30.11.2020 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

GLOSA: O jedné vraždě

Případ teroristického útoku v Hurghádě se v našem zpravodajství vyvíjel vpravdě pozoruhodným směrem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Klíma 1.8.2017 20:43

Naprostý souhlas s článkem

Prolhaná a zprofanovaná, tedy "politicky korektní" ČT ovšem jen těžko mohla svými kydy někoho překvapit.

Samozřejmě nepřekvapuje, že motiv muslimského teroru se dle zrůd z ČT nikdy "nepodaří zjistit".

A tohle já povinně platím, ach jo...

P. Khail 31.7.2017 21:36

Re: S článkem souhlasím.

Bohužel nemáte pravdu, jak tvrdí cestovní kanceláře zájem o cesty do Egypta nepoklesl. Krom toho v minulém týdnu zahynul

český turista na horské túře v Rakousku a pochybuji, že by to mělo vliv na dovolené v Rakousku.

V. Student 31.7.2017 21:29

Re: S článkem souhlasím.

Ne, jako vtip to opravdu nemyslím. Už mě štve, jak se tady oficiálně dělá, že se nic neděje. Možná kdyby se tady natvrdo říkalo, jak ta situace s terorismem vypadá, tak by si tu dovolenou paní třeba rozmyslela.

R. Mayer 31.7.2017 17:18

Re: Tu stařeckou demenci

jste diagnostikoval jak?

P. Khail 31.7.2017 16:34

Re: Zjistil jsem,že Hájková a Rudolf

Kdybyste napsal místo "Hájková a Rudolf" jméno pana Bečky (protože on přesně tohle ve svém článku předvádí) měl byste pravdu. Ale jednoduchá nesmyslná hesla se samozřejmě píší snáz a jednoduší lidé na ně naskakují na první našlápnutí.

P. Khail 31.7.2017 16:30

Takže ČT

může za informace poskytované egyptskými úřady a zdroji? Jen další ubohé kopání do ČT, které bych zrovna od p. Bečky, po jeho zkušenostech s minulým režimem, nečekal. Ano, ČT by měla přidělit každému vycestovavšímu občanovi ČR jednoho (ale raději 2 redaktory) aby se v případě nějakého zranění nebo nehody dostalo panu Bečkovi a obdivovatelům tohoto nesmyslného dílka, dostalo okamžité a nezkreslené informace jak to všechno je. Pak bude svět hned lepší a zdejší krasoduchové budou mít konečně klidné spaní.

P. Khail 31.7.2017 16:21

Re: Úplně pitomý článek

V normální diskuzi bych na váš příspěvek, se kterým souhlasím, nereagoval, ale když vidím reakce některých diskutujících na úrovni žáčků 3. třídy zvláštní školy, navíc neschopných konkrétní polemiky ale jen dehonestujících oponenta ... Máte naprostou pravdu pane Rudolfe.

P. Khail 31.7.2017 16:14

Re: S článkem souhlasím.

To myslíte jako vtip? Nestalo se to náhodou v Egyptě? Co vám brání konzultovat své názory s egyptským velvyslanectvím? Tam je to správné místo pro vaše připomínky.

A. Alda 31.7.2017 15:26

Ale ne.

Jenom jsou placeni za rozvracení oposičních diskusí.

P. Vaníček 31.7.2017 15:15

Zjistil jsem,že Hájková a Rudolf

jsou géniové kteří všechno vědí,všude byli aspoň dvakrát a od všeho mají klíče...........

T. Kočí 31.7.2017 15:13

No Rudolf

V. Student 31.7.2017 13:22

S článkem souhlasím.

Na to, jak na celé čáře nad džihádem vítězíme, se kompetentní orgány i maistream vyjadřují až moc opatrně, nemáme-li rovnou použít slovo lživě. Na začátku někdo byl. Někdo konkrétní, kdo řekl, že je lehce zraněná na noze. Kdo to byl? Šíření poplašné zprávy je trestný čin. Nebylo by namístě v dnešní době sankcionovat i šíření chlácholivé zprávy? Já být pozůstalými, tak se pokusím právně napadnout toho, kdo brání objektivní informovanosti právě nesmyslným chlácholením. Z mého pohledu tím přímo ohrožuje lidi.

P. Rudolf 31.7.2017 12:36

Re:

To je na tom právě to úplně nejhorší. Ale na stařeckou demenci tady na Psu trpí plno autorů (viz ten článek přímo nad tímto).

A. Alda 31.7.2017 11:05

Sám jste pitomý.

Pitomý blb.

R. Houška 31.7.2017 10:50

Na rozdíl od vás autor o medicíně něco ví. A ne jen něco, je to lékař s velkým L a mnoha mezinárodními zkušenostmi. Takže je to přesně naopak, pane plkale...

P. Rudolf 31.7.2017 8:01

Úplně pitomý článek

U trestných činů se policie vyjadřuje vždy velmi opatrně a s jistým časovým zpožděním, což je z hlediska vyšetřování to nejzodpovědnější co může udělat. Do jejich oficiálního prohlášení tudíž vládne agentura JPP, omyly jsou přitom skoro samozřejmostí.

Novináři se o zdravotním stavu postiženého dozví jenom to, co jim (většinou mluvčí nemocnice) poví. A toho bývá, vzhledem k zákonům o zákazu sdělovat zdravotní stav pacienta nepovolaným osobám, rovněž hodně málo.

MZ poslalo za pacientkou celý odborný tým. To se nadá zorganizovat z hodiny na hodinu. Jednak je nutno posoudit, zda je to vůbec potřeba (Egypt má spostu velmi kvalitních lékařů, často vystudovaných v Americe nebo v Evropě), domluvit se s lékaři, ochotnými tam odletět a toto vše dohodnout s MZ daného státu. Jinak tam cizí lékař nemá co dělat a bez bumážky ho k pacientovi pustit vůbec nemusí, natož ji léčit. A převoz pacientky byl nejspíš příliš riskantní, což se, bohužel, dodatečně potvrdilo. Komunikaci našeho ministerstva s tamějším nikdo z nás nezná, bez čehož je kritika dost trapná.

Takže jen autorovy kecy v kleci.