19.11.2019 | Svátek má AlžbětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: "Ekologové" a revolucionáři - největší škůdci lidstvaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 62, poslední: 31.7.2012 16:11, přehled diskusí

Souhlasím s autorem:
Autor: B. Rybák Datum: 29.7.2012 15:49

Až snad na to, že jsme nepřehnali demokracii, ale že jsme demokracii neubránili před parazitickým útokem elitářů, kteří prosazují své ("bruselské zájmy") proti vůli většiny občanů a většiny národních států a neštítí se k tomu zneužít i (bruselem zdeformovaných) zásad právního státu. Vždyť by přece stačilo aplikovat v jiných oblastech využívanou odpovědnosti za způsobenou škodu (třeba i za ten hluk a za ty výfukové plyny). Stačilo by prosadit, aby o své krajině demokraticky rozhodovali především lidé, kteří tam žijí. Stačilo by se držet demokratického principu, že jen člověk (a ne třeba čolek) je cílem lidského snažení.

Re: Souhlasím s autorem:
Autor: P. Rada Datum: 29.7.2012 21:11

Demokracie je obtížně dosažitelný stav už proto, že její výhody nejlépe umí využívat podnikatelská sféra kdežto obyvatelsto sotva stíhá sledovat co se to vlastně děje.... Viz fotovoltaický tunel... Od toho má demokracie své pojistky v podobě např. neziskových organizací které přinášejí jiný pohled než se jeví s paluby zbožně tržního konzumního válce ale jak vidno to nestačí. Dokonce je takovým spíláno ...

Zásadní problém demokracie také tkví v tom, že její výkon je v rukou jen druhu Homo sapiens sapiens, který ale žije neslučitelným způsobem s udržitelností svého extenzivního rozvoje a závisí dosud bytostně na službách ekosystémů. Tento druh totiž dnes s ekosystémů čerpá zhruba dvojnásobně tolik kolik produkuje v celosvětovém HDP. To je tím problematičtější čím větší podíl HDP tkví na neobnovitelných zdrojích.

Takováto demokracie je jen momentální diktaturou otrokářů na úkor ekosystému a na této situaci je nejproblematičtější právě to, že ti otrokáři jsou na okolí závislí a nezáleží na tom, že si to momentálně nechtějí či neumějí přiznat.

Pojem otrokář používám přeneseně ve smyslu poměru komzumovaných primárních energetických zdrojů v přepočtu na obyvatele. Každý čech má takto za sebou v průměru půl stovky energetických otroků američan víc jak dvojnásobek tohoto ale jen nějaký indián s Amazonie či křovák žijí zkutečně jen ze své bytostné podstaty a obnovitelných zdrojů. Všichni ostatní a to je dnes už několik miliard se chovají jak lupiči na drancovačce "a po nás potopa".

Re: Souhlasím s autorem:
Autor: B. Uhlich Datum: 30.7.2012 0:10

Hele Rado...ale že furt lepší pindat tady jak onen "otrokář"..mít plnej břuch a být v teple a suchu a zvedat si sebevědomí každodením pindáním do N.P.  než sebrat svých pár švestek a odejít někam mezi křováky nebo indiány a tam to, co tady stále věštíte jak pomatenej kazatel, zažít na vlastní kůži....  :-)))))     To raději ne, že?

Re: Souhlasím s autorem:
Autor: B. Rybák Datum: 31.7.2012 16:11

Vaše tvrzení, že "Zásadní problém demokracie také tkví v tom, že její výkon je v rukou jen druhu Homo sapiens sapiens..." bohužel zřejmě není nepodařeným pokusem o ekologisty ironizující vtip.

Je tragickým výrazem skutečnou demokracii nenávidějících zelených elitářů, kteří "láskou k přírodě" maskují parazitické zisky "neziskových", na podpoře státu a zahraničního byznisu závislých organizací. Maskují zaručené zisky parazitických "ekopodnikatelů" (FV, biopaliva, boj s klimatem,,), jejichž největším nepřítelem je svobodný občan, který dá pochopitelně přednost podnikatelům, kteří se na trhu a tedy v souladu se zájmy většiny občanů prosadili. A především maskují to, že jejich cílem je jejich trvale udržitelná moc (zelená totalita).

