18.6.2021 | Svátek má Milan


Diskuse k článku

GLOSA: Proč je mi putna, jestli bude Putna profesorem

Po mistrovství světa v hokeji má česká veřejnost další důležité téma k diskuzi. Bude mít Martin C. Putna napsáno na vizitce docent nebo profesor? V obou případech sice bude přednášet ty stejné věci těm stejným studentům, bude za to dostávat prakticky stejné peníze a bude psát stejné články, které někoho nadchnou a spoustu lidí naštvou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 22.5.2013 14:14

Absurdistán

Pan M. Putna vystudoval rusistiku na FFUK a od r. 1987 je praktikujícím katolíkem, který po r. 1990 spoluzaložil např. křesťanskou akademii Praha a r. 2000 dokončil studium teologie v Budějovicích. Byl ředitelem Havlovy knihovny (napsal o něm knihu). Vzorem v jeho bohaté publicistické křesťanské činnosti jsou mu prvorepublikoví křesťanští autoři (např. J. Deml). Je tragikomické, že jak už s pouhých názvů některých jeho prací ("My poslední křesťané", "Kdo dá Evropě ránu z milosti" vyplývá, většina jeho současných obránců by mu neumožnila získat ani tu docenturu a kdyby věděli, že je vášnivým kritikem modernity a (levicové) postmodernity, kteý vidí paralely mezi pádem "Pax Romana" a současným pádem "Pax Amerika", bylo by jeho dílo na politicko-korektním indexu.

Jeho základní osobnostní protiklad je zřejmě dán rozporem mezi jeho katolictvím a veřejně proklamovanou homosexualitou. S tím patrně souvisí to, že v každém prostředí je aspoň částečně provokujícím disidentem, čímž si získává řadu vážných nepřátel a vlažných přátel.

Jeho náruživá povaha ho bohužel strhla i na pole politického aktivismu, pro který je typická intenzivní angažovanost v oblastech, pro něž nemá žádnou odbornou kvalifikaci. A tak nejenom, že nese velice "hloupý" nápis "katolické buzny...", ale intenzivně vstupuje do prezidenstkého klání způsobem velmi agresivním (vyzývá ostatní kandidáty aby až na jednoho odstoupili a zabránili postupu Zemana, který je pro něho tou nejhorší možností) a dokonce i urážlivým, když mluví o "nenávistném starci z Vysočiny".

Pan Putna rozhodně není hlupák, který by nevěděl, že politici proti svým agresivním protivníkům agresivně bojují a jistě si důsledky svého jednání domyslel (doufám, že vzhledem k jeho křesťanským hodnotám jsou mu putna). V žádném případě by ale jeho případ neměl posloužit k obhajobě studia společností draze placených, akademickými svobodami se neprávem ohánějících nadbytečných byrokratických a "zelených" parazitů.

B. Rybák 22.5.2013 14:15

Dodatek

Snad političtí korekčníci neudělají z jeho díla "povinnou četbu". Pro "zelené" inkvizitory by to byla přímo pěst na oko a pro pana Putnu značné ponížení.

http://www.czechlit.cz/autori/putna-martin-c/

J. Belling 22.5.2013 11:13

Miloš Zeman

platí něco akademické sféře?

Takové ztotožnění státu s jedním člověkem, jako to prezentuje pan Hampl, má obdobu snad jen u Stalina a Hitlera v době jejich největší slávy.

Pravomoci prezidenta jsou prostředky, které mu Ústava dává ke službě státu a jeho lidu. Pokud s nimi Miloš Zeman nakládá podle modelu "Travička zelená" (když si smyslím, na ní sednu, když si smyslím, na ní lehnu) je čas se proti tomu ozvat. A je jednio, jestli se k tomu s ostatními dohodnu v "pražské kavárně" nebo v nálevně U Kulatý Báby.

J. Dvořák 20.5.2013 22:23

Putnovi bude nejbližší rozbor natržených kachlí v závislosti na tloušťce penisu !

Jeho specializace je naprosto zbytečná a k ničemu,stojí za dvě věci za nic a za ten výměšek co vypadne domácímu turovi ze zakončení zažívacího traktu za což stojí taky celej Putna ta drzá a nenažraná buzna !

J. Belling 22.5.2013 11:16

Re: Putnovi bude nejbližší rozbor natržených kachlí v závislosti na tloušťce penisu !

není nad to, když se k věci vyjádří skutečný vzdělanec.

J. Václavíková 22.5.2013 11:18

Re: Putnovi bude nejbližší rozbor natržených kachlí v závislosti na tloušťce penisu !

....a navíc přiblíží duševní obzory Putnových oponentů!

J. Kanioková 20.5.2013 20:24

No, když on ten článek není ani tak o Putnoti a Zemanovi,

jako spíš o tom, že humanoidních VŠ oborů je až dost moc, a že bychom měli  -  jako stát  -  hradít školné především tam, kde to je potřebné a užitečné.

Takže ať si pravdoláskovníci študí z plna hrdel, ale za plné školné.

