkama a nákupem vočkovadla.

V. Kolman 9.3.2021 20:05

Děkuji za odpověď pane Hašku. Nicméně o "časovačích" ani zmínka.

P.S. - Nemyslel jsem to ironicky - od EU se člověk může nadít ledasčeho.

M. Sedláček 9.3.2021 14:20

"Pouze o omezování výkonu"

To vám jako nestačí?

Š. Hašek 9.3.2021 15:07

Děkuji za helfnutí, pane Sedláčku. Stejně to nepomůže ...

V. Kolman 9.3.2021 20:01

"Jako", by mi to možná stačilo. Ale "fakticky" mi to nestačí;-D

J. Kalina 9.3.2021 8:10

Až bude dostatek vakcín povolených EU, může se stát, že budou účinkovat proti mutacím, které se už nebudou na našem území vyskytovat a proti těm existujícím budou mít sníženou nebo skoro žádnou účinnost.

A ZAČNE TO ZNOVA DOKOLA S DRUHOU GENERACÍ VAKCÍN.

Před časem jsem do nějaké reakce napsal, že by si předvídavý u Rusů objednal velkou dávku Sputniků třeba na konec března (nyní asi na konec dubna) a čekal by na schválení z EU. Pokud by byl Sputnik schválen odebral bych mimo pořadí a s předstihem, Pokud by nebyl schválen, prodal bych dávku někomu, kdo by měl zájem resp nechal bych to na Rusku, komu to prodá..

P. Milan 9.3.2021 9:50

" ...může se stát, že budou účinkovat proti mutacím, které se už nebudou na našem území vyskytovat a proti těm existujícím budou mít sníženou nebo skoro žádnou účinnost."

To se ovšem může stát i v případě Sputniku.

Š. Hašek 9.3.2021 15:11

To se stane.

Krom toho se ten vir na to tady vykašle. Jako každý červenec. Mají taky smluvní rajóny a nebude se hádat se salmonelou z majonézy a nedopečených kuřat u nějakých kiosků. Salmonely se každý slušný vir ekluje.

Myslím to vážně.