24.10.2021 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

GLOSA: K holiči pod fiktivním jménem?

Ministr zdravotnictví Arenberger totiž podle nich protiprávně nařídil evidenci zákazníků ze strany holičů, kadeřníků a dalších služeb pro potřeby hygieny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Karlík 13.5.2021 17:47

Tak jste nebo takste? Vidíte sám, jak to blbě vypadá. Asi by tvůrci gramatiky potřebovali trochu citu pro mateřštinu. No nic, poučil jsem se.

A. Pakosta 13.5.2021 17:43

Že je to častá chyba, Karlíku, to ještě neznamená, že ji máme tolerovat. Ale v jednom máte pravdu - kdybych si byl přečetl váš druhý vstup, pochopil bych, že nemá cenu jakkoli debatovat s člověkem, který je schopen nazvat napadení naší země v roce 1968 "osvobozením"! A opět jste na omylu - já jsem ty tanky viděl taky, a možná více zblízka než vy, když jsem nedřepěl zavřený v kasárnách. Takže sbohem - je mi vás líto.

J. Karlík 13.5.2021 17:27

Kdybyste se namáhal přečíst si moji druhou připomínku, tak jste si mohl toto mentorování odpustit. Hezký den.

A. Pakosta 13.5.2021 17:02

Pane Karlíku, k tomu pravopisu - je to velmi prosté, použil jste vazby "kdyby jste", namísto správného slova "kdybyste". To je učivo asi tak z páté obecné.

Na zbytek vaší repliky nemá smysl reagovat. Nicméně mi přijde úsměvné, když mne někdo osloví "vážený pane", aby mi pak nadal do hlupáků.

J. David 6.5.2021 19:12

Zbývá ještě "Bekantmachung", naši předci to znali. I my si na to zvykneme.

J. Kejkrt 6.5.2021 17:24

To jsou zase kecy ...

"Holiči a další profese nemohou vyžadovat prokázání totožnosti svých zákazníků a nemají žádné možnosti k ověření pravdivosti jimi poskytnutých údajů. Zjednodušeně řečeno – můžete se tedy představit i objednat jako Franta Vopička a kadeřník nemá právo ověřovat, zda jím skutečně jste."

Tak samozřejmě že nemohou a nemají oprávnění, ale zároveň taky (pokud budou chtít až tak chránit své zdraví) nemají povinnost toho, kdo se jim příslušně neprokáže, obsloužit.

Je to zkrátka věc toho, jak k tomu kdo bude chtít přistoupit. Myslím, že většina zmíněných profesí si poradí sama bez nápovědy obarveného a napomádovaného šaška, který je teď náhodou ministrem. Nechal bych to na nich.

Mimoto už možná skoro všichni tou nemocí prošli. :-/

J. Karlík 6.5.2021 16:52

Kdybyste nebyl hnidopich, tak byste věděl, že je to častá chyba. Ovšem domnívat se, že omezování svobody je zločin, to je jiná káva. V roce 1968 jsem z oken kasáren viděl spojenecké tanky osvobozovat naši zem. Ale to vy jste asi ještě nebyl na světě, jinak byste nemohl o svobodě takto cancat. Asi vůbec nevíte co to byl devizový příslib nebo výjezdní doložka. Vy si tu dnešní svobodu vůbec nezasloužíte.

J. Prikner 6.5.2021 15:54

Odmítne-li mě holička ostříhat, půjdu jinam.

Ś. Svobodová 6.5.2021 15:46

Že vláda dál trvá na protiprávních opatřeních není smutné. Je to protiústavní a protizákonné. Ministr který ví že vydává nařízení v rozporu s právem, veřejně to přiznává a poslanci kteří to schvalují, ti všichni porušují ústavu a slib který dali, že budou dodržovat zákony této země.

J. Kadeřábek 6.5.2021 15:39

Ředitelé nemocnic bývají i zdatní podnikatelé se zakázkami, které podepisují. Viz Prymula, Nečesaný a nyní i Kůže.

J. David 6.5.2021 14:53

Já to vyplnil Svahilsky, ať si to přeloží. Povinnost jsem splnil.

J. David 6.5.2021 14:50

Netěžko, pouze glosuji objektivní realitu. Zákazy, příkazy, jak ani nebylo za Protektorátu (dle rodičů), jenom tehdá se poslech cizího rozhlasu trestal i smrtí, Internet spěje k obdobným zítřkům. Pustit si hubu na špacír, známe to i z nedávné minulosti, je zaděláno na průšvih. Nic proti Vám, ale návštěvníka kadeřnictví Emanuelem Moravcem mi připadla žertovná glosa v kontextu dnešní doby, kdy na hřbetu mám osmý křížek a jsem Covidlose. Ochlupení sice neřeším, ale chápu lazebníky z oficín. Zakázali jim břitvy s koženým řemenem, nyní i živnost. Covid pas, velmi výživné, něco jako rassenfähig. Asi blbnu.

T. Navrátil 6.5.2021 14:37

Registrovat se k holiči a do hospody, to je jen začátek. Jak se Vám líbil formulář ke sčítání lidu?? Dobrotivý stát o Vás ví všechno, věděl to i před deseti lety.

J. Vintr 6.5.2021 14:07

Mně spíš překvapuje, že se člověk, který se ve funkci ministra projevuje jako naprostý idiot, ukázal být tak zdatným podnikatelem.....

J. Vintr 6.5.2021 13:35

Podle zkušeností jiných států neměla všechna buzerační a likvidační opatření prakticky žádný vliv na průběh epidemie. Zato způsobila obrovské materiální škody a také zřejmě zbytečnou smrt mnoha lidí kvůli zanedbané lékařské péči. Politici samozřejmě nemůžou připustit, aby tato skutečnost vyšla najevo. Proto musí stále hrát hru na to, že tuhle "pandémii" řídí. V poslední době se projevuje čím dál víc, že lidé mají téhle buzerace už dost a hrozilo, že se spontánně vykašlou na poslouchání rozkazů politiků, podobně jako se vykašlali na nejočividnější nesmysl, jímž bylo nošení náhubků na ulici. Proto politici začali "rozvolňovat", ale aby zachovali výše zmíněné zdání, že to pořád všechno řídí, spojili "rozvolňování" se spoustou dalších buzeračních podmínek.

L. Hančar 6.5.2021 13:02

Sice opět se zemanickým skřípěním zubů, ale co naděláš.

L. Hančar 6.5.2021 13:00

Technická připomínka: neposlušné kadeřnice se v pohodě vejdou do malého převýchovného tábora. A pak přijdou jiné sekačky, ty se nezakecají!

L. Hančar 6.5.2021 12:57

Blesková asociace: ty vyhublé děti za ostnatým drátem ochotně ukazující číslo vytetované na předloktí rudoarmějcům.Šílené, von Braune!

L. Hančar 6.5.2021 12:52

Dnes jsem se pokusil o vlastizradu: pokusil jsem se o ilegální ostříhání v našem městě. Bez testu, bez očkování, tudíž smrtelně stižen zákeřnou smrtí kosící všude na světě hlava nehlava 2 nešťastníky z tisíce. Proplížil jsem se nenápadně k oficírně, v ponuré chodbě ale nikdo nestál frontu, všude asi kamery a za rohy orgáni státu, těšící se na veřejnou popravu. Na dveřích cedule vyhlašující stanné právo vlasové: nemáte pane nárok! Otevřely se dveře a hezká slečna za respirátorem a neprůstřelným štítem říká: pojďte dál, pane. Spadlo mi srdce do kalhot: přece svým nezodpovědným jednáním nepošlu tuto nevinnou bytost do gulagu! Utek jsem.

J. Karlík 6.5.2021 12:30

Vážený pane, nejste nic než užitečný hlupák. Podle vás asi i opatření v boji proti pandemii jsou omezováním vaší neomezené svobody. Zřejmě nemáte ani základní představu o právu, zločin je možno žalovat, zkuste tedy podat žalobu, vy bojovníku za vaši uhovnenou svobodu. V pravopise jsem žádnou chybu nenašel, asi jsou nějaká nová pravidla.

V. Kain 6.5.2021 12:25

Co mě ale překvapilo,že Arenberger má milionové příjmy z vedleší činosti a neplatí z toho daně.Zatímco tady se Berňák spadající pod min.financí vozí po kdejakém prodejci a OSVČ,tak tato ryba je v klidu.Kde to žijeme?Že to je špatný ministr zdravotnictví netřeba dodávat.On to dokazuje svým jednáním..

M. Miky 6.5.2021 12:19

Tato "epidemie" smirovani a kontroly neodezni, zejmena kvuli lidem, kterym je jedno, ze je nekdo smiruje a kontroluje.

V. Němec 6.5.2021 12:16

odeznění epidemie?

Jaká naivita! Příjdou další a to budou teprve fešáci!

J. Jurax 6.5.2021 12:14

To jo.

Zas na druhé straně je možno doufat, že by v průměru věci neřešili výrazně hůř.

V. Němec 6.5.2021 12:09

Jo, bejvávalo. Ćasy se mění, lis se utahuje, poteče krev.

M. Rozbořil 6.5.2021 12:06

Není jim to souzeno, často se musí starat, aby svoboda jejich souseda neomezila jejich svobodu.

V. Braun 6.5.2021 11:41

Co je vám po mojí kštici, potřebujete to pro omezování šíření epidemie? To těžko, co.

V. Braun 6.5.2021 11:40

Jen rozlišuji podstatné od nepodstatného. Například u smluv s bankou nebo operátorem automaticky odvolávám souhlas s použitím osobních údajů pro marketingové účely, kterýžto obvykle mají napevno v podmínkách. Vzhledem ke covidu s registrací údajů nějaký smysl vidím, začalo by mi to vadit až kdyby to chtěli i po odeznění epidemie. Pak bych ovšem nenaříkal na Psu, ale osobně podal podnět úřadu pro ochranu osobních údajů.

J. Plzák 6.5.2021 11:21

Taky budu volit Okamuru.

J. Plzák 6.5.2021 11:20

ODS, KDU-ČSL, TOP09, STAN a Piráti jsou sice opozice, ale změnu nenabízejí.

Nejen že nenabízejí změnu k lepšímu, právě naopak.

Kdo se domnívá, že by něco řešili lépe, je pošetilec.