7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

GLOSA: O dvou příčinách

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 22.4.2021 18:14

Místo Covidu tu máme muničák a amatol. Nasadíme gas masky, von to někdo zaplatí a vydělá na tom. Ještě zbývá Syfilis, aby Arenberger aplikoval Salvarsan.

J. David 22.4.2021 10:19

Nějak mi to neštymuje, je 7 let, co to ve Vrběticích pšouklo, a kauza teprve nyní vyplavala? Když mi kdysi vnuk na chalupě hodí petardu do šporhéltu, to ho mám seřezat po sedmi letech v jeho adolescenci, aby věděl, že dědek neztratil paměť? Pravda, hříchy se musí trestat i do pátého pokolení, nezbedníci taktéž. Vnuk mi sice protáhl komín, ale rozflákal kachle a prorazil kamnovec. Jo, a za sedm let mu pak namasíruji hýždě za jeho prohřešek, budu spokojen ve smyslu spravedlnosti. Krapánek ale vnuka nakrknu, že až natáhnu ráfy, bude se zdráhat mi přijít zatlačit oči.

Š. Hašek 22.4.2021 12:54

Tak, tak.

Až se příště narodím, stanu se vyšetřovatelem požárů, pojistných událostí, ......... ale vždycky s něčím vylezu za sedm let!

Rovněž bych též chtěl být nějakým ministrem, který bude dávat ty ultimáta - třeba Saturnu. Týdně.

Vir už netáhne ......

M. Valenta 22.4.2021 9:38

Moje slova. Na Rusko slabost neplatí.

R. Langer 22.4.2021 10:04

Hned to těm Rusům běžte říct! Pěkně rovnou do ksichtu! ;-D

J. David 22.4.2021 10:26

Medvěd a zajíc. Medvěd: zajíci línáš? Zajíc: nelínám. Medvěd: Chorošo, toaletnoj bumagy něnada...

Š. Hašek 22.4.2021 12:56

To jako myslíte "sílu" vyšlechtěných mladíků od Lipska/brusele, kteří bez dobíjecí koloběžky a jedné sprchy denně nevezmou nic do ruky???

F. Navrátil 22.4.2021 9:29

Také vidím dvě příčiny neutěšného stavu. Prvním je slouhovství a druhé megalomanství tzv. intelektuálních elit. Tradice hrbení před protektory pokračuje. Stejně tak jako přesvědčení, že naše problémy jsou pupkem světa. Nejsem ani právník, ani básník.

J. John 22.4.2021 8:25

Hloupost politiků je především ve zbrklých činech nepodložených jednoznačnými, veřejně přístupnými důkazy. V normálním muničáku by pozůstatky 001 a 002 byly ohlodávány psy blízko u díry v plotu, kterou tam prolezli. Ani by se nedostali k perimetru jednotlivých bunkrů, které by měly být chráněny elektronicky. Nebo to celé bylo jinak?

Jistě pan Tchaj-wanec & spol. ve sněmovně najdou odbyt pro český export do Ruska, který stále ještě činí přes 4 miliardy USD ročně. Nebo budou vyplácet kompenzace krachujícím firmám a nezaměstnaným ze svého? Prostor na trhu, který vznikl po reakci diplomacie naší a EU po r. 2014, rychle zaplnilo Německo. Udělá to jistě opět.

F. Kusák 22.4.2021 8:40

Zajímavé je, že jsem na tchajwanských serverech nezjistil žádné informace o ruském útoku na Vrbětice, natož o nějaké podpoře ze strany Tchaj-wanu. Možná to někde bylo, ale rozhodně ne na předních místech. Asi se Tchajwanci řídí heslem o vlastních starostech, jenže oni také chtějí podporu od nás ve vztahu k Číně. Zvláštní, že.

J. Nevrkla 22.4.2021 9:03

R^

J. John 22.4.2021 9:10

Psal jsem o Tchaj-wanci, který předsedá v našem senátu.

F. Kusák 22.4.2021 13:02

Ale to jsem samozřejmě pochopil. Já jen, že jsme se tak vehementně hrnuli do podpory Formosy, aniž by naší křiklouni měli povědomí o složitých vztazích mezi ostrovem a kontinentem. A mimochodem, ostrovany mám docela rád a rozhodně se chovají promyšleněji než my.

Nicméně linky na roušky nám sice věnovali, nevím sice o jejich kvalitě vůbec nic, ale roušky jsme opustili a nahradili respirátory. Takže, zase dobré gesto na sbírání politických bodů, ale zas až tak nám nepomohou, obzvláště, jsou-li stavěny na materiály z Číny. Nevím nic o tom, že by se tissue, non woven nebo nějaký jiný materiál vyráběl na Tchaj-wanu. Ale možná ano, ale vozit ho s Asie, také není zadarmo.

F. De Winter 22.4.2021 8:00

Prý nám nějaký sklad, co před lety vybuchl, vyhodili do vzduchu ruští agenti. Takové tvrzení je samo o sobě nedůvěryhodné, protože příliš dobře zapadá do načasování diskuze o očkovací vakcíně a zakázce na dostavbu jaderné elektrárny. Ale budiž, i nepravděpodobné náhody se občas stávají. Jenže ono to nestačí! Premiér k tomu ještě musel připojit, že to provedla stejná dvojice agentů, jaká se pokusila otrávit Skripala nefungujícím novičokem. Pat a Mat ruské rozvědky.

Andrej Babiš s tím navíc přišel v době, kdy celý svět ví, že případ Skripal byl od samého začátku vylhaný, a že tam k žádnému pokusu o zabití agenta nikdy nedošlo.

Když “nám zabili Ferdinada”, tak tam fakt ležel, mrtvej, a vedle Gavrilo s revolverem. Když vystříleli Gliwice, tak navlékli esesáky do polských uniforem a vysílačku vystříleli.“

Dokážeme si představit, že by premiér předvedl kamerové záznamy, satelitní záznamy, svědectví účastníků, seznam pasažérů letadla, odhalený záznam šifrované komunikace... každý z těch „důkazů“ by mohl být padělaný, ale oni se ani nepokusili! V následujících týdnech se něco možná objeví, ale pachuť neobratného zpackaného podvodu už zůstane. Asi jako při amerických volbách, kdy falšování hlasů prováděli přímo pod bezpečnostní kamerou, a neobtěžovali se vymazat záznam.

Vládne nám režim, který neumí už ani zfalšovat špionážní aféru.

L. Polehla 22.4.2021 8:31

R^!! To se nebude líbit! Zatím to opravdu vypadá tak, že nejhorší, co by nás mohlo potkat je, že bychom to museli Rusům dokázat! Dnešní Blesk je plný fotek agentů ze Salisbury. Oni asi v Rusku neví, že tu máme nějakou BIS a jaké metody se používají na získání relevantních důkazů. I nerelevatních!

F. Kusák 22.4.2021 8:50

K tomu vašemu názoru dodávám: nevím. Jenže patřím do generace, která zažila největší gangsterský čin po Mnichovu, totiž přepadení Československa. Také tehdy jsme byli formálně suverénní zemí, i když spřátelenou se SSSR. Takže, já Rusy rozhodně omlouvat nebudu a nevěřím jim ani včerejší den. Vzali mně dvacet let života, a to se neomlouvá. A pokud se to ve Vrběticích nestalo, pak měl alespoň mluvčí ruské vlády vystoupit a k věci se otevřeně vyjádřit. Zatím si z nás dělají jen srandu.

L. Polehla 22.4.2021 9:26

Klidně mohl. Ale obávám se, že to neudělal proto, že by to za současné atmosféry bylo bráno jako přiznání viny.

J. Nevrkla 22.4.2021 9:06

Obávám se, že tu vládne režim, který si dovede špionážní aféru vymyslet, a to je horší. Navíc z nízkých pohnutek, které nemají se zájmy lidi nic společného.

J. John 22.4.2021 9:26

R^

I. Hermanek 22.4.2021 7:40

Tedy rád bych viděl ty basne

R. Langer 22.4.2021 7:56

Já raději ne... ;-D

L. Písařík 22.4.2021 7:28

Autore, vy jste špatně vyhodnotil publikovanou fotku, to není úsvit, to je MZ talíř, co právě zapálil motory aby odtud zmizel, ježto se už ti MZ nemohli dívat na to, co se u nás děje.

L. Písařík 22.4.2021 7:30

A ještě bych se rád zeptal, kam byste zařadil Fialu ODS - mezi první nebo druhou skupinu.

L. Polehla 22.4.2021 8:35

Fiala si dnes vychutnává to včerejší vyslovení nedůvěry vládě! Takže v jaké je skupině rozhodl on sám.