17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

GLOSA: Kravín na TV Prima

Jde totiž o to, kdo to říká! Je-li nám podsouváno, že to říká válkou zbídačený uprchlík, který sobě a své rodině útěkem z válkou zmítané země zachránil holý život, pak by takovýto výrok byl jistě zcela nepřípustný a hodný odsouzení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Procházková 25.2.2016 2:09

Re: Příliš lehká slova pana Křečka

Pan Křeček má pravdu, jestliže pan Batto se svou rodinou uprchnul z takového bohatství a nabízený byt (o jakém si můžou nechat Češi akorát zdát) se mu nelíbí a tvrdí, že se radši vrátí do Iráku, pak on i jeho rodina nejsou skuteční váleční uprchlíci.

V té souvislosti jsem četla kdesi na diskuzi příspěvek, kde autor (který žil delší dobu v Iráku), uváděl, že obyvatelé těchto zemí (muslimové i křesťané) se rádi vychloubají i když jsou chudí. Dokážou vykládat, že mají velký dům s bazénem a několik drahých aut a přitom jsou chudí jako kostelní myši a žijí v chatrči. Takže ty řeči pana Batta o tom, že měl vysoké příjmy a nevídané bohatství nutno brát s velkou rezervou.

P. Skřivan 25.2.2016 3:11

Re: Příliš lehká slova pana Křečka

Ano, Rusové se často chovají dost podobně a řekl bych, že jde o typický syndrom obyvatel chudých zemí.

Navíc příjmy u nás a tam nejsou úplně srovnatelné. Dům s bazénem na území Islámského státu má dost podobnou hodnotu, jako luxusní vila v Drážďanech před náletem. Proti tomu chatrč v horách, je úplně luxusním sídlem.

P. Dvořák 25.2.2016 3:41

Re: . . . vychloubají i když jsou chudí . . .

Předpokládám, že se vychloubají tam u nich doma.

Jinak by to přece nemělo logiku, přijít někam, kde mě strčí na ubytovnu s nadějí, že mi jednou přidělí nějaký byt a současně si libovat, jak jsem utekl před nudným životem ve vile s bazénem a kde jsem měl na výběr, kterým autem pojede manželka nebo šofér nakupovat.

J. Horálek 25.2.2016 21:29

Re: Příliš lehká slova pana Křečka

To, jak byl původně pan Batto bohatý, než přišel Islámský stát, přece není důležité. (A to platí jak pro pana Batto, tak pro jeho kritiky.)

Co se týče toho, že "nabízený byt se mu nelíbí" – nevím, že by v rozhovoru něco takového říkal.