10.5.2021 | Svátek má Blažena


Diskuse k článku

GLOSA: Kdo se stará, má

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Reček 23.6.2010 19:10

A je to tady.

Dobře to ohodnotil zde pan Bocek. Skutečně bez dětí nebude důchodů a bez dobře vychovaných potomků bude i těm, kteří děcka mají v stáří hodně smutno. Mám možnost to vidět v okolí.

K. Janyška 23.6.2010 13:52

Kajan

Opravdu nevím, který potomec by chtěl, aby se mu na státní náklady nepropadla v důchodu životní úroveň ! Důchod není za odměnu ! Je to prostředek k přežití, ne užívání si ! Dzp.

P. Janoušek 23.6.2010 12:39

Re: Bída důchodců

Jo. Ono stačí spočítat průměr na hlavu u důchodce a u čtyř nebo pěti členné rodiny.

P. Boublíková 23.6.2010 8:58

Re: Jak kdo

Napsala jsem to blbě - samozřejmě ne propad životní úrovně, ale propad příjmů na 50 %. Životní úroveň si hodně důchodců dokáže udržet ne sice na 100 %, ale přijatelnou.

O. Vašek 23.6.2010 8:48

Bída důchodců

Důchodci, které znám, si libují a holý zadek nemají, včetně mne. Nejenom, že mohou jezdit za hranice, dokonce na to mají i peníze. Hlady také neumíráme. A třebaže žiju v oblasti, kde je podle statistiky vysoká nezaměstnanost, tak ta se mým známým a sousedům nějak vyhýbá. Souseda propustili z práce, dostal odstupné a okamžitě si našel v místě práci jinou. Asi to bude tím, že je vyučený řemeslník. Moje děti mají svoje bydlení, to byla pro mou generaci utopie. A lháři lžou pořád.

K. Janyška 23.6.2010 7:43

Kajan

Stát není nikdo ! Natož, aby se uměl zbavit problémů ! Všechno ja na zástupcích občanů !!! Dzp.

J. Schwarz 23.6.2010 7:42

Re: Jak kdo

Ono na stará kolena jeden už nemá takovou spotřebu. Spousta výdajů odpadne, na nákladné sportování a cestování většinou chybí nejen preníze ale i energie. Starý člověk toho ani tolik nesní. Pokud se před důchodem postaral o bydlení za přijatelnou cenu - tedy ne sám v bytě o 100 čtverečních metrech v centru města - měl by s desetitisícovým důchodem vyjít aniž by "hladověl".

P. Boublíková 23.6.2010 7:10

Jak kdo

Propad životní úrovně na 50 % v okamžiku odchodu do důchodu nastal vždycky a zřejmě vždycky nastávat bude, každý to ví a myslím si, že hodně lidí se podle toho dokázalo zařídit, i když se o tom nahlas moc nemluví - oficiálně jsou důchodci nesvéprávní chudáci, kteří se nic netušíce ocitli ze dne na den v bídě. Ve skutečnosti je IMHO málokdo tak pitomý. Občas se dočteme v černé kronice o lupičích, kteří seniorům uzmuli celožitvotní úspory v řádu statisíců - no a ti ještě prozíravější důchodci mají úspory v bance.

Jinak 100 % souhlas s panem Bockem.

A. Bocek 23.6.2010 6:59

Návrat ke staleté praxi .

Nejlepší zabezpečení stáří jsou dostatečně kvalitně vychované děti, kdo je nemá je sociální invalida.