5.7.2020 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Diskuse k článku

GLOSA: Mistr hororu na Hrad?

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Hoblík 31.5.2020 15:57

Autor článku? Trouba!

V. Zuzák 31.5.2020 19:47

Takto může reagovat opravdu jen trouba !

K. Barel 31.5.2020 12:19

Jděte prosím za svým šéfem co studoval matematiku, aby vám vysvětlil něco o příčinách a důsledcích. A jak z toho že z A plyne B nelze usuzovat že B plyne A. Tenhle poslední výkřik "moderní žurnalistiky" (otáčení implikací bez důkazu a následující argumentace proti faktům) je demagogie.

Fakta - v Itálii statistický úřad vydal zprávu o "nadměrných úmrtích" (bez ohledu na příčinu prostě počet pohřbů) za březen v jednotlivých regionech (něco tak velikého jako zde kraje). Ve většině Itálie byl nárůst minimální (někde i záporný), ale v několika regionech stoupl o více jak 300 procent, v regionu Bergamo o 560 procent. Tj. na jedne pohřeb z roku 2019 tam měli v březnu 6.6 pohřbu letos. A to tam zavedli v podstatě zákaz vycházení. Ne takovou polokaranténu jako zde.

Mapka a odkaz na data je např. zde: https://kechlibar.net/2020/05/15/covid-19-ve-spanelsku-italii-francii-velke-britanii-mapy-a-grafy/

Takže kdyby se nic nepodniklo a nebo podniklo pozdě, virus měl (a stále má) schopnost zabíjet ve velkém. Kdyby k něčemu podobnému došlo, opozice by vřískala jak je Babiš neschopný a takovou tragedii dopustil. Kalusek s Bartošem by šili roušky a plakali nad zbytečně zemřelými.To se naštěstí nestalo a opozice tak vříská, že za těch pár set mrtvých to utlumení ekonomiky nestálo ale jaksi mlčky přechází, že to utlumení ekonomiky způsobilo, že virus zde proběhl mírně. (důkaz kde se neutlumilo, tam, to mírně neproběhlo). Zatím. Ještě to neskončilo.

Je smutné, že k této nesmyslné argumentaci (epideme má mírný průběh => utlumení ekonomiky bylo zbytečné) se vaší osobou přihlásila i Trikolora.

F. Žůrek 31.5.2020 4:22

Pro někoho "dobro" může být pro druhého "zlo" a to je také problém.

Vždy platí "něco za něco" a vždycky jde "o něco". Takže o co jde a život jde dál...

Někomu jde více o peníze a někomu ani nejde...

D. Stirsky 30.5.2020 14:08

Zatím dluh 400 mld. není a zatím se žádná velká krize nekoná. Ovšem strany typu Národní obec fašistická trep. THO různé krize považovaly za dar z nebes.

V. Kolman 30.5.2020 13:43

Teď už zbývá jenom vhodně propojit "globální změnu klimatu", "sodovkový plyn CO2" generovaný lidskou činností (a kravami:-) + "globální nebezpečí koronavirové nákazy" a bude to kompletní a dokonalé.

I. Schlägel 30.5.2020 13:19

Další vyznavač chřipečky.

Z. Roller 30.5.2020 12:27

Nebýt oné poznámky, že autor je činovníkem politického subjektu Trikolóra, byl by to jen názor soukromé osoby. Ale takhle to podle mne vyznělo, že činovníci Trikolóry věří každé pitomosti, která se objeví v médiích, a že rádi dělají z komára velblouda. "Lidé" už chtěli na hrad i Marka Ebena, Karla Schwarzenberga nebo Zdeňka Svěráka, a nakonec je to přešlo. Vážně si významní lidé v Trikolóře dělají hlavu s módními davovými výkřiky a chtějí vynakládat energii na boj proti mediálním bublinám? To není dobré vysvědčení jejich způsobilosti o něčem moudře rozhodovat. Navíc v tom čtu (možná se mýlím) skrytou touhu: "Zakažme nepolitickým odborníkům a populárním osobnostem politickou moc, jenom prostému lidu pletou hlavu". S tím já souhlasím až na slůvko "zakažme". Ne, říkám já. Buďme přesvědčivější. Buďte přesvědčivější, páni politici, a pana Prymulu nikdo vzývat nebude.

P. Moravčík 30.5.2020 9:22

Autor má v jednom nespochybniteľnú pravdu - vzniká paralela s klimatológmi, ktorí sa utrhli z reťaze a pomaly sa stávajú väčšou hrozbou ako globálne otepľovanie. Ak politici nie sú schopní sami rozhodnúť po predložení analýzy zdravotnej, ekonomickej a sociálnej situácie v krajine, nie je so systémom niečo v poriadku. Ak napr. na Slovensku premiér doslova vyhlási, že nerozhoduje o týchto záležitostiach on, ale hlavný hygienik a jeho krízový štáb, treba slová pána Machovského brať mimoriadne vážne, bez ohľadu z akej straníckej pozície hovorí. Vláda odborníkov sa níkdy zvlášť nevyznamenala a býva stanovovaná na nevyhnutne krátku doby, inak by to dopadlo zle. To isté platí o nadmerných zásahoch epidemiológov, ktorí v praxi riešili tak žltačku v rómskej komunite.

I. Lyčka 30.5.2020 8:08

No, počet úmrtí na rakovinu asi zůstává plus mínus stabilní, zatímco u korony nikdo zpočátku nevěděl, jak se to vyvine. Naštěstí se to nerozjelo, jenže to jsme zjistili až se zpožděním. A že nikdo nezemřel přímo na koronu? Kolik z těch, kteří byli nemocní s něčím jiným, ale korona je dorazila, mohlo bez ní žít ještě nějaký čas? Je trapné být generálem po bitvě.

