7.3.2021 | Svátek má Tomáš


GLOSA: O jedné vraždě

31.7.2017

aneb Příběh dle České televize

Případ teroristického útoku v Hurghádě se v našem zpravodajství vyvíjel vpravdě pozoruhodným směrem.

Nejprve jsme se dozvěděli, že neznámý útočník napadl nožem přímo na pláži několik žen, z nichž dvě Ukrajinky usmrtil a několik dalších poranil. Pak se z Ukrajinek staly Němky, útočník přeplaval z vedlejší veřejné pláže, po identitě se pátrá. Mezi poraněnými je i česká turistka, naštěstí jen s lehkým poraněním nohy.

Útočník je Egypťan, o motivu není zatím jisto. Posléze potvrzeno, že šlo o teroristický útok. Úřady zpřísnily dozor na plážích.

Naše turistka byla hospitalizována v místní nemocnici. Kromě nohy utrpěla i poranění na zádech.

Zdravotní stav naší turistky se zhoršil, byla převezena do nemocnice v Káhiře.

Zdravotní stav turistky je kritický, uvažuje se o převozu do Prahy, do Káhiry odletěla skupina našich lékařů. Po zjištění, že stav je nevratný, vrátili se lékaři domů, Vzápětí žena zemřela na selhání orgánů.

Podle mne těch selhání bylo povícero. V televizi se příliš často objevují neověřené zprávy – zde Ukrajinky místo Němek. Lehké zranění naší turistky. Máme přehršel zahraničních zpravodajů, ti by mohli zprávy ověřit nebo sami získat na místě.

Tolik k televizi. A teď něco na vrub našeho ministerstva zdravotnictví,

Posíláme do zahraničí polní nemocnice za nemalé náklady, nic proti tomu. Za poraněnou naší občankou by se snad slušelo poslat jediného traumatologa, aby na místě zjistil rozsah poranění a posoudil přiměřenost péče v nemocnici v Hurghádě (jak známo, v případu Petra Kramného byla ledabyle provedena i pitva). Pozdní vyslání našich lékařů bylo pak naprosto zbytečné.

Ministerstvo zahraničí jedná o převozu ostatků a odškodnění pozůstalých. Včasný převoz poraněné na některou z našich klinik by jí možná zachránil život.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.