1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
t. kocarek 26.7.2010 17:56

kdyz se chce, tak to jde

je mi 59,chodim na pravidelne pulrocni kontroly.Ne ze ja,ale on to chce a objedna me na datum za pul roku.A to je takovej frajer ,ze 3 dni pred terminem mi zavola.No je to pravda,ziju v USA.

M. Prokop 26.7.2010 16:38

" Babičky si přišly pro své pravidelné léky "

Můj praktik tvrdí, že by to klidně šlo, ale dokud nemusí, namáhat se nebude.

A nejspíš to i tak je.

Osobně bych tu možnost uvítal, i když já si s ním smluvím termín večer v hospodě.

P. Čech 26.7.2010 8:32

Chyba je někde jinde.

Vždy však v ministru zdravotnictví. Zdá se, že onou chybou je to, že do této funkce byli zatím vždy jmenováni lékaři, kteří se nikdy nemohou zcela vyhnout určité profesní slepotě. Navíc v mnoha případech lékaři nikterak zvláště úspěšní ve své profesi. Nebo dokonce zdravotní sestra. Resort, který stojí a padá se svým financováním by měl být řízen ekonomem, který by měl mít k ruce na svém ministerstvu lékařů habaděj. Minstrem zdravotnictví by měl být člověk razantní a nesmlouvavý, který konečně vyčistí ten Augiášův chlív, jímž naše zdravotnictví je a to nesmlouvavě, bez ohledu na politickou příslušnost, či cokoliv jiného, zcela nepodstatného. Nesmí podléhat siláckým výrokům profesních komor nebo jiných nátlakových seskupení O tom to je.

M. Prokop 26.7.2010 16:43

" Nebo dokonce zdravotní sestra."

O její managerské praxi a vzdělání asi nevíte .........

O. Malstoka 26.7.2010 8:25

Mnoho povyku pronic.

Naše praktická lékařka objednávání pacientů již praktikuje cca 30 let (slovy třicet).  Vše záleží na organizaci. Pro akutní případy má ráno (i ti se mohou ráno telefonicky objednat na určitou hodinu), pro recepty a potvrzení poobědě. Jinak vše ostatní se dá dohodnout předem, a nebo i v den ordinace. Telefon má dnes každý malý šolda i starodůchodce.

M. Prokop 26.7.2010 16:43

Re: Mnoho povyku pronic.

Jo, přesně.

V. Kolman 26.7.2010 8:23

TO UŽ TADY V JINÉ FORMĚ BYLO

Trochu odbočím. Učitelé byli svého času dle "genitáního" nápadu hodnoceni dle průměru známek svých žáků!!! Důsledek? Prudce "papírově!" stoupnul I.Q. žactva! Valem přibylo jedničkářů a žáků s vyznamenáním. V hlavě však měli stejné znalosti, jako předtím měli "trojkaří a čtyřkaři".

       Cožpak se nikdy nepoučíme a necháme různé neumětely vymýšlet stále nové a nové blbiny?

V. Pavel 26.7.2010 7:20

Obzvlášť nechutný nápad

S autorem článku generelně souhlasím, protože chápu jeho argumenty. Za obzvlášť nechutný nápad pokládám výhrůžky sankcemi praktickým lékařům. 

F. Pavlis 26.7.2010 7:05

U mého

praktického lékaře to funguje. Objednávky mohou být ze dne na den i během dne na určitou hodinu. Pro předpis receptů je vymezena pravidelná  půlhodina denně stejně jako pro předoperační vyšetření. Lidé, kteří nepotřebují akutní vyšetření, ale běžné, mají možnost objednávky a pak při normálním chodu ordinace čekají jen krátce. Ti ostatní  nesedí v čekárně déle než dříve. Ubylo "narvané" čekárny a tím i nežádoucímu přenosu "kapénkových  chorob" na jiné. V případech opravdu akutních rozhoduje o pořadí pacientů lékař. Stačí trochu přemýšlení a organizace. Ostatně i u odborných lékařů s pravidelnou objednávkou předem se musí čekat  někdy i více než hodinu právě pro případy akutních stavů / kardiolog, urolog a jiní/.

P. Novák 26.7.2010 6:57

Moje praktička

má středu a čtvrtek odpoledne vyhrazeny pro objednané pacienty. Můžu buď přijít ráno a čekat nebo se objednat na odpoledne (a taky chvíli čekat).