Š. Hašek 30.5.2020 8:21

Beru článek jako upozornění "na nejasnosti/zvláštnosti".

Nevidím "generálování po bitvě". To začalo jinde! Ve stranách, které nezajímá vir, ale politika! A nic podle nich nebylo vykonáno správně.

V. Bartl 30.5.2020 19:51

máme ovšem i generály před bitvou, sice jen v jejich komunisticko-kapitalistických lebkách. Kolik staříků a stařenek dorazila zlá koruna, to mi sdělte! Asi to bude dvojciferné číslo v celé naší posrané republice.

I. Lyčka 31.5.2020 10:48

Nejsem z oboru, tak vám číslo neprozradím. Ale pokud se vám naše republika zdá posraná, asi byste měl změnit bydliště, nejlépe někde u moře, tam se můžete oplachovat dle libosti 

I. Jouza 30.5.2020 7:26

"Správnější" by bylo volat Quasimodo na Hrad a Timur jeho kancléřem, že pane místopředsedo?

P. Victorin 30.5.2020 7:07

Autor bohapustě plká bez sebemenší osobní zodpovědnosti za zdraví spoluobčanů. Zřejmě právě proto...

Š. Hašek 30.5.2020 8:23

Zdá se mi, že plká Pekarová. Ta má jasno.

Klást otázky není plkání.

P. Victorin 30.5.2020 9:06

Hašku - k neustálému poučování mé "maličkosti" vás objektivně kvalifikuje pouze váš chabý úsudek, nikoliv racionální důvody... Pochopeno?

Š. Hašek 30.5.2020 12:15

Hlavně klid, lehnout si, kousek sušenky, čaj .....

Samozřejmě jsem potěšen, že místní se mi věnují. Ať tak, nebo tak.

S tím pochopením to máte (u mě) těžký. A ptáte se jak soudruh svobodník Bělíček v přijímači. Šunychl, Bohumín, major Pokorný. Jóó, to byly časy!

Byl jste na vojně? Třeba pokecáme bez poučování.

V. Kolman 30.5.2020 15:31

*****

P. Victorin 31.5.2020 6:48

Hašku, vaše příspěvky vypovídají o imbecilitě autora...

J. Novak 31.5.2020 2:14

Drž zobák , Viktoríne .. jsi trapný ...

P. Victorin 31.5.2020 6:49

J. Novák = Troll?

J. Jurax 30.5.2020 13:44

Autor vyjadřuje svůj názor, s nímž, jak lze soudit podle Vaší reakce, nesouhlasíte.

Já bych to plkáním nenazýval, i když některé autorovy vývody mi taky nesednou.

P. Victorin 31.5.2020 6:51

Juraxi - oproti vám, já plkání plkáním nazývám. A co jako?

J. Jurax 31.5.2020 13:40

To máte těžký.

Názory, s nimiž nesouhlasíme, nemůžeme vždy nazývat plkánim. Pakliže by tomu tak nebylo, musel bych Vás nazývat plkatelem skoro furt.

F. De Winter 30.5.2020 6:23

A jéjej! Další chytrolín! Ty horory co vyprávěli lékaři z nemocnic v Bergamu byli asi vymyšlené, že?

Mimo to, z koronaviru se zbláznil nejspíš sám autor. Asi moc čumí na TV. Já jsem to ve svém okolí moc nepozoroval.

Krom toho se ukazuje, že země, které se na protiepidemiologická opatření vybodly budou mít nejen větší počty mrtvých, ale i stejné nebo větší ekonomické škody.

Opatření v ČR byla včasná a účinná a to natolik, že někteří hloupější jedinci došli k závěru, že byla vlastně zbytečná.

A k tomu prezidentovi. Pokud bych při volbě prezidenta měl volit mezi Prymulou na jedné straně nebo Drahošem, Hilšerem či podobným výlupkem na straně druhé, tak volím jasně Prymulu.

V. Kain 30.5.2020 8:40

Po přečtení vaší blázniviny vám doporučuji nosit roušku do 31.12. a po novém roce nanovo.Co vy víte kolik lidí umřelo na koronavirus v jiných zemích.Nevíte vůbec nic.Jste tak jako mnoho jiných lidí vystrašen médií.Už se začíná objevovat,že na ten kovid umřelo velice málo lidí pokud vůbec.Oni totiž ti lidé byli prolezlí jinými nemocemi neslučitelnými se životem.

Š. Hašek 30.5.2020 12:17

Jsou zde zřejmé veškeré vady písemné diskuse. Která má nahradit "výrobní poradu".

J. Kovaříček 30.5.2020 3:55

Souhlas s autorem. Čím více rozporuplných informací od "odborníků", tím méně zdravého rozumu. Jedním ze zázraků živého organismu je jeho imunitní systém, který je oslabován mnoha moderními činiteli - toxické prostředí, všudepřítomný hluk, špatná výživa, nadměrné užívání léků atd. Rovněž stres a deprese znatelně oslabují imunitní systém. A dnes se plno odborníků věnuje zastrašování lidí, hanba jim!

Š. Hašek 30.5.2020 8:19

Rovněž bych autora "neupaloval na hranici".

On totiž neupozorňuje příliš na rozhodné opatření vlády, ale ptá se (správně), jak vše vyhodnotit a poučit se. Jen upozornil na "hádání se" kapacit lékařských a již je prohlašován za hlupáka.