17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

GLOSA: Můžete ztlumit ten kravál, pane vrchní?

Možná znáte tu situaci z kavárny či jiné provozovny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 13.2.2019 8:36

Re: Jsem rád.

Ano, to není totéž. Ale garantuji vám, že se najde někdo, kdo vám to šíření dobra bude vysvětlovat přesně tak, jak jsem uvedl. Vy snad podporujete alkoholismus? Co ti ožralci, co obtěžují slušné lidi, kteří musí spát, když jdou závisláci v noci z hospody? Na těch vám snad nezáleží? Jo, mimochodem - krást už zakázané je, pokud jste si toho nevšiml. Šukat zatím ne, ale možná to jednou bude diskriminační chování, tak pozor na to!

A hospodu, kde mě sere, co poslouchají ostatní poznám podle toho, že vlezu do dveří a rozhlédnu se. A pokud se mi to tam nelíbí, otočím se a jdu jinam. Zřejmě je to pro vás ovšem moc složité. A mimochodem, pochopitelně máte možnost se s ostatními domluvit, co tam budou pouštět, u nás je tohle také zcela běžné, ale tam vaše empatie a společenská úroveň zřejmě také ještě nedospěla. A rozhodně vám nedoporučuji, abyste sportovním fanouškům přepínal v polovině zápasu na zprávy, mohlo by se vám v té hospodě líbit ještě méně. Protože prostě proto, že když se VÁM NĚCO nelíbí, budete raději srát vy všechny ostatní okolo, není-liž pravda?

P. Dvořák 13.2.2019 9:18

Už nejsem rád, protože plácáte 5/9.

Přečtěte si aspoň dvakrát, co jste nablábolil.

Jen namátkou: ► co mají ožralci společného s tím kdo si co dá u vedlejšího stolu a co mají společného s tím co se v hospodě hraje za muziku? ► už vidím, jak se při vkročení do každé hospody nejdříve obezřetně rozhlížíte a nasloucháte reproduktorům ► už vidím, jak se při vkročení do každé hospody domlouváte s ostatními, co se bude poslouchat ► vyprdněte se na posuzování míry mé empatie a povahy vůbec ► byla snad v článku zmínka o třenicích sportovních fanoušků s ctiteli hudby? ► Já někoho seru tím, že se mně něco nelíbí? A jak to dělám? To jenom vy bezobsažně serete do plev a házíte to přes plot.

R. Langer 13.2.2019 9:43

Re: Už nejsem rád, protože plácáte 5/9.

No, pokud nechcete chápat, nepochopíte. Je evidentně zbytečné vám to nadále vysvětlovat.

A ano, já se při vkročení do každé hospody nejdříve obezřetně rozhlížím a naslouchám, co se tam děje, trvá mi to tak minutu či trochu déle. A ano, já se normálně domlouvám s ostatními, co se bude poslouchat, a připadá mi to zcela přirozené. Když ovšem vy žijete v jiném světě, kde vás všichni ostatní obtěžují a odmítají se vám přizpůsobit, to je potom váš problém, ne můj. A ano, evidentně to sere hlavně vás, protože na to, abyste se s někým domluvil, evidentně nemáte, a na to, abyste prostě odešel odněkud, kde vás serou a kde se vám to nelíbí také ne. Takže raději budete permanentně nasraný a tady vyblijete, jak jsou blbí všichni ostatní kolem, co nechápou, že ticho léčí. :-P

P. Dvořák 13.2.2019 9:57

Re: Už nejsem rád, protože plácáte 5/9.

Čtyři řádky věnujete popisu, jak jste obezřetný, než vstoupíte do hospody, jak asi dáváte hlasovat (rozdáváte dotazník?), co se po vašem vstupu bude poslouchat a když se nedomluvíte, jak rotujete po okolí, než najdete lokál, co vám sedí.

Osm řádků potom věnujete smyšleninám, které považujete za jakousi svou úvahu o mně.

Víte jaký je rozdíl mezi argumentum ad hominem a argumentum ad rem?

R. Langer 13.2.2019 10:10

Re: Už nejsem rád, protože plácáte 5/9.