Všechny pokusy o elitářské vlády v minulosti selhaly prostě proto, že své hlavní úsilí museli nezbytněně vynaložit na udržení svého elitářského postavení (své trvalé a proto degenerující moci). Selhaly přesto, že měli prospěch lidstva (např. lásku k bližnímu) přímo v základu své ideologie bez možnosti ho zúžit na "třídu", rasu, kastu, nebo dokonce ho libovolně omezit pomocí "t.zv. práv zvířat" jako např. nacisté a ekologisté.

Naše možnosti předvídat lavinovitý vývoj politických, ekonomických, technických, přírodovědeckých, sociologických demografických, ekologických..znalostí, problémů a eventuálních přírodních katastrof jsou tak nedostatečné, že nikdo není schopen vývoj společnosti úspěšně plánovat. To, že občan zvolí ten systém, který jemu a jeho dětem umožní nejlepší životní podmínky (bezpečí, zdraví, blahobyt) je proto jediný způsob vlády, který zabrání vzniku vlády většině lidí dlouhodobě škodící. Jen bohatá společnost může zachránit sebe i živou přírodu před nepředvídatelnými katastrofami.

Přesné.:
Autor: J. Mrázek Datum: 29.7.2012 14:46

Jenže co s tím, když si platíme vlastní likvidátory a ještě jsme schopni je volit a dát jim rozhodovací pravomoce? Naivnímu lidstvu už asi není pomoci....

Autor zapomněl na další skupinu velkých škůdců::
Autor: M. Stuchlik Datum: 29.7.2012 11:42

managoři. A zvláště ti státní: politici

Re: Autor zapomněl na další skupinu velkých škůdců?:
Autor: P. Rada Datum: 29.7.2012 12:55

Mám za to, že autor nezapoměl ale k těm ke kterým patří asi nechce dělat ostudu. Tak si vyfantazírovává ideálního nepřítele a na několika bloudech kteří se mu hodí do krámu demonstruje údajnou dominantní celospolečenskou škodlivost.

Možná je ale celospolečensky daleko škodlivější, že se národ Český svým vytrvalým švejkováním odnaučil ctít vzdělanost, vzpírat se příkoří a dopustil tak tvorbu úrodné půdy pro růst zvrhlostí všech typů pod heslem "nehas co tě nepálí..".

Re: Autor zapomněl na další skupinu velkých škůdců?:
Autor: J. Jurax Datum: 29.7.2012 13:49

Hm ... ale vždyť se tady národ urputně vzpírá příkoří způsobenému ekoteroristy v případě D8, není-liž pravda?

Re: Autor zapomněl na další skupinu velkých škůdců?:
Autor: P. Rada Datum: 29.7.2012 20:52

Nevím o tom, že se "tady národ urputně vzpírá příkoří způsobenému ekoteroristy v případě D8". Někteří jsou pro - jiní proti neprůhlednosti v zadávání zakázek... o lidu nemluvě ale to podstatné je nedostatek peněz i s evropských fondů a podivné praktiky výběrového řízení..

http://zpravodajstvi.ecn.cz/index.stm?x=2355916&s=t&f=v

Tak si myslím, že i na tomto šprochu bude pravdy trochu - podobněc jak na výstavbě toho přemostění dálnice načerno v Praze komořanech. Chápu že pro toho, kdo ví jak si zajistit monopol na zakázky to musí být situace opravdu k vzteku. Je v té souvislosti zajímavé, co si kdo představuje pod pojmem "urputné vzpírání národa".

Re: Autor zapomněl na další skupinu velkých škůdců?:
Autor: B. Uhlich Datum: 30.7.2012 0:05

He he... od kdy dělají melouni do ekonomiky....aha..od té doby, kdy se jim to hodí.... když dojdou argumenty.... tak je potřeba se chytnout čehokoliv....   já vím, pane Rado..Vy jste v tom taky přeborník....  :-))))

:-)):
Autor: J. Forman Datum: 29.7.2012 9:59

Docela by mne zajímalo, jaký je  průměrný věk všech zde přispívajících (+ autora) bojovníků proti ekologockému přístupu ke světu kolem nás. Dovolím si tvrdit, že bude rozhodně důchodový. A to je moc a moc dobře.

Re: :-)):
Autor: B. Uhlich Datum: 29.7.2012 10:36

Vzhledem k Vašim cca 15 letům je zde věkový průměr poměrně nízký.... jinak to co jste vyplodil může opravdu napsat jen nedospělý,sebestředný a mimořádně hloupý fracek....:(

Re: :-)):
Autor: J. Slanina Datum: 29.7.2012 11:30

Možná byste se divil, jak i "ctihodný" kmet může být zblblý. Ovšem jenom do té doby, než mu v ledničce zteplá pívo.

