25.2.2021 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

GLOSA: Mladiství pod vlivem

V posledním kvartále minulého roku probíhaly zátahy na mladistvé konzumenty alkoholu a policie se nyní hrdě pochlubila s „alarmujícím“ výsledkem 660 zaznamenaných případů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 3.2.2016 21:09

Re: Já bych si rád

Ad A/ Drsně se zatváří? Ve skutečnosti nevím, co na to zákon.

Ad B/ Občanka, předběžná opatrnost hostinského. Příklad? Pane vrchní, tři piva! Kluci, tři občanky! -Na shledanou :-).

V článku ovšem není zmíněn případ věkově smíšené společnosti, kdy alkohol kupují a platí svéprávní, leč konzumují všichni. Hostinský, nepletu-li se, nesmí alkohol mladistvému prodat, co mladistvý pije, do toho hostinskému nic není.

P. Jášek 3.2.2016 17:58

Re: Zákon je zákon -

Přišla reportérka z ČRo do valašských kopců kde žil 99 letý kmet.

Dědečku a jak jste se dožil tak vysokého věku?

Děvucho, nepil som, nekůřil a za babama nechodil.

V tom se přiřítí moped a z něho se vykotí úplně sežraný stařík a sotva se vyškrábe na židli, zapálí si cigáro.

Děvucho, toho si nevšímaj, to je můj starší brácha a už maměnka říkaly, že je to grázl a děvkař!

K. Krejčů 3.2.2016 17:44

Zákon je zákon -

-nejsprávnější by bylo přichyceného mladistvého konzumenta rovnou zastřelit a jeho rodiče také. Jinak se totiž stálému porušování zákona nezabrání!!!!!!!! Já jsem se poprvé pod obraz opil ještě v předškolním věku domácím šípkovým vínem, neboť jsem se nedopatřením dostal k hadičče při jeho stáčení - a slunečné zářijové odpoledne dílo dokonalo. Jak jinak mohl vypadat můj život, kdyby byl na místě zodpovědný represivní orgán. Moje rodiče by potrestal nepodmíněným trestem a já bych byl dán na náležité vychování. Při troše štěstí ze mně mol dnes být poslanec - a třeba i ministr - a mohl bych se tak podílet na tvorbě ještě sofistikovanějších zákonů, než je tento o potírání mladistvých alkoholiků. Absolvoval jsem sice základní, střední i vysokou školu a docela slušně se i dnes v důchodovém věku hlavou stále živím, ale co naplat - dnes už vím, že zákon jsem porušil - a to ve věku téměř kojeneckém. Přátelé věřte, není mi z toho dobře. A tak slibuju: Až zemřu, na alkohol už se ani nepodívám (s výjimkou snad mešního vína).

P. Jášek 3.2.2016 14:53

Já bych si rád

nechal vysvětlit od někoho, s právním vzděláním, jak

A) policajt někoho donutí fouknout pro podezření z pití alkoholu, pokud neleží na šrot na zemi

B) jak může hospodský zjistit, že dotyčný nemá 18 let, mimo dotazem?

Určitě to někdo bude vědět.

F. Ogáv 3.2.2016 14:17

hýkání oslů

Co tady hýkáte. Co jste si zvolili to máte. A podle preferencí bude hůř. Bureš ve spolupráci ze socanama vám ukáže zač je toho loket. Jen volte jak jste volili a budete moci hýkati jak hýkáte.

D. Green 3.2.2016 13:21

Re: Tak zrovna tohle bych policajtům nezazlivala

Všude je něco "polo". Hop, kašpárku, hop! Vy jste poloidiot. :))))

P. Harabaska 3.2.2016 12:45

Re: Tak zrovna tohle bych policajtům nezazlivala

Nechápu, proč by měly být USA pro nás vždy vzorem. Sami tam mají dost svých problémů, o kterých u nás ani netušíme. Všechno je u nás prostě jako dřív, jenom světové strany se v dávání příkladů změnily. Dříve nám vykládali, jak si v Sovětském svazu správněji čistí zuby, dneska nám ti chytřejší vykládají, jak v USA lépe hlídají prodej alkoholu mladistvým na benzinových pumpách. Obávám se ale, že prodej drog v množství menším než malém tam kvete mnohem více než u nás.

Š. Hašek 3.2.2016 10:55

Samozřejmě.

Policie zastupuje otce a matky v hospůdce a jest "hrdinná". Čísla, statistika. Chovanec se pyšní.