V. Linhart 20.5.2013 18:46

Zajímavé.

 A  mě jako bulvární  plátek s pravicově populistickou rétorikou přijdou LN a úvodníky mladofrontovního svazáka Neffa z dobré bolševické rodiny na NP... 

M. Pivoda 20.5.2013 18:09

Kdo platí, kontroluje!

Hampl: "Normální prostý rozum říká, že ten, kdo něco platí, by o tom měl rozhodovat. Systém, podle kterého mají daňoví poplatníci chod univerzity financovat, ale nesmějí mluvit do tamních poměrů… to není nezávislost, to je docela obyčejné tunelování."

To je správný názor, až na to, že daňového poplatníka zde zastupuje prezident. Ten by měl (kromě svých běžných povinností) zkontrolovat několik stovek akademických titulů. To je vyložený nesmysl a zdá se, že ani jinak chytrý autor Hampl si toho nevšiml. Kontrola musí být na každé univerzitě zvlášť, například pomocí místní komunity. V ní se nachází více zdravého selského rozumu než na univerzitách nebo v prezidentské kanceláři.

J. Belling 22.5.2013 11:17

Re: Kdo platí, kontroluje!

Miloš Zeman něco platí?

L. David 20.5.2013 17:33

Já na bráchu, brácha na mě !

Všichni tihle profesůrci a docenti pro společnost zcela zbytečných tzv. "humanitních" oborů se pochopitelně svou podporou postaví jako jeden muž i za agresivního homosexuála (s nevysokým IQ - jak sám prokázal). A to pokaždé, když se jim někdo odváží nahlédnout pod pokličku, cože to vlastně vybádali.

A totéž udělají jejich studenti, pro které je tak lákavé získávat magisterské tituly za vědecké práce o důležitosti žížalího lejna. Vždyť až vystudují, stát pro ně opět zajistí fleky ve "vědeckých" ústavech, v podporovaných hnutích a jiných zbytečných institucích.

Kéž by už konečně stát přestal z našich peněz financovat všechny ty veledůležité obory, ze kterých žijí desetitisíce darmošlapů ! A pokud někdo chce takové obory studovat, ať z vlastních peněz uživí jak sám sebe, tak i své "profesory".

J. Jurax 21.5.2013 0:28

Re: Já na bráchu, brácha na mě !

Ono žížalí lejno nemusí být nezajímavé - víte, co prací bylo napsáno třeba o ptačím trusu? A jak důležité je guáno? Nejspíš důležitější než celé humanitní studie - dá se jím hnojit.

J. Urban 20.5.2013 17:29

Někdo měl při té gay parádě Putnovi vysvětlit,

že je naprosto nevhodné (a pro VŠ pedagoga teprv!) používat takových nevhodných výrazů jako je bátora - a to i přesto, že je to třeba KlKlnovo kámoš.

J. Malá 20.5.2013 17:15

Profesor na fakultě humanitních studií?

Neměl by se chovat trochu jinak? Jak nesení přiblblého transparentu na gay slávě tak  jeho debilně slabé video nesvědčí o úrovni vysokoškolského učitele. Divím se, že se škola staví za takového kašpara.

K. Loucký 20.5.2013 16:37

Autor si tentokrát nevidí dál, než na špičku nosu

Jde o vztah univerzit a veřejné moci. S kvalitou univerzit to v zásadě nesouvisí (natož s kvalitou prezidenta, vyjma jeho mocenské ambice). Podporovat v tomto sporu prezidenta znamená dláždit cestu do pekel.

J. Jurax 21.5.2013 0:21

Re: Autor si tentokrát nevidí dál, než na špičku nosu

Hm, a podporovat v této kauze univerzitu -  a ještě specielně FHS - je cesta kam? Jeden si nevybere ...

J. Urban 20.5.2013 14:09

Pokud má autor článku problém

s rozsahem, obsahem či úrovní výuky na té které škole a cítí se být natolik erudovaným odborníkem v této oblasti, dovoluji si mu připomenout, že máme jakési ministerstvo školství a jeho akreditační komisi - o platné legislativě ani nemluvě. Se svými výhradami k výše uvedenému nechť se obrátí na tyto instituce.

Š. Šafránek 20.5.2013 13:14

Putna do výroby!

A s ním všichni ty profesoři, docenti a další paraziti, který platíme ze svejch dělnickejch peněz. Dyť nic nevytvářej a jenom bádaj o nesmrtelnosti chrousta - no todleto máme živit? Myloši díky, nedej se!

J. Kadeřábek 20.5.2013 13:30

Re: Putna do výroby!

Prohlédl jsem si jeho video s parodií na Zemana a naznal jsem, že bych ho jmenoval řádným profesorem v Bohnicích. Když už chci parodovat ruštinu tak se alespoň ta slovíčka naučím.

J. Urban 20.5.2013 14:11

Re: Putna do výroby!

Znáte filmy Vlasty Buriana? Jak v nich paroduje franštinu, angličtinu, maďarštinu? Nemusel z nich znát ani slovo - a pokaždé se u toho válím smíchy.

V. Novák 20.5.2013 16:40

Vasta Burian parodoval DOBŘE! Jeho "ruština" zněla rusky,

"angličtina" anglicky a "francouzština" francouzsky. Maďarštinu si nepamatuji, ale určitě byla taky skvělá - maďarsština se napodobuje perfektně. Na to nemusí být Vlasta Burian, který dokázal na hubu napodobit i cymbál.

Putna, ač údajně odborník mimo jiné na ruskou exilovou literatruru, parodoval blbě.

I když zřejmě parodoval pro ty, kteří skutečnu ruštinu nikdy neslyšeli, takže musel parodovat tak, jak jsme zvyklí z americlých parodií - tak blbě, aby i blbec poznal, že to nemyslí vážně.

J. Urban 20.5.2013 17:26

Re: Vasta Burian parodoval DOBŘE! Jeho "ruština" zněla rusky,

Tak mně to Putnovo video přijde takové rádobyvtipné až trapné - ale rozhodně to není jeho znalostí či neznalostí RJ, který - soudím dle Putnova věku - on musí ještě znát, neb se kdysi z RJ i maturovalo a to on nejspíš ještě zažil. On ale není Vlasta Burian, tak od něj nemůžeme čekat komiku na profi úrovni, holt se snažil přispět svou troškou do mlýna. Ale o tom se bavíme nakonec zbytečně. Podstatou je a zůstane, kdo má být a na základě čeho např. profesorem, když splní předpoklady, atd. atd. a někdo zneužitím svých pravomocí tomu hodlá zabránit a popřít akademické svobody.

P. Vaňura 20.5.2013 12:32

"Humanoidi" vynikají jen v jednom

Umí se skvěle přisát na státní rozpočet.

Těm 10% z nich, kteří skutečně dělají humanitní obory na vysoké odborné úrovni se tímto omlouvám.

J. Kanioková 20.5.2013 20:26

:)))))))))))))

J. Potměšil 20.5.2013 12:15

Fachidiot

" udělit diplomy z politologie, vědeckého feminismu a podobných oborů i těm studentům, kteří je nedokážou vystudovat na běžných školách" - říká sociolog přednášející na Vysoké škole ekonomie a managementu (VŠEM)... Tolik sebereflexe by jeden nečekal!

M. Prokop 20.5.2013 12:18

Re: Fachidiot

V těch obskurních oborech vede MU v Brně.

J. Salek 20.5.2013 10:29

Dobry tah od Zemana

Ty obludne rozmery humanitnich fakult jsou opravdu katastrofalni a Zeman docela sikovne upozornil na problem s kvalitou. Kolik si nas stat muze dovolit platit ruznych vyzirku? Nemam nic proti tomu aby ti lidi delali vyzkum soukrome, ci aby je dotoval nejaky filantrop. Ja myslim ze zadna vysoka vysoka skola be nemela byt placena z verejnych prostredku snad s vyjimkou policejnich ci vojenskych skol. Potrebujeme kvalitni zakladni a stredni skolstvi. Pak at si kazdy studuje za svoje. Ja jsem na universite stravil 10 let a musim priznat ze to bylo obcas na pul plynu a casto jsem musel delat zkousky z uplnych (pro inzenyrskou praxi) blbosti jak jsou nekonecne dimenzionalni prostory atp. Kdybych studoval za svoje tak jsem uz byl davno v praxi. Tituly jsou prakticky k nicemu. Snad pomuzou uplne na zacatku, ale otazkou je jestli se ty promrhany leta a (statni) penize nekdy vrati.

J. Šimek 20.5.2013 11:07

Re: Dobry tah od Zemana

Zeman vůbec neupozornil na problém s kvalitou. Zeman se jen dál mstí svým odpůrcům.

J. Salek 20.5.2013 11:58

Re: Dobry tah od Zemana

Takze ten kdo by chtel byt profesorem si bude muset dat ode dneska pozor aby jeho kandidatura byla neprustrelna. Vice publikovat a badat a mene protestovat. A hlavne neurazet kandidaty na prezidenta :-)

Uprime receno je mi to putna. Jednou prezident jmenuje, tak ma pravo do toho mluvit. Menit ustavu kvuli takove prkotine? Leda snad posilit pravomoci prezidenta.

Putnovi staci poseckat par let az prezidentem bude nekdo jiny a pak se treba jmenovani docka - pokud zintenzivni svoji svoji vedeckou cinnost. 

J. Šimek 20.5.2013 12:34

Re: Dobry tah od Zemana

Jste poměrně slabě informován, protože prezidentova kontrasignace ke jmenování profesorů není v ústavě.

Dál trvám na tom, že píšete blbosti, když tvrdíte, že Zeman tím chce upozornit na problém s kvalitou.

Mě putna není, když si zákon prezident vykládá tak, že jeho kádrování má větší váhu, než odborná akademická obec.