Re: :-)):
Autor: J. Kuka Datum: 29.7.2012 12:18

Verte tomu , ze vetsina zdejsich "bojovniku" proti ekologistum ma mnohem vetsi ekologicke citeni nez jiz zminena zelena hnuti ... My treba v ramci oddilů v ATOMu pravidelne poradame ruzne akce na zbirani odpadku a podobne . Na druhou stranu vetsina akci napriklad "deti zeme" me pripada naopak antiekologicka :( , mozna ne v zameru , ale ve vysledku rozhodne ...

Re: :-)):
Autor: P. Novák Datum: 29.7.2012 12:45

Radujete se zbytečně, poďobanej. Taky jsem se těšil že komunisti vymřou.  A vidíte, vy mladá zblbla jste převzala jejich fangli.

Re: :-)):
Autor: J. Jurax Datum: 29.7.2012 13:44

Pane Formane, on se rozlišuje věk fyzický a mentální. Netroufám si spekulovat o Vašem fyzickém věku, nemaje informací, ale Váš mentální věk na základě Vašich příspěvků posuzovat mohu. A dovoluji si soudit. že Váš mentální věk Vás dosud neopravňuje k vydání občanského průkazu; diskutér, jenž Vám přisoudil věk patnácti let, Vás po mém soudu přecenil.

Ale nezoufejte - mladická pošetilost je jedno z mála postižení, které může (při troše snahy) aspoň částečně vyléčit prostý běh času.

Mám pro Vás jeden bonmotík...:
Autor: J. Mrázek Datum: 29.7.2012 14:48

Mládeži patří budoucnost. Konec konců, nic jiného si ti parchanti nezaslouží ....  :-)

Re: :-)):
Autor: J. Václavíková Datum: 29.7.2012 16:04

Podle těch reakcí to byla zřejmě trefa :-)

Ctít zákon!:
Autor: P. Zelenka Datum: 29.7.2012 8:53

Tvrdíte-li, že se vámi popsaní "ekologové" chovají protizákonně, podávejte trestní oznámení.

Není-li tomu tak, chovají-li se v rámci zákona, nemáte právo jim jakkoliv nezákonně bránit. Vzpomeňte slova Klausova, že co není zakázané je dovolené.

Že se vám zdají pak zákonné průtahy dlouhé a své právo využívající protestující spoluobčany odsuzujete? Chyba, odsuzujte sebe potažmo vámi zvolené zástupce tvořící vaše zákony.

Ad absurdum - ve světle objevujících se informací o předraženosti staveb a jejich nekvalitě produkující další zbytečné NAŠE výdaje, zmínění "ekologisté" svým způsobem šetří NAŠE peníze :-))

Neberme jim jejich právo, ač s nimi nesouhlasíme, vzali bychom to právo sami sobě a kdoví, třeba ho někdy budeme požadovat.

Re: Ctít zákon!:
Autor: B. Uhlich Datum: 29.7.2012 11:05

On je ten problém o hodně složitější a podstata problému spíš tkví v tom jak se primárně rozhodneme...buď se vrátíme "na stromy" jak tady propagují eko-fantasté (což by mě asi ani moc nevadilo,neboť žiju venku na venkově) a nebo budeme budovat nějakou technicky rozvinutou společnost.... kde komunikace adoprava jsou základním pilířem celé věci... Problém ekologicky smýšlejících lidi tkví v tom,že nejsou schopni jaksi pochopit,že lze sice učinit ona zásadní rozhodnutí,ale taky je potom logicky potreba nést ony další důsledky onoho rozhodnutí..... tedy..ano vraťme se "na stromy" nestavme tedy žádné silnice,nestavme pro jistotu nic.....ale pak je opravdu potřeba uvědomit si,co to opravdu znamená....chápete?

Mně hlavně mrzí,že celý tenhle problém spíš tkví v určité formě sobectví...nikdo z nás nechce mít za barákem silnici,továrnu,elektrárnu,skládku nebo spalovnu,ale všichni vášnivě jezdíme okolo domů obyvatel,kteří se uz tomu bránit nemohou a stejně je to se vším ostatním....vsichni žijeme tak,že vše co potřebujeme se muselo někde vypěstovat,vyrobit.skladovat a vozit....a určitě se to více či méně dotklo tisíců jiných lidí,ale to nám zas tak moc nevadí,co???? Ale Bůch chraň,aby se neco dotklo mně osobně.... Divná logika což?

Re: Ctít zákon!:
Autor: J. Slanina Datum: 29.7.2012 11:32

Není co dodat!!!!

Skvělé...:
Autor: J. Kanioková Datum: 29.7.2012 12:41

Re: Ctít zákon!:
Autor: P. Zelenka Datum: 29.7.2012 12:44

Máte pravdu pane Uhlichu, jen si stále myslím, že jde-li nám o způsob, musíme ctít zákony a pokud se nám nelíbí, musíme je řádně změnit a pak není co řešit.

Jen najít tu správnou hranici, kde jedinec přichází o svá práva ve prospěch většiny a kde mu ještě nějaká práva zůstávají.

Sám víte, že ne vždy má většina pravdu, většina lidí by si např. přála neplatit žádné daně. Náš stát však z něčeho platit musíme.  :-)))

Re: Ctít zákon!:
Autor: J. Jurax Datum: 29.7.2012 13:46

No jo, NIMBY :-)

Naprostý souhlas s Vaším článkem !:
Autor: E. Dadák Datum: 29.7.2012 8:04

Ano, pan Čech zmínil anarchii a má pravdu...:
Autor: J. Kanioková Datum: 28.7.2012 21:05

k tomu jiný případ a články - Aktivista zbil do krve úředníka, když na Vyšehradě fotil stan Occupy - http://jdem.cz/vuwh6

Occupy utopia - http://jdem.cz/vuzw9 - Ano, přímá demokracie může být krásná...ale v podání zástupců hnutí Occupy to trochu skřípalo. Tak nějak mi to přišlo jako směs utopismu, anarchismu, tak trochu diktatury, ovšem vše svobodně, že. Dělení světa dokonale černobílé - my, ti správní - oni, ti špatní. Trochu v duchu hesla "Kdo není s námi, je proti nám."

dálnice je ekologickou stavbou:
Autor: P. Pruner Datum: 28.7.2012 18:00

Souhlasím s Vámi v obecné rovině. Nicméně spojovat ekology a revolucionáře mi přijde poněkud demagogické, byť v jednotlivých případech i trefné.

Stavba dálnice jistě pomůže i ekologické situaci v dané oblasti. Například spotřebou PHM a tím nižšími spalinami.

Nicméně občas mají ekologové i pravdu. Nemůže ve všem vyhrávat betonová loby a s ní spojené firmy.

Re: dálnice je ekologickou stavbou:
Autor: J. Kuka Datum: 28.7.2012 18:23

Nejak nechapu , co je to ta betonova loby :D V tedle oblasti zadne velke penize neplavou (Tech par miliard je prd v plynojemu) . Osobne vidim nejvetsi problem v tom ze ZADNEMU z tech nejaktivnejsich ekologistickych hnuti (jako EPS) nejde o ekologii , VSEM jde jen o penize ... :(

Re: Je vždy dálnice ekologickou stavbou ?:
Autor: P. Rada Datum: 29.7.2012 1:17

Pane Kukla a s jakých prostředků se ty dálnice staví? - přeci právě ze státních! A ve státním rozpočtu tam jde o velké peníze a co se týká dálnic tak právě tam je betonu potřeba hodně - čím víc tím lépe - alespon pro ty kteří dílo staví - ti ostatní na každý kilometr u nás platí o třetinu více než je běžné i v Západní Evropě a to naše firmy zaměstnávají dělníky z východu...

Takže právě u nás se běžně v kolotoči miliard se lecos ztratí - či rozdělí mezi pár vyvolených firem.

S takto lobisticky propojeným velkokapitálem s politikou srovnávat údajné ekonomické a nikoli ekologické zájmy bídně organizovaných nadšenců amatérů, mi přijde dost přitroublé. Ješt větší přitroublosti jsou ale v předkládaných projektech a tak není divu, že i amatér se na těchto chybách chytne. Faktem je totiž to, že kde kdo by rád rychle stavěl za státní kde co a tak projektovou přípravu odflákne s vizí, že to snad projde... Faktem však zůstává, že na monstrozní stavby nejskou především v době krize peníze ... a tak mi navíc přijde vesměs zbytečné a hloupé, se o okologii jako vědní obor otírat. Vždyt problém je především v tom, že jsme jako společnost v technologické pasti a nikdo v celosvětovém měřítku nejrozvinutějších zemí neví jak s ní ven.

Odpověd by mohla ale dát aplikovaná ekologie - ta ale třeba hovoří o službách ekosystémů, které jsou mnohdy významější jak lidské těžební zásahