21.10.2019 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

GLOSA: Jako cedník

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krejčí 20.9.2019 23:05

Pane autore, jako advokát byste měl být znalý práva. A to byste měl vědět, že existuje zákon, tzv. "stošestka", tj. zákon č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím. A právě na základě té stošestky bylo to usnesení vyžádáno a zveřejněno. Bylo to v některých článcích, ve kterých bylo usnesení zveřejněno, výslovně uvedeno.

A s ohledem na § 11 toho zákona byly začerněny určité pasáže usnesení.

Tak si příště nedělejte jako advokát ostudu. Někdy je lepší počkat, vše rozvážit, nahlédnout do ASPI a až pak psát. Jinak budete vypadat jako jiný Václav Vlk zde publikující, bývalá hvězda Receptáře.

O únicích z trestních spisů a jejich vinících to tedy nevypovídá vůbec nic.

Ostatně mám za to, že tzv. úniky ze spisů jsou způsobeny hypertrofií odůvodňování zejm. příkazů k domovním prohlídkám na základě judikatury ústavního soudu. Příkaz, který se doručuje kdekomu, totiž musí obsahovat povídání s popisem skoro všeho, co se v daném řízení stalo.

M. Šurgot 20.9.2019 22:54

Tech uniku za posledni desetileti v predchozich pripadech bylo tolik, ze mne osobne pripadalo Capi hnizdo dost “pod zamkem”.

Jinak mne velmi prekvapuje “kreativita” novinaru, vcetne autora, s jakou pracuji s holymi fakty...

V srpnu se v podstate dokolecka psalo, ze statni zastupitelstvi ma termin k rozhodnuti Capiho hnizda do 31.srpna. Posledni vikend srpna bylo napeti “stupnovano” hlaskami, ze “uz v pondeli se dozvime, ze Babis jde/nejde k soudu ( pro nektere velmi aktivni uz i “do teplaku” ).

A tak v pondeli 2.zari byla verejnost informovana, ze statni zastupce navrhuje Babise zprostit, ale ze definitivni rozhodnuti ucini jeho nadrizeny po prezkoumani navrhovaneho zprosteni. Tedy z meho laickeho pohledu logicky postup. Statni zastupce splnil termin rozhodnuti a ono rozhodnuti postoupil nadrizenemu k prezkumu...

A najednou se strhla boure.. Babis nejde k soudu a z predpokladaneho hrdinskeho statniho zastupce je malem padouch a tady se uz dokonce vola po postihu za udajne uniky...

Ja nevim, jak ostatni ctenari, ale nejsem duchem slaby, abych si nechal nakukat nazor, odporujici faktum.

J. Sušeň 20.9.2019 11:26

Všude se najdou krysy, u státního zastupitelství to bude nějaký ctižádostivý "zneuznaný" chudák na nějakém nižším postu, nejspíš horlivý aktivista z Milionu chvilek pro blbost, než skutečný profesionál.

M. Krčmář 20.9.2019 15:26

Ty informace pouštěl někdo z druhé strany barikády,nikoli burešova opozice.

J. Krejčí 20.9.2019 23:07

o žádný únik nešlo, viz můj příspěvek výše.

A. Alda 20.9.2019 10:07

Vy jste advokát? Tak jak můžete tvrdit, že státní zastupitelství, dříve prokuratura, je součást justice? A že součástí justice jsou notáři, advokáti a exekutoři? Je mi z Vás špatně, měl byste vrátit diplom.

J. Jurax 20.9.2019 13:08

No jo,jako laik jsem zkusil Wiki, kde je psáno, že justice je:

- spravedlnost anglicky a v dalších evropských jazycích (z lat. jūstus)

- soudní moc, soudnictví

- výkon spravedlnosti (činnost soudů, státních zástupců, policie a dalších orgánů)

- zastaralé pojmenování šibenice

M. Krátký 20.9.2019 9:14

Napsal jste to pane doktore hezky - otázka je zda to s někým zacloumá - já bych řekl, že NE - spíš se budou vychechtávat na váš účet - hezký den přeji R^