Jednou jsem je volal do nádražní haly, kvůli dvěma fakt gaunerům a přijeli za třicet minut. Raději jsem si otevřel v kapse perořízek. No nevím. Čekající cestující se snažili udělat se neviditelnými. Já skoro taky.

K. Janyška 3.2.2016 10:44

Re: Tak zrovna tohle bych policajtům nezazlivala

Je tam polofašismus... Dzp.

K. Janyška 3.2.2016 10:10

Mladiství byli pod vlivem vždy a od té doby, co mladí

lidé na světě jsou. Nedělám si z toho žádnou hlavu. Je to zkušenost, která se jim vyplatí...

P. Boublíková 3.2.2016 9:34

Re: Tak zrovna tohle bych policajtům nezazlivala

Jak byste to dělal u sedmnáctiletých prakticky? :-)

Mmch v USA je alkohol legální až od 21 let a hlídá se to dost přísně. Nikoliv rodiče, nýbrž prodavači v obchodech, na pumpách, všude.

M. Hatlák 3.2.2016 8:35

Je to zarážející.

S jakou hrubě neefektivní snahou se nás vožbrundy snaží někdo odnaučit žbrundat ať je nám 15 nebo 80 roků.

Přitom když budete sledovat třeba v neděli dopolední pořady jako Prima Zoom, Toulavá kamera, Objektiv a další jim podobné, tak o výrobě piva, vína, likérů a kořalek všeho druhu a jejich popíjení se tam mluví velice často a napříč celým světem. A je krásný paradox, jak se prezentuje jako ušlechtilý nápoj víno, jak se vokecává jeho barva, vůně a ten buket, jak se vyzdvihuje, kde všude se dokáží vypěstovat révu vinnou (možná i ta nevinnou), ale když se toho napije 17-ti letý vožbrunda, tak je z něho lump a rodiče by sociálka měla rovnou upálit na hranici jako kacíře výchovy.

Kde jsou ty nádherné časy, kdy jsme se složili na Pražský výběr, Tesavelu nebo Tuzemský Rum a jedny partyzánky, zalezli jsme někam, kde nás nikdo neviděl a představovali jsme si jaký jsme frajeři, dokud nám nezačalo být tak strašně blbě, že jsme skoro nedošli domu. Maminka nás strčila nejdřív pod studenou sprchu a následně pod tatínkův pásek a po vykonané exekuci do postele. A byl alkoholismus nás dětí vyřešen.

V. Šťastný 3.2.2016 7:11

Re: Tak zrovna tohle bych policajtům nezazlivala

ohlídat si své děti aby se nechodily do hospody opíjet je ale výsostná starost rodičů, nikoho jiného.

P. Boublíková 3.2.2016 5:03

Tak zrovna tohle bych policajtům nezazlivala

V 17 letech je organismus přece jenom ještě fyzicky nezralý včetně schopnosti metabolizovat etanol, v 19 letech už je na tom podstatně lip - samozřejmě v průměru. Po dovršení plnoletosti je riziko vzniku závislosti menší, resp. vzniká daleko pomaleji (vyžaduje větší kvanta chlastu) než v pubertě. Hranice 18 let není stanovena náhodně (teoreticky se mohlo dát třeba také 15 let pro chlast jako pro sex).

Samozřejmě že každý se napije před dovršením 18 let - jde o to, aby decka nevysedavala pravidelně v hospodě ve věku, kdy na to jejich organismus ještě zdaleka nemá.

M. Krátký 3.2.2016 4:29

A máme právo se policie zeptat

jak oni sami a kdy konkrétně zahájili konzumaci alkoholu ??? A na detektor lži s nimi !!! Je to celé hovadina. Evropou se valí miliony okupantů, stovky tisíc jich je bůhví kde, desítky ticíc nezletilých okupantů se v Evropě ztratilo, tisíce nezletilých muslimských dívek je dospělými muslimy pravidelně znásilňováno a naše udatná policie prověřuje dávno prověřené a neškodné zvyky naší civilizace.

P. Sulc 3.2.2016 2:39

Mate pravdu.

Kdyz mi bylo 8 a vice, musel jsem v nedeli dojit tatovy se dzbanem pro pivo, leckdy i pro cigarety. Samozrejme jsem po ceste neco upil, ale alkoholik nejsem. Co dnes, chudaci fotri, musi tam sami. Jinak , videt kloucka s pivem, snad by povolali i zasahove jednotky. Spolecnost, nejen v CR, je stale vice svazovana pro svoje dobro, jak jinak. Ale deje se to pomalicku, salamovou methodou, takze to lidem moc nevadi, jen pametnici vzpominaji