22.6.2024 | Svátek má Pavla


Diskuse k článku

GLOSA: Kdo nás žene do pandemické katastrofy?

Situace v ČR ohledně pandemie se stále zhoršuje, covidu vytrvale rapidně přibývá. 1. listopadu bylo 7591 nakažených (rekord 5. vlny) a 32 mrtvých (rekord 5. vlny). Plní se nemocnice a v nich jednotky intenzivní péče.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 5.11.2021 17:39

Vidím to zásadně jinak. Především je nutno si říci, co je to epidemie a co pandemie. Epidemie je časově a místně ohraničený hromadný výskyt infekční nemoci zatímco pandemie je hromadný výskyt infekčního onemocnění, potihující obyvatelstvo bez prostorového omezení. Z toho jednoznačně plyne, že onemocnění lidí COVIDem 19 v ČR (je ohraničena hranicemi) není žádná pandemie, ale epidemie. A přicházíme k opatřením k ochraně lidí. Zatímco v případě epidemií jsou při výskytu nemoci 2000 případů na 100 000 obyvatel pouze zakazovány návštěvy v nemocnicích, což je pochopitelné, v případě onemocnění na COVID "padá stát" (obrazně řečeno). Média vyvolávají obecnou hysterii, politici volně soutěží a na té hysterii se přímo podílejí. Lidé jsou rozdělováni na skupiny (Očkovaní, neočkovaní, ty, co nemoc prodělali, testované a netestované a pod), které jsou novináři a politiky štvány proti sobě. Je obecně vyvoláván zmatek a chaos, v němž se zmíněným dobře pohybuje a lépe vydělávají peníze. To vše je označováno za snahu vlády ochraňovat obyvatelstvo. Typicky socanský přístup k věci samé! Obecná hysterie, která zásadně nepatří do skutečně demokratické společnosti ale do společnosti socanské. V podstatě jde o to, že ve společnosti demokratické každý občan odpovídá sám za sebe ev. za svou rodinu, zatímco ve společnosti naší se vláda "stará" o občany, kteří o to nestojí. Vláda má pouze efektivně vytvářet podmínky, aby se občané mohli sami o sebe starat a ne je nutit k věcem, které oni akceptovat nechtějí. A to nemluvím o jednoznačném porušování Listiny základních práv a svobod či jednotlivých zákonů ze strany vlády v době, kdy není vyhlášen vyjímečný stav.

A. Ová 5.11.2021 17:51

chystají brutální kampaň. Umření neleží na ulici přímo, tak budou všude ležet jejich fotky. Všichni vyfocení a nafilmovaní v posledním stádiu budou odměněni. A EU plánuje zřídit fond pro odškodňování po vax Rv. Začněte psát, lidé, kroniky, paměti, aby historie nebyla jednou špatně vykládána. A prosím, na papír a dobře uchovat!

P. Čech 5.11.2021 18:12

Jednu "brutální" kampaň, vyšlou z EU jsme tady již měli. Jednalo se o obrázky nemocných plic u kuřáků. Měla tato u kuřáků nějaký účinek? Neměla! Jde totiž o socanský přístup k věci samé, který má účinek velmi malý, pokud vůbec nějaký má. U nás to chce jediné. Konečně přestat žvanit a kecat a začít už konečně zavádět skutečnou zastupitelskou demokracii. Demokracii - vládu občanů a ne cocanskoanarchistickou vládu politických stran a hnutí.

V. Petr 5.11.2021 19:04

Žvaníte a to tak že hodně. Nakažený šíří nákazu po svém okolí. Lze ho přirovnat k osobě, která chodí s ROZPRAŠOVAČEM a stříká kolem sebe viry!

Pokud se nepotkám s nakaženým, nemohu onemocnět!

J. Vintr 5.11.2021 19:27

Veřejná vyhlášení některých politiků a takzvaných odborníků, kteří řídí a propagují covidismus, naplňuje skutkovou podstatu trestných činů šíření poplašné zprávy a podněcovaní nenávisti vůči skupině obyvatel. Dotyční se těchto trestných činů dopouštějí opakovaně za zvlášť přitěžujících okolností, protože vystupují v rolích veřejně činných osob a šíří svá trestuhodná prohlášení ve veřejnoprávních médiích s celostátním dosahem. Tihle lidé by už dávno měli být trestně stíháni.

V. Kuhaj 5.11.2021 23:27

I Německo je ohraničeno hranicemi, tedy je tam epidemie. Slovensko taky. I Rakousko má hromady nakažených, ale naštěstí jsme všichni ohraničeni hranicemi, takže jde jen o epidemii a ne pandemii...takhle jste to myslel?

J. John 5.11.2021 17:20

Příčina je jen v zisku bezskrupulozních farmaceutických firem a evropské vrchnosti. V Indii, kde je zdravotnictví daleko horší než u nás, mají 1/100 nakažených (přepočteno na milion obyvatel). Ještě na jaře tam byla situace katastrofální.

V nejlidnatějším indickém státu Uttar Pradesh po nasazení ivermectinu klesla nákaza o cca 98%. Pozitivní výsledky s nasazením ivermectinu mají i v Mexiku, kde klesla úmrtnost o cca 75%. V Peru, kde ho podávali v 10 státech, klesla během 30 dní úmrtnost o cca 74%. Porovnáním se zbylými 15 státy se ukázaly pozitivní účinky ivermectinu.

Na klinikách v Hamburku a Mnichově také mají pozitivní výsledky s nasazením ivermectinu. Institut Roberta Kocha neodpověděl na dotaz novinářů, proč nedošlo k doporučení nasazení ivermectinu.

Otázky, které by si měl položit každý občan nejen České republiky, ale celé Evropské unie zní:

Proč vláda zakazuje použití ivermectinu?

Proč nenařídí léčbu ivermectinem na základě souhlasu nemocného např. v jednom kraji, aby se dalo porovnat, zda je léčba účinnější než jiné postupy?

Zdroj: https://johnjiri.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=778352

Zdroj: https://johnjiri.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=778352

A. Ová 5.11.2021 17:38

Proč nepoužijí prachvobyčejnejská širokospektrální antibiotika, jakmile teplota neustupuje už třetím dnem, v těle je zánět, rozbíhá se bakteriální infekce dříve než se zanítí plíce kašlem...teda produkují kašel, no chápete. Padněte prosím, prosím na kolena před svým praktickým lékařem, a proste ho úporně, ať vám je předepíše. Zachraňte se sami, prosím. Slibte vašemu lékaři, že se vás nemusí bát, že nejste ozbrojeni, mluvte s ním klidně na vzdálenost i 1m, ale běžte. Děkuji

J. John 6.11.2021 6:41

Ne každý s covidem má bakteriální zánět, takže anibiotika asi ne všem. Tvrdí se , že ivermectin potlačuje průvodní zánětlivé projevy covidu, které způsobují zhoršení nemoci a další komplikace. Ta knížka je zajímavá. Na konci odkazu jsou další zdroje info. Čtěte a věřte jen sobě, zejména ne politikům. V tomto případě s námi hrají moc ošklivě betla.

P. Čech 5.11.2021 17:55

Proč? Jak jednoduché! Přece proto, že ivermectin je relativně levným lékem, v normálních státech v lékárnách běžně dostupným. Každý si jej může koupit a i léčit se sám. To však nevede k hromadným nákupům všelijakých málo účinných vakcín, kterých neškodnost výrobce negarantuje a které jsou mnohonásobně dražší než ten ivermectin. Je třeba si všimnout věci o které žádná média neinformují. Konkrétně o té, že 7% neúčinnost vakcín znamená v případě proočkování 6 milionů lidí neúčinnost u 420 000 z nich. To znamená 4 krajská města, polovinu Prahy a nebo celé Brno. Pokud k tomu připočteme vysoký výskyt nežádoucích účinků, i těch život ohrožujících (embolie) jsme hned tam, kde být nechceme. A nebo snad chceme?

