16.9.2021 | Svátek má Ludmila


Diskuse k článku

GLOSA: K holiči pod fiktivním jménem?

Ministr zdravotnictví Arenberger totiž podle nich protiprávně nařídil evidenci zákazníků ze strany holičů, kadeřníků a dalších služeb pro potřeby hygieny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Plzák 6.5.2021 11:18

Pojem svoboda zde mnohým nic neříká.

To by nevadilo, kdyby tito méně obdaření se starali výhradně o své záležitosti.

J. Plzák 6.5.2021 11:16

Nemáš, ale svobodný občan nejsi ani zdaleka.

J. Plzák 6.5.2021 11:14

Stát nemá právo zbavovat mne vlastní odpovědnosti o mé zdraví. Zdraví je moje osobní záležitost a z toho vše ostatní vyplývá.

Jdu dobrovolně, z vlastního rozhodnutí, k holiči a tam jsem obsloužen osobou, která také rozhoduje sama o sobě.

Tak to je, i když to mnozí nejsou schopni pochopit.

Stát jedná nezákonně.

M. Miky 6.5.2021 10:48

Vy jste přeci řádný občan, Braune, nemáte co skrývat. Ani záclony v oknech, předpokládám, nemáte.

M. Miky 6.5.2021 10:46

Hlavně Piráti jsou extrémě nebezpeční - lockdownový fanatismus kombinovaný s digitálním šmírováním je smrtelný koktejl. To budeme na A4 a Hamáčkovi checkpointy ještě vzpomínat.

PS

Navíc ta Florida je "stát důchodců", tam by musela být apokalypsa. A nic.

P. Dvořák 6.5.2021 10:45

Víte o tom, že většina lidí prostě bez objednání někam přijde, posadí se a nechá se ostříhat?

J. David 6.5.2021 10:44

A nechal jste si nakadeřit bujnou kštici? Byla to "trvalá", či "vodová"? Jak bylo pod helmou s natáčkami? Jen se ptám, abych s olysalou hlavou věděl, "do čeho jdu", zdali bude natáček třeba pod helmu lazebníkovu/lazebnice. Testy mám každý týden u chlebodárce, ale proč ausgerechnet se mám něčím "kudy, tudy, kde" se prokazovat s futrálem na šnóblu, že nejsem virulentní? Ač agnostik, přijmu úsloví církve: Pánbůh dal, Pánbůh vzal. Lazebník to musí vyřešit s venerologem "Kůží" ve smyslu moci výkonné.

J. David 6.5.2021 10:22

Co ještě si ti tydýti vymyslí? Až se půjdu na veřejné WC vymočit za "pětku", tak mne musí hajzlbába perlustrovat? To raději si močovému měchýři půjdu ulevit "zadara" v přilehlém parčíku mezi rododendrony, pokud mne ovšem nenačapá bdělá MP s exterierovou vizáží a vybavení typu SWAT. Jo, i na regulaci psích lejen a močících dědků mezi rododendrony musí být vybavení MP na úrovni boje proti terorismu. Tam pak perlustrace bude zákonná. A oficíny? Jak si doma holím fousy, tak si i sekačkou (takové to bzučící "lohoho", jako třílampovka ve Fabii) oholím vlasový porost na lebeni bez perlustrace u kadeřníka. Netřeba mi Mario Krankla, aby mi nakadeřil kučery typu Emanuala Moravce. Arenberger, venerolog, co dodat. Epidemiolog na lues, ale spirocheta je bakterie, nikolivěk vir, a on nyní kydá i do virů. A co filcky (Pthirus pubis), bude kydat i do entomologie? Bon, on má soukromou výzkumnou laboratoř, asi na "fšecko", co nese vejvar. Čiperný to felčar.

V. Braun 6.5.2021 10:14

Autor řeší hlouposti. Včera jsem byl u kadeřnice. Chodím tam už dlouho pod svým jménem, takže představovat se najednou Vopička by bylo dosti podivné. I můj telefon má, protože se předem telefonicky objednávám. To vše má v objednávacím kalendáři zapsané. Takže jediný nový údaj bylo to, že jsem ji ukázal výsledek testu, s čímž osobně žádný problém nemám.

