18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

GLOSA: Plná ústa bakterií

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Bac L'Jean 11.3.2009 7:47

"Nové pověsti české"

Vždy si rád vzpomenu na našeho profesora biologie, pana Malečka, kterak donkichotsky bojoval s těmito věřejně prohlašovanými koninami. Nazýval je vždy "Nové pověsti české" a vyvracel nám je s obdivuhodnou urputností. Tato by určitě byla jedna z nich, mám-li namátkou uvést další, byly by to určitě šampóny "vyživující vlasy", toliko neživou a ničím nevyživovanou a NEVYŽIVOVATELNOU tkání (podobně jako třeba nehty) - "představte si jak krmíte buřty mrtvýho psa" ;-).

Lituji, že sem si místo normálních poznámek z učiva nepoznamenával tyto jeho perly, to by opravdu stálo za zveřejnění.

člověk 11.3.2009 12:10

Re: "Nové pověsti české"

vám vlasy a nehty nerostou ?A pokud ano,tak z čeho ?

Barunka 11.3.2009 14:26

Re: "Nové pověsti české"

taký ta reklama, jak si ten blb myl hlavu jednim šamponem a druhou jiným šamponém. Už za to měl být zbaven svépravnosti. Moje tehdy ještě žijící 85 letá maminka vykřilka expresivně až nikdy sprostě nemluvila, co je to za blba, normální člověk si myje celou hlavu.

bibabu 11.3.2009 14:35

Re: "Nové pověsti české"

Vlasy rostou z toho, z čeho rostly dříve, než byly ty vyživovací šampony. A ruce jsou především k práci a ne na okrasu.

Barunka 11.3.2009 14:33

Re: "Nové pověsti české"

Jsou to lovci, kradou lidem mozek, dobře je to placené. I ti prvoplánoví kritizovatelé reklamy z řad mravokárců a moralistů z řád herců co se zapřísáhali poleslosti, kterou by nikdy, ale opravdu nikdy...cení na nás usměvy umělých chrupů lepidel, diskutuji a přesvětčuji nás, že právě i já můžu být věčně krásná, mladá, a nesmrtelnost je na dosah.  

Vlado Z 11.3.2009 7:22

Takových reklam...

...je milion. A ohledně zdraví jsou schopny tvrdit i horší lži. Co mně vadí, je sloučasný stav regulace reklamy na volně prodejné medikamenty. Že může reklama na projímadlo s rizikem vznikun závislosti a poškození střeva tvrdit, že je "šetrné" a "vhodné k dlouhodobému užívání", aniž by se alespoň stručně zmínila o hlavních rizicích, to považuji za donebevolajíci lumpárnu. Stjně tak reklami na léky, které "léčí chřipku", ač pouze odstraňují nepříjemné příznaky - to je jako by vám na zlomenou nohu někdo dal lék proti bolesti a tvrdil, že vás to vyléčí. Nebylo by načase trošku novelizovat zákon o reklamě?

Xaver 82.117 11.3.2009 11:05

Bylo....

Je smutnou skutečnoistí, že demagogie až lživost reklam je možná. Ale taky je možné reklamy nesledovat...;-)

bibabu 11.3.2009 14:46

Re: Takových reklam...

zákon¨nic neřeší, pan Bůh dal člověku dost rozumu. Když někdo slyší jen to co chce slyšet tak mu zákon nepomůže. O zdraví jde v reklamě až na posledním místě. Co naučí matky děti, které jsou na 3 roční mat dovolené a co je naučí v občanské nauce, kte součásti osnov .,jaký šunt nám předklídá veřejněprávní medium ČT a zda-li toto medimu má vydělávat reklamnmí společnosti i pro sebe na úkor zakáznika tak to tedy polemizujme. Zprivatizujme ČT Až budu moci vypnout reklamu a tu dobu mi monitor odečte platbu,  tak to bude o mojich za moje. A ku    va, zase měl ten Klaus pravdu. Už je mi k blití se dívat na toho Krause.  

Oliver 11.3.2009 6:16

Možná se mýlím,

ale zrovna mikroskop nepovažuji za malý předmět

JirkaS 11.3.2009 15:20

Re: Možná se mýlím,

Jj. To byla asi jediná věc, která mě na celém textu zaujala ;-)

V 11.3.2009 4:35

rekl bych, ze je to o koze a o voze

po vycisteni zubni pastou vam zbyde dost a dost tech bakterii co nas udrzuji fit, ty pasty nakonec jsou jen placebo, nic nezabiji, jen pomahaji vycistit usta od zbytku jidla aby nezahnivaly a ze po vycisteni zubu nam (tolik) nepachne z ust je pravda, i kdyz to o zabijeni nejakych mikrobu je vice mene fikce abychom se v dnesni uzkostlive dobe o nase zdravi citili dobre, ci lepe. Kdyz to clovek neprehani s nejakymi dalsimi dezinfekcnimi vyplachy apod. tak k ujme kvuli zubni paste neprijde.

Jojin 11.3.2009 10:00

Re: rekl bych, ze je to o koze a o voze

...a nejlepší je výplach úst ústní vodou zn. Fernet.Na rozdíl od ostatních přípravků naší konkurence tuto ústní vodu lze polknout,dokonce polknutí je devíti z deseti našich zákazníků doporučováno.Tisíce děkovných dopisů (ty blbce co si po použití naší ústní vody zn. Fernet sedli za volant nepočítáme),kudy teče tudy léčí. Ústní voda FERNET.

Ne ruda 11.3.2009 14:54

Re: rekl bych, ze je to o koze a o voze

ŔÍKÁ SE TOMU BIO FLORa. Když na př bereme antibiotika, vybijeme si střevní floru, E coli, střevní bakterii. máme pak průjem. Když si změníme  pH vaghiny , pochvy a zničime svou vaginální floru bakterie, které jsou v tomto Ph schopny žít, pak roste nám plíseň , a ztratíme svoje "vojsko" bakteri proti cizím bakteriim. Manželé, kteří nejsou promiskuidní, mají svouji rodinou manželskou biofloru. Stačí pak jedna nevěra a cizá vetřelac způsobí zánět a problémy. Hygiena a byznes je každé o něčem jinem.

Jenda 11.3.2009 0:43

S tou nemoznosti cileni bych si nebyl tak jist

Kazdopadne vyrobce pasty s nejvetsi pravdepodobnosti pouze "silanizuje". Tedy vzletne keca.

Jirka 11.3.2009 1:14

Re: S tou nemoznosti cileni bych si nebyl tak jist

Musí se mne přece snažit přesvědčit,že jeho pasta je jediná,ktrou mám používat.

Ale já mu na to zvysoka.:-D