J. John 6.11.2021 6:47

Přesně! Jde jen o bezskrupulozní podnikání BigPharma a politiků. Nyní se píše, možná je to fake, že Merck (před cca 40 lety si patentoval ivermectin, patentová práva dávno prošla a tak je levný) dá na trh nové prášky proti covidu a bude je prý prodávat za 40 násobek výrobní ceny.

Byznys je byznys....

J. Ráž 5.11.2021 15:37

Denně dostávám od jednoho známého rozsáhlý "výcuc" z názorů otitulovaných specialistů, kteří tvrdí, že SARS Cov2 není nijak nebezpečný a všechna preventivní opatření aplikovaná kdekoliv ve světě jsou tak zbytečná. Dál mi sděluje denně aktualizované počty očkovaných, kteří leží s Covidem v nemocnici, počty lidí, kteří měli po vakcinaci nějaké problémy nebo názory právních "autorit" jak jsou všechna vládní opatření protiústavní a jak omezují naše lidská práva.

Pro mne je to jen potvrzení faktu, že každý si najde v informačním prostotu zprostředkovaném internetem široké spektrum těch informací, které podporují jeho vlastní názor a pak tyto informace rozšiřuje, jako prověřenou pravdu. Tímto přístupem se naprosto eliminuje to, čemu říkáme selský rozum a čím bychom se v tom informačním zmatku měli řídit.

P. Čech 5.11.2021 18:06

Jenže ony ty informace, o kterých píšete z toho selského rozumu vycházejí a stojí za nimi vystudovaní a úspěšní lékaři. Je pravdou, že proti nim stojí informace rovněž vystudovaných a i úspěšných lékařů jiných, ale to už tak bývá. Připočteme-li však k tomu skutečnost, že názory jedné z těchto dvou skupin lékařů jsou zaplacené, jsme hned tam, kde jsme být nechtěli. Nelze se potom divit, že nemalá část obyvatelstva, možná i většina, orgánům státní správy a hlavně médiím nevěří a podle toho se i chová.

M. Kanda 5.11.2021 14:37

Jestli ono to nebude tím, že každé opatření něco stojí. A protože covid si dělá co chce a veškerá opatření ignoruje, pak je to jen bohapusté vyhazování peněz. I vláda už to konečně pochopila. Pozdě, ale přece.

V. Kuhaj 5.11.2021 13:56

Něco pro pobavení, ať to tolik neprožíváte, pane autore:

Španělská chřipka se objevila koncem roku 1917 v Číně, v březnu dalšího roku už šlo o celosvětovou pandemii. Trvala asi tři roky, a jak záhadně přišla, tak záhadně odešla, jen za sebou nechala něco mezi 17 a 100 miliony mrtvých, přesně se to neví.

Covid se objevil koncem roku 2019 v Číně, v březnu už šlo o celosvětovou pandemii. Pomalu začíná třetí rok svého působení a mrtvých je zatím kolem pěti milionů.

Vzpomínáte na píseň Balíček karet? ;-D:-) Kdyžtak tady:

https://www.youtube.com/watch?v=BxFzIzAZCEo

V. Kuhaj 5.11.2021 14:04

Ach jo, to stáří...kde bych se nadál, že zrovna na tohle zapomenu:-(

https://www.youtube.com/watch?v=9WBRFgjutDA

A. Ová 5.11.2021 11:09

("...snahu...nenazlobit voliče...") Nazlobit voliče záchranou jejich života? To jak by šlo? To není normální. Ledaže by opatření nebyla.......... a autor to ví

P. Kubáč 5.11.2021 10:50

Trochu se zapomíná, že protiepidemická opatření typu lockdownu a respirátorů nesnižují počty mrtvých - jen jejich křivku roztahují v čase a tím nám "kupují čas" během kterého se měly vyvinout a aplikovat vakcíny.