A. Pakosta 6.5.2021 9:48

Kdybyste, Karlíku, byl dával ve škole pozor, znal byste nejen pravopis, ale i to, že omezovat svobodu ve jménu čehokoli, tedy i "ve jménu zdraví" je zločin, a obrana svobody a práv je nutná zejména v podobných krizových dobách, jako je tato.

L. Beneš 6.5.2021 9:41

Dobře jsem si to jméno a telefonní číslo zapamatoval. Podle potřeby je použiju.

L. Beneš 6.5.2021 9:39

Problém spočívá v tom, že můžete u holiče odmítnout přispět svými, jakýmikoli daty do evidence, nicméně, když vás holička proto odmítne ostříhat, těžko ji k tomu bez fyzického násilí přinutíte.

J. Nevrkla 6.5.2021 9:37

R^[>-]

Ještě pořád doufám, že i Trikolora se zvedne, když ne, tak SPD je jediná volba.

J. Sedlář 6.5.2021 9:27

Jak prosté:

https://zdenekkoudelka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=770066

J. Sedlář 6.5.2021 9:24

Hovorko!!

M. Kanda 6.5.2021 8:13

No tak budou mít seznamy ve kterých se to bude hemžit jmény jako Nývlt a Macháně. Český člověk si poradí.

J. Karlík 6.5.2021 7:43

Kdyby jste se ptal, zda toto nařízení pomůže v boji s koronavirem, tak bych to chápal, ale celé to takto postavit na hlavu, svědčí o ubohé snaze politika udělat si z pandemie kladivo na vládu. V době, kdy nás stát nutí sčítat se jak ovce, kdy o nás ví víc než my sami to je opravdu odporná politická machinace.

J. Hovorka 6.5.2021 7:14

Belorusko a SPD ??> to jste ale kovanej komous se jmenem De Winter troubo;-D;-DRv

J. Hovorka 6.5.2021 7:12

Zapomel jste na jednoho z nejvetsich co dostal celou CR do hnoje je Zeman ;-D

J. Hovorka 6.5.2021 7:10

ŽVANILE!!!!

F. De Winter 6.5.2021 7:03

Je čas vzít si svou svobodu zpět. Zatím to je ještě možné u voleb. Ale pozor, ne všichni nabízejí změnu. ODS, KDU-ČSL, TOP09, STAN a Piráti jsou sice opozice, ale změnu nenabízejí. Oni neříkají, že budou dělat něco jiného než vláda. Oni jen říkají, že to budou dělat lépe. Jedinou stranou, která nabízí změnu přístupu, je SPD.

Že to jde i jinak dokazují Švédsko nebo Bělorusko. Nedělají nic nebo skoro nic a čísla úmrtí mají stejná jako my nebo dokonce nižší. O ekonomických dopadech ani nemluvím. Komu to nestačí, může se podívat do USA. Kalifornie lockdown, Florida svoboda a normální život. Počty mrtvých stejné a to je Florida stát, kam se stěhují důchodci z celých USA. Je čas na změnu ! [>-]

P. Theimer 6.5.2021 6:37

Takže voliči ANO, KSČ, ODS, STAN, TOP09, Soc. dem., Okamura atd. "děkuji" vám, kam a do jakých srágor jste nás dostali, že vám není hanba.

A. Forman 6.5.2021 6:01

Tuhle sebranku, která si bůhví proč říká vláda, nám byl čert ( čti StB ) dlužen. Takže voliči ANO, "děkuji" vám, kam a do jakých srágor jste nás dostali, že vám není hanba.

P. Hatina 6.5.2021 2:21

Bohužel, celá tahle právnická šaškárna jest zcela nesmyslná, antož stejně kadeřnice většinu svých pravidelných zákaznic znají od vidění. Tudíž. by samotné v tom měly dokonalý chaos, kdyby se jim místo známých paní xx, yy,zz (nebudu konkretizovat) najednou ohlásilo deset. dvacet paní (panen?) Vopičkových...

Tudíž, existuje mnohem jednodušší řešení, mít k dispozici dva seznamy, jeden pro sebe a druhý pro případnou návštěvu z hygieny. :)