Nevím. Já popisuji co dělám, aby se mi v hospodě líbilo, a vy neustále popisujete, co se vám nelíbí. Co je na tom pro vás nepochopitelného nechápu zase já. ;-)

P. Dvořák 13.2.2019 10:35

Re: Už nejsem rád, protože plácáte 5/9.

Najděte mi konkrétně, co popisuji že se mně osobně nelíbí.

R. Langer 13.2.2019 11:45

Re: Už nejsem rád, protože plácáte 5/9.

Osobně se vám nelíbí zvukový smog v hospodě, jak jsem pochopil. Konkrétně. Na to já vám radím, že tam nemáte chodit, nebo se máte dohodnout s ostatními, co chcete poslouchat, když se vám to nelíbí. Jak vám to jednodušeji podat už vážně nevím, když tohle odmítáte akceptovat. A jestli to není pravda, že se vám to nelíbí, tak fakt nevím, k čemu se vlastně vyjadřujete. Jestli je to ovšem k tomu, co se podle vás nelíbí "ostatním", tak jste ještě větší tragéd, než jsem si myslel. :-)

I. Polák 13.2.2019 7:49

Re: Jsem rád,

No doma mám k tomu účelu takový malý knoflík. A v hospodách? Tam ,kde řve rádio či televize vstoupím jen v případě akutní smrti hladem. Mnohokrát jsem se snažil přimět obsluhu alespoň ke ztlumení....hmm a spropitné se nekonalo

R. Langer 13.2.2019 8:42

Re: Jsem rád,

Výborně, a tak je to v naprostém pořádku. Hlasujete nohama, a tak to má být. Stále nechápu tu potřebu zvláštních jedinců pobývat v prostředích, kde jsou obtěžováni smradem, hlukem a jinými vlivy. Asi je to nějaký zvláštní druh masochistů, či co. Případně co jim brání vybudovat podnik jejich snů, kde se bude čuchat ke kytičkám, všichni se budou usmívat a bude tam ticho jako v kostele. Bezva podnik - jo, ale bacha, budou diskriminovaní alergici, takže kytky zrušit. ;-)

P. Dvořák 13.2.2019 9:20

Re: Jsem rád,

Co vy dokážete vymyslet za nesmysly, aby vám to sedělo do konstrukce, to je neuvěřitelné.

R. Langer 13.2.2019 9:48

Re: Jsem rád,

Ano, pro vás je to konstrukce, pro mě realita. Já jsem spokojený návštěvník hospod a restaurací, vás tam sere hlavně zvukový smog (ale řvoucí sportovní fanoušci ne, to byste totiž mohl dostat na budku, to za zvukový smog samozřejmě nepovažujete, hrdino :-D). Kdo z nás je na tom podle vás lépe? :-)

P. Dvořák 13.2.2019 9:58

Re: Jsem rád,

UFF!!!

R. Langer 13.2.2019 10:12

Re: Jsem rád,

Děkuji za vaše indiánské přitakání že mám pravdu. :-)

P. Dvořák 13.2.2019 10:38

Re: Jsem rád,

Zase špatně. UFF!!! znamenalo vždycky výraz překvapení. My pro to používáme třeba "To snad ani není možný!"

S přímým souhlasem nebo nesouhlasem to nemá moc společného.

R. Langer 13.2.2019 11:49

Re: Jsem rád,

Dobrá, tak jste překvapený, že mám pravdu. Úplně vás to zaskočilo. :-D

J. Kovaříček 13.2.2019 1:17

Souhlas.

Ano! A co právo zákazníka byt ušetřen nebezpečnému ohlušováním rámusem, mylně vydávaným za hudbu? Má to i další stránku - poplatky za mnohé restaurace platí ony darebné quasi-rozhlasové stanice, čímž mohou napumpovat sledovanost a vynahradí si to na cenách za reklamy. Žijeme ve světě manipulací, kterých bychom měli být ušetřeni veveřejném prostoru!

J. Kovaříček 13.2.2019 1:18

Re: Souhlas.

Oprava: ohlušování

R. Langer 13.2.2019 6:08

Re: Souhlas.

Cože?

R. Gramblička 13.2.2019 7:37

Re: Souhlas.

takové právo někde existuje?

Z. Lapil 13.2.2019 17:43

Re: Souhlas.

Jo. Říká se mu zákaz mučení :-).