Pokud tedy je úmrtnost na koronavir průměrně 2% a máme 20% populace dlouhodobých odpíračů očkování - 2% z nich budou dříve, nebo později mrtví ať bude lockdown jakkoliv přísný.

Plus - bohužel - řada nešťastníků, kteří se chtěli chránit očkováním a to u nich správně nezabralo.

Pokud mezi neočkovanými vysoce dominují odpírači očkování - je ztrátou času bránit nevyhnutelnému.

J. Vintr 5.11.2021 11:13

Ano, lidé umírají. A představte si, že v drtivé většině na něco jiného než na covid. To jen někteří vakcionáři věří tomu, že je zázračná vakcína učinila nednrtelnými....

J. Vintr 5.11.2021 11:14

Blbý mobil... nesmrtelnými....

R. Langer 5.11.2021 13:06

Přesně tak. Mimochodem, revizí výsledků těch mrtvých s kovidem se ukázalo, že za rok jich bylo skutečně jenom těch cca 10000, někdo tady na to dával odkaz na zprávu z MZ. Nikoliv tedy pořád těch nesmyslně omýlaných 30000.

V. Kuhaj 5.11.2021 13:18

Omýlaných, mistře tesaři? ;-D

R. Langer 5.11.2021 13:23

Samozřejmě že omílat, zmýlená neplatí...

P. Kubáč 5.11.2021 15:22

Na druhou stranu 2% riziko smrti vypadá zanedbatelně malé ( dokonce i 40% riziko smrti u kuřáků je nijak nestresuje ) dokud se smrt neobjeví za rohem.

Pak se všichni domáhají co nejlepší a pokud možno přednostní léčby a úplně zapomenou že "jak kdo žije, tak taky umře".

Naopak preferenční léčení očkovaných by jistě bylo hodnoceno jako fatální porucha lidských práv, přestože stát by se měl přednostně starat o ty své občany, ze kterých má větší užitek - a to kooperující očkovaní nepochybně jsou.

Z. Joukl 5.11.2021 18:34

Problém je v tom, že bez covidu by většinově nezemřeli.

V. Petr 5.11.2021 19:06

R^R^R^

J. Vintr 5.11.2021 20:40

A jak to můžete vědět? Pokud vím, tak u zemřelých "S" covidem se zásadně nezkoumá, na co vlastně zemřeli. Stejně tak jako u lidí, kteří zemřeli bezprostředně nebo krátce po očkování "proti covidu".....

Z. Joukl 7.11.2021 13:28

Bez covidu by tito lidé prostě nezemřeli. A to je podstatné. Sledování příčin se prý již provádí.

S. Jelen 8.11.2021 1:11

Loni to u zemřelých "s covid" zkoumala ministerská komise. Dokonce dvakrát. Výsledkem bylo, že 7% případů bylo na něco jiného, 37% primárně "na covid" a ve zbylých 56% příadů se covid přidal k dalším chorobám a nebylo možné jednoznačně určit, co bylo tím hlavním zabijákem.

V každém případě se loni zvýšila celková úmrtnost (bez ohledu na příčinu) o několik tisíc víc, než by odpovídalo jen součtu běžné úmrtnosti + vykázaným obětem covid. Buď lékřům nějaké smrti na/s covid unikly, nebo muselo řádit něco dalšího.

V. Kuhaj 5.11.2021 10:05

Tak já nevím. Na začátku pandemie byla vláda opozicí skandalizována, že dělá opatření. Pak se to nějak otočilo, opozice kritizovala vládu, že opatření je málo, a bombardovala ji interpelacemi, jak budou kompenzovat ztráty toho či onoho. Když si vláda napůjčovala, aby na ty kompenzace měla, tak opozice zase vřískala, že nás vláda zadlužila. Do toho konspirační teorie, že covid vlastně vůbec nic není, a teď zase se máme popasovat s názorem, že nás někdo žene do pandemické katastrofy...

Víte co, proletáři všech zemí?! Polibte mi prr. del!