19.5.2022 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

GLOSA: Kdybych umřel před rokem, dvěma...

... mohli nad hrobem vzpomínat na přesvědčeného antikomunistu, vděčného přítele USA, který ještě dávno před Reaganem považoval Rusko (SSSR) za říši zla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 18.8.2014 0:31

Absolutně perfektní vyjádření i mého pocitu, díky..

1*****

J. Matuška 17.8.2014 12:09

Černá labuť nad Ukrajinou opět mává křídly?

Vůdce Pravého sektoru zaslal v reakci prezidentovi Petru Porošenkovi poslelství, v němž ho vyzývá, aby na ministerstvu zavedl pořádek. "Pokud nebudou naše požadavky splněny, během 48 hodin odvoláme naše jednotky z fronty a zahájíme pochod na Kyjev. Pochodové kolony Pravého sektoru se vydají na cestu v plné zbroji," napsal Jaroš. Avakova označi za vůdce "vnitřní kontrarevoluce". /ČT24/

============

Pokud by k tomu došlo, chtěl bych vidět, jak regulérní ukrajinská armáda by používala těžkou vojenskou techniku proti spoluobčanům, i když mluvícím pa rusky.

Byl to myslím Tomáš Haas, který upozornil na fakt, že Pravý sektor a jim podobní, se jen tak nenechají připravit o moc. Bezpečnostní aparát je takovými živly prolezlý skrz na skrz. Dostane ještě Volodymyr Parasjuk-černá labuť někdy mikrofon do ruky?

M. Prokop 17.8.2014 18:45

Re: Černá labuť nad Ukrajinou opět mává křídly?

Tomáš Haas poslední dobou nějak blbne.

Když je někde bordel, což na Ukrajině už léta je, vynoří se tam nejrůznější existence.

J. Boleslav 17.8.2014 10:58

Ano, USA pod opáleným tlučhubou

už nejsou to, co bývaly za Reagana. Dělají v mezinárodní politice různé chyby. Pořád je to ale lepší než swiňárny, prováděné v poslední době kremelskou KGBáckou swiní.

J. Krásenský 17.8.2014 10:04

Pozor! Ruská propaganda!

Jedním z cílů "Majdanu" bylo odstranit "oligarchy" z vlivu na politiky a veřejnou správu. Dnes vládnou na Ukrajině "oligarchové" a legálně si drží vlastní ozbrojené oddíly dobrovolníků (něco jako lidové milice). Olexandr Muzyčko spáchal sebevraždu. Kdo tomu věří, ať se přihlásí. Útvary stejného úřadu, které vyšetřovalo smrt Muzyčka, vyšetřují oběti střelby na "Majdanu" a upálení v Oděse a také sestřelení malajského letadla. A podle toho taky vypadají výsledky. Putin je jistě nebezpečný, vypovídají o tom nevýsledky vyšetřování pádu polského prezidentského speciálu. Víte o tom, že trosky letadla nebyly dosud předány Polákům? Podezřelé je i to, že se o to nezajímá ani Polská vláda. Ale pro veřejnost je to uzavřená kapitola. Není zásluhou Putina a jeho propagandy, že se mnoho evropských a amerických konzervativců staví proti současné ukrajinské vládě. To je jen zásluha činů a slov ukrajinského vedení, jejich evropských příznivců a soustavné masáže evropských pokrokových medií. Evropská unie "kráčí cestou socializmu", copak jste si nevšimli, že tu probíhá permanentní revoluce? Co nebylo myslitelné před deseti lety, je dnes na pořadu dne? To byl sen všech "revolucionářů" nejen Marxe a Trockého. A dnes se tento sen naplňuje. I proto nevyznávám ony "společné evropské hodnoty". Proto se stydím za Evropu.

M. Prokop 17.8.2014 11:42

Re: Pozor! Ruská propaganda!

Za Evropu nebo za EU?

J. Krásenský 17.8.2014 15:26

Re: Pozor! Ruská propaganda!

A je v tom rozdíl? Nevidím ho.

M. Prokop 17.8.2014 18:43

Re: Pozor! Ruská propaganda!

Já ano.K Evropě patří i státy méně prolezlé bruselním socialismem.

J. Matuška 17.8.2014 11:57

Re: Pozor! Ruská propaganda!

Pane Krásenský, co jste napsal zasluhuje ocenění gr8 = skvělé! Řekl jsem si, že týden si dám zase oraz, ale copak to jde?

M. Prokop 16.8.2014 20:47

Mějte soucit s nebohým vyznavačem idolů.

Ve svém věku už z toho asi nevyroste.

V. Ondys 17.8.2014 9:36

:)))))))) Ale no tak, pane Prokope

jestli něco v minulosti fungovalo pro samostatné, schopné a pracovité v evropským bordelu, byla to možnost zvednout zadek a zkusit se prosadit v Severní Americe, kde se zřetelněji dodržovala pravidla naší civilizace. :)))))))) A útulek tam často našli i ti, kteří u nás zničili demokracii v zájmu úžasného společenského pokroku a mocnější soudruzi je vzali hákem po prohraném boji o moc nad ostatními! Neslyšel jsem nikdy o tom, že by utíkali k soudruhům do SSSR, Albánie, KLDR nebo Číny...

V. Ondys 17.8.2014 9:45

Re: :)))))))) Ale no tak, pane Prokope

:))))))))))))) Zapomněl jsem i na Austrálii!

M. Prokop 17.8.2014 11:44

Re: :)))))))) Ale no tak, pane Prokope

To nějak popírá, co jsem napsal?

V. Ondys 17.8.2014 13:06

Re: :)))))))) Ale no tak, pane Prokope

:))))) Snad ne, jenom se mi zdálo, že zlehčujete víru v ty, kteří především prostřednictvím normálních lidí byli ochotni nasadit životy i na půdě svých předků, když to Evropané snad už typicky zessrali třeba se svou :))))))) sociální chamtivostí. Včera jsem koukal na film Zachraňte vojína Ryana a snažil se představit podobný film v jiné provenienci a nějak poťouchle mi vycházelo: Nechte zmasakrovat vojína Sergeje, nebo Obětujte vojína Li ap.

R. Brzák 17.8.2014 13:59

Re: :)))))))) Ale no tak, pane Prokope

Myslím, že Vámi zmiňovaný film již v ruské provenienci vznikl. Jmenuje se Devátá rota - podle mého docela dobrý film o tom, že není žádný problém nechat a zapomenout celou rotu vojáků, aby se bránila útokům Afgánců. Kam se hrabe jeden Ryan...

M. Prokop 17.8.2014 18:47

Re: :)))))))) Ale no tak, pane Prokope

Zlehčuji pouze víru v idoly obecně.

Domnívám se, že v USA zatím nejsou tak prolezlí socíkem a mají více vlasteneckých ideálů (v průměru), ale kazí se to už i tam.

V. Ondys 17.8.2014 20:36

Re: :)))))))) Ale no tak, pane Prokope

Máte pravdu, největší malér je v tom, že obchodníci s hadím jedem vědí, že nejvýhodnější i jistý kšeft je :)))))))) socialistické přerozdělování!

M. Kopřiva 16.8.2014 19:38

Nezoufejte !

Spíše hledejte skryté souvislosti se stárnoucí prostatou a úbytkem hormonů. A věřte mi, za to Amerika nemůže.

J. Boleslav 17.8.2014 10:58

Re: Nezoufejte !

:-)))

J. Kanioková 18.8.2014 0:34

Může !

sice nejen ona, ale udává tón !

B. Pauk 16.8.2014 17:10

A to ještě netušíte, že Vám hrob nikdo nezaplatí a skončíte

„Nepartajnická politika“ (podobná nezávislé advokacii), na bázi občanského zákoníku založená, má reálnou a logicky zdůvodněnou šanci, a to univerzálně.Všechno už tady jednou bylo – jenom zodpovědný občanskoprávní, adresný a průběžný volební systém na bankovně účetním principu dosud nikoli.Nepomůže nic jiného, než úplná obousměrná personální ručitelská adresnost a zpětnovazebnost volebního systému na voliče, včetně možnosti levného a voličsky osobně zodpovědného referenda i přímé volby kohokoli :„Státy se prostě udržují těmi principy, na kterých vznikly“ (korupčník TGM).

Existuje stručný a logický, na partajích nezávislý projekt adresné spoluvlastnické demokracie (nikoli však falešné, diletantské a klamavé tzv. „přímé demokracie“): v článku „Právní stát" na google:

http://www.inuru.com/index.php/spolecnost/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-volby

V. P 16.8.2014 15:35

Ruský imperialismus akorát změnil mimikry

Tak, jako se v osmdesátých letech ruské propagandě povedlo přesvědčit zástupy levičáků na Západě, že SSSR je záštitou světového míru, tak se teď zase povedlo přesvědčit spoustu pravičáků, že Rusko je baštou konzervativních hodnot.

Tak, jako jsem žasnul nad zástupy pochodující na protest proti americkým raketám, a nikoliv proti těm sovětským, žasnu dnes nad některými pravicovými přáteli Ruska, kterým vadí demagogie a "účelové lži" jenom u západních politiků, nikoliv však u Putina.

Levičáci, kteří se tenkrát snažili narušit jednotu Západu ohledně rozmístění amerických raket v Evropě, konali pro ruský imperialismus přesně tu službu, jakou dnes konají ti echt pravičáci, kteří se snaží narušit jednotu Západu ohledně protiruských sankcí.

J. Matuška 16.8.2014 16:03

Re: Ruský imperialismus akorát změnil mimikry

Vladimíre P, při pohledu na mapu, kde jsou označny US vojenské základny a základny RF, tak  začínám být nejistý, kdo má v současné době imperialistické choutky ovládnout svět. A taky se více začínám zajímat, co to je vlastně ideologie NWO... Nebýt událostí na "Ukrajině", tak bych se nepozastavoval např. na US vojenské základně v Kosovu - Camp Bondsteel - se 7tis. vojáky apod.

To, že souhlasím s názory např.Tomáše Haase mě uklidňuje. Jsem na té správné lodi... /Nakonec mám dobrou průpravu jako "klausovec"./ Bunga bunga!

F. Lesniak 16.8.2014 18:50

Re: Ruský imperialismus akorát změnil mimikry

Obávám se, že pitomce stejně nepřesvědčíte. Oni ve svých flašinetech mají stále ty stejné ohrané válečky a pochybuji, že je někdy vymění.

V. P 16.8.2014 19:21

Re: Ruský imperialismus akorát změnil mimikry

Víte, pane Matuško, imperialistické choutky má každá velmoc. Pro nás, jako malou zemi, je podstatné, že když u nás chtěli vojenskou základnu Američané , tak se nejdřív slušně zeptali. A když jsme váhali, tak to odpískali. Kdežto Rusové, když měli dojem, že je dost neposloucháme, nás prostě v noci přepadli. A případ Ukrajiny ukazuje, že se nezměnili.

J. Václavíková 16.8.2014 20:01

Re: Ruský imperialismus akorát změnil mimikry

Obávám se, že pitomce stejně nepřesvědčíte. Oni ve svých flašinetech mají stále ty stejné ohrané válečky a pochybuji, že je někdy vymění. :-)))

Včera jsem tu na podobné kecy položila dotaz, proč si myslí, že celý svět stojí o americké základny a členství v jejich spolcích, zatímco o ty ruské nikdo. Bylo mi řečeno, že celý svět ne. Tak jsem musela uznat, že Antarktida je výjimkou.

J. Novak 17.8.2014 2:47

Re: Ruský imperialismus akorát změnil mimikry

Nějak nevím o tom, že by se tolik zemí hlásilo, že chce mít na svém území US základnu, leda tak ve vaší hlavě. A také tam, kde mají zkorumpované vládce, kteří počítají, co jim z toho do jejich vlastní kapsy kápne.

Jen tak mimochodem, ne každý Ukrajinec z Porošenka jásá.

https://www.youtube.com/watch?v=29wyD1E0a98#t=212

J. Boleslav 17.8.2014 11:04

Re: Ruský imperialismus akorát změnil mimikry

To víte, že slušné státy v blízkosti různých grázlů, jako je Putin, o americké základny velmi stojí. Nebýt státnické prozřetelnosti Puchýřovy už mohla být jedna i u nás. Přes mocné ječení rusácké páté kolony.

J. Václavíková 16.8.2014 17:41

Re: Ruský imperialismus akorát změnil mimikry

A tohle jste viděl?

http://ceskapozice.lidovky.cz/jak-rusko-infiltruje-zapad-ddd-/tema.aspx?c=A140703_140749_pozice-tema_lube

J. Václavíková 16.8.2014 18:01

Re: Ruský imperialismus akorát změnil mimikry

A ještě tohle dost vypovídá o evropské pravici:

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/putinuv-zdarily-vidensky-valcik-a-bruselu-zubu-skripeni_311188.html#.U6vO3rGNEfw