14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

GLOSA: Gratulace

Ještě nikdo nedokázal rozdělit národ tak, jako vy. Proti vám jsou praktiky politiků procházkou růžovým sadem. A to včetně těch, které jsme viděli od volebních týmů obou prezidentských kandidátů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Maleček 29.1.2013 3:43

Švarcík morálku a intelekt národa přecenil

Autor netuší, že jím vyjmenovaná papírová a elektronická média 90% voličů Zemana vůbec nečte. Pro ně je svatá pravda to co uvidí v Blesku a podobných tiskovinách. Pravdu má, že selhala ČT. Tím, že kandidátům neřekla, že při vyslovení jasné lži diskuze tak či onak končí. Ani nemohla, pan ředitel i s Moravcem jsou jasné produkty oposmluvního vládnutí.

Pravdu má jedině v tom, že si to Švarcík svou nepřipraveností podělal sám. Až to vypadalo, že je předem smířen s tím, že prohraje a volební kampaň je pro něj jen prostředkem k předání svého morálního odkazu národu.

Hrubě se mýlí v hodnocení jmenovaných pánů redaktorů. Jako lidé znalí zákonitostí společenských jevů a z nich plynoucích "průserů" prostě museli udělat maximum pro to, aby to co reprezentuje Zeman a lidé kolem něj společnost neovládlo. Vědí, že je to mnohem horší než kalousko-nečasovské dojení státu.

Kdo se včera díval na dokument o nástupu Hitlera k moci, tak mu z těch souvislostí se zemanovou kampaní musela naskakovat husí kůže. Pročpak to ČT nenasadila týden před volbami?

T. Pansky 29.1.2013 6:41

Re: Švarcík morálku a intelekt národa přecenil

... Musime si uvedomit, ze zadna nezavisla televize neexistuje.  CT neni nezavisla.  Je napojena na politiky, kteri momentalne vladnou.  Proc nenechame televnizni zpravodajstvi ciste komercnim televizim?  Nektere politicke proudy nechteji zahodit svoji hlasnou troubu.  Pan Zeman je jeden z prvnich, kteri ji potrebuji.  Soukroma zpravodajstvi by totiz mohla zcela ignorovat jeho zaludecni vylevy.  Ve zkratce: CT je treba prevest na ciste komercni bazi.  top0625top@live.com

 

J. Virtuál 29.1.2013 11:05

Re: Švarcík morálku a intelekt národa přecenil

Jde už jen o maličkost:kdo by ji vlastnil?Pán zprava, či pán zleva?

A. Novák 29.1.2013 7:30

Re: Švarcík morálku a intelekt národa přecenil

tohle paušalizování, že Zemana volí jen vidláci, se právě Schwarzenbergovi nevyplatilo a díky tomu prohrál. Bylo to právě naopak: Zemana volili lidi s rozvahou, kteří neskočili knížeti na jeho náhlou přeměnu v punkera. To mu možná přineslo pár hlasů mladých na facebooku.

T. Pansky 29.1.2013 1:48

Prestanme si nalhavat, ze existuje neco jako objektivni ...

... novinar.  Kazdy clovek je ovlivneny mnoha vecmi kolem.  Novinari jsou proste lide levicovi a pravicovi.  Proto ja osobne jsem zcela pro privatizaci ceske televize.

J. Vyhnalík 29.1.2013 0:54

Zemana jsem opravdu volit nechtěl

Ovšem neprofesionalita mediální profesionálů mne zviklala natolik, že jsem chvílemi o jeho volbě dokonce i uvažoval.

Zeman měl i v prvním kole před Schwarzenbergem mírný náskok a bylo otázkou, jaký předvedou oba kandidáti finiš. Téma odsunu a Benešových dekretů do debaty nevnesl Miloš Zeman, jak si někdo, díky mediálním zkratkám možná myslí, ale Václav Moravec a Karel Schwarzenberg, přestože s touto otázkou musel on i jeho tým počítat odpověděl jak odpověděl a byl to on, kdo fakticky celou tu diskusi vyvolal. Kdyby si odpustil zmínku o cestě Edvarda Beneše do Haagu před soud s válečnými zločinci, mohl třeba i vyhrát.

To, že Miloš Zeman má máslo na hlavě v souvislosti s mnoha privatizačními a korupčními kauzami z dob jeho vlády je známo a lze pro to získat dostatek informací. Ovšem Karel Schwarzenberg míso toho, aby se pořádně připravil a tyto kauzy před Zemanem předestřel, pouze chabě začal s kauzou privatizace MUS, ale protože si neudělal domácí úkol, Zeman ho zesměšnil, když se ukázalo, že si Schwarzenberg ani vlastně neví, jak to tehdy bylo.

Nakonec Karel Schwarzenberg na kamery předvedl, že nedokáže ani sám sobě dát platný hlas. Když to všechno podtrhneme a sečteme, je vlastně div, že Miloš Zeman vyhrál pouze o necelých 10 %.

Z výsledku radost nemám, ale bohužel se žádný kandidát, který by se tentokrát dokázal postavit Zemanovu populismu nenašel. Karel Schwarzenberg šanci měl, ale prohrál hlavně díky svým chybám.

B. Uhlich 29.1.2013 1:16

Re: Zemana jsem opravdu volit nechtěl

Jáí bych to zas až tak hlubokomyslně neviděl...myslím, že realita je taková, že se Schwarzenbergovi nepovedlo "dělat", že nepatří do TOP 09...lidi TOPku nenávidí, protože její účinkování je opravdu víc než asociální a tím pádem volit Schwarzenberga by bylo čirým masochizmem...  kdyby se zúčastnil voleb jen jako běžný občan (třeba jako Táňa Fischerová) měl určitě šanci.... takhle ovšem ne, navíc to co předvedla media bylo opravdu kontraproduktivní a ve výsledku to svádět ne ledacos je už jen naprosté duševní zoufalství...

A. Holík 29.1.2013 1:50

Re: Zemana jsem opravdu volit nechtěl

Kdyz se podivate na stranicke analyzy volby, je videt, ze kampan nekampan, lidi volili jak byli zvykli .. i cisla tomu odpovidaji a kopiruji aktualni stranicke preference.

To neznamena ze kampan nebyla hnusna ..

J. Vyhnalík 29.1.2013 11:13

Re: Zemana jsem opravdu volit nechtěl

To byla karta, na kterou Miloš Zeman původně sázel, ale osobně si myslím, že moc velkou váhu neměla, i když by k Zemanovu vítězství možná stačila také. Ovšem zcela zbytečný útok na Beneše od KS rozhodl.

Ještě jeden detail. KS volili hlavně lidé z Prahy a větších měst. Kolik z nich místo volby odjelo s rodinou lyžovat, když už začala pořádná zima? Lyžovat nejezdí každý, ale hlavně lidé s vyššími příjmy a to jsou právě voliči KS.

M. Šejna 29.1.2013 12:23

Re: Zemana jsem opravdu volit nechtěl

Však také v severních Čechách vyhrál Schwarzenberg. Dokonce tam byla volební účast více než stoprocentní, protože tam volili hlavně lyžaři s volebním průkazem.

K. Kužel 29.1.2013 9:28

Re: Zemana jsem opravdu volit nechtěl

Malý detailek: dovede si někdo představit, co by z toho naše "státoprávní" TV a jiná média udělala, kdyby V. Klaus udělal podobné faux pas jako vhození neplatného hlasu do urny?

S. Ševeček 29.1.2013 9:50

Re: Zemana jsem opravdu volit nechtěl

"necelých 10%" ... to byla jenom procentní diference ve výsledku.

Dá se to hodnotit také tak, že z voličů dalo Zemanovi oproti Schwarzenbergovi svůj hlas o více než dvacet procent.

J. Vyhnalík 29.1.2013 11:07

Re: Zemana jsem opravdu volit nechtěl

Ovšem, pokud přepočteme výsledky prvního kola tak tam ten rozdíl byl něco přes 3 % a tedy Zeman svůj náskok dokázal zvýšit.

Bylo jasné, že se presidentem stane ten, kdo získá více hlasů těch, kdo volili v prvním kole jiné kandidáty, případně, kdo přiláká k volebním urnám víc těch, kdo první kolo vynechali a přitom neztratí své voliče z prvního kola.

KS nejen, že nedokázal oslovit jiné voličské skupiny, než oslovoval v prvním kole, ale navíc k volbám přivedl Zemanovi i část nevoličů z prvního kola, které vystrašil svým výrokem o Benešovi. Část z těch, kteří byli ochotni ho volit, pak ze stejných důvodů zůstala doma.

Ti, kdo si mysleli, nebo dodnes myslí, že přímá volba znamená souboj velkých myšlenek, by si měli uvědomit, jak to je. Nevítězí ten, kdo má silnou podporu mezi přesvědčenými, ale ten, kdo dokáže oslovit a něco slíbit co nejvíce voličům a získat tak i hlasy nerozhodnutých a váhavých. Roli hraje také "umělecký dojem", tedy nejen samotný vzhled, ale hlavně to, zda kandidát působí dostatečně sebevědomě a rozhodně.

M. Vlasák 29.1.2013 18:30

Re: Zemana jsem opravdu volit nechtěl

Ano ten co něco slíbí korumpuje, je tedy korupčník, když korumpuje voliče, kteři se nechjí korumpvat. Tito voliči pak nejsou proti korupci, ač to všichni tvrdí!

A. Holík 29.1.2013 0:18

No nevim ..

Rekl bych, ze tu masaz vidi jen clovek, ktery je jiz od zacatku zemanovym fanouskum.

Ja videl jen celkem uzitecne informace o Zemanovych lzich. Ano, o Schwarzenbergovych lzich se tolik nepsalo, ale chyba medii to opravdu neni.

R. Brzák 29.1.2013 10:02

Re: No nevim ..

Musím se ohradit. Mým kandidátem byla Roithová. Po prvním kole jsem byl spokojen jen s tím, že v dalším kole není Fischer.

Volil jsem Schwarzenberga. Je fakt, že jsem po prvním týdnu kampaně obou kandidátů nechtěl jí k volbám vůbec. Musel jsem sám sebe přesvědčit a to tak, že jsem musel vypustit z hlavy vše, co jsem se dozvěděl z médií o jednom i o druhém - a pak jsem si řekl, že volit K. Schwarzenberga budu pro to, že byl vychováván mimo dosah totality.

Přesto tady zopakuji to, co jsem psal už v průběhu kampaně - obával jsem se, že média dělají KS medvědí službu.