Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Humanitární koridory pro seniory?

Pandemie covidu-19 podle ministra Válka téměř končí, bohužel s tím i naděje seniorů na jakés takés klidné stáří. I když jsou stokrát očkováni, stejně mohou covid dostat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JJ

J93u50r41a 46J67u44r15a11x

12. 4. 2022 20:01

Takže senioři nemohli a nemohou jít bez rizika například ani nakupovat, perlí autor. Neboť bez respirátorů budou nejspíš houfně hynout.

Jsem taky senior a riziková skupina a pravím, že odrouškování vítám. Roušky mi hypersuper přinášely akorát riziko, že se někde přerazím, protože se mi okamžitě zamlžily brejle. :-)

0 0
možnosti
ZJ

Hynout ti očkovaní senioři nebudou, ale proč si koledovat o poležení v nemocnici a možná, že i s trvalými následky? Na brýle je sprej proti zamlžování.

0 0
možnosti
JP

Joukl, můžete klidně chodit třeba v kosmickém skafandru, když jste blbej... ale nenařizujte ostatním, co mají dělat, zapráskanej bolševiku :-P

0 0
možnosti
ZJ

Už zase jen nadávky jako pan Langer. A to ještě se dvěma lžemi. 1) nikomu nic nenařizuji 2) nikdy jsem v KSČ nebyl - naopak byl jsem komunisty zařazen do středočeského seznamu pravicových oportunistů !

0 0
možnosti

Pan Joukl trpí základním problémem - nepoužívá mozek. Takže: respirátor je určen z principu k ochraně nositele proti různým škodlivinám v ovzduší v pracovním prostředí, v období covidovém tedy k ochraně proti vdechování virů. Pokud tedy pan Joukl bez respirátoru nevystrčí nos z bytu, bude chráněn dostatečně. To je ostatně smyslem doporučení ministra Válka - kdo chce být chráněn, ať dobrovolně nosí respirátor v tramvaji, obchodě, atd. kdekoliv.

0 0
možnosti
ZJ

Další člověk, který nebyl vládou informován a neví, že hlavní účinek respirátoru v pandemii je chránit své okolí. Toto asi ze 60%. Sebe respirátorem chrání jen ze 30 %. Viz oční sliznice atd. Již mne nebaví dělat zde osvětu za vládu.

0 0
možnosti
JJ

J85i72ř53í 95J94i79r53k36a

12. 4. 2022 14:48

Úplně vidím, jak pan Joukl vychází na ulici opatřen všemi dostupnými prostředky proti nákaze covidem a zabije ho padající květináč, protože nepomyslel na ochrannou helmu. ;-D

0 0
možnosti
OK

Taková to hovadina se zde již dlouho neobjevila. Gratuluji.

Doporučuji, noste do obchodů a k lékaři plynovou masku s chobotem.;-D

0 0
možnosti
ZJ

Proč hovadina? Vy jste senior? To, že by měli být senioři chráněni je nesmysl? Vždy je slušnost chránit ty nejslabší. To vás nikdo neučil?

0 0
možnosti
Foto

Dík za nápovědu. Jinak bych si mohl myslet, že autor by se měl zastavit ve Ztrátách a nálezech s otázkou, zda tam někdo nepřinesl rozum.

0 0
možnosti
ZJ

A mohu vědět proč? Snažím se jen hájit zodpovědné seniory. To je špatné?

0 0
možnosti
PK

P74a41l54o 44K52a90z51o

12. 4. 2022 10:03

Vynikajuca satira! R^

0 0
možnosti
RL

To NENÍ SATIRA! ;-€

0 0
možnosti
FN

Zrušení povinnosti nosit respirátor neznamená zákaz nošení! Nikdo nikomu nebude bránit, aby nosil respirátor v obchodě, dopravě, na ulici, na koupališti nebo doma.

0 0
možnosti
HR

Problém je v tom, že respirátory v první řadě chrání okolí. tedy pokud máte covid a kýchnete bez respirátoru na souseda v tramvaji který respirátor nasazený má je to nebezpečnější než naopak.

0 0
možnosti

To je nepovedeny pokus o nějakou nadsázku či co? Anebo je to míněno vážně?

Pokud je to to první, tak je to dost toporný humor. A pokud by to bylo vážně, tak je dobré upozornit, že respirátor FFP3 odfiltruje takřka vše.

0 0
možnosti
Foto

Mediální FFP3 chystá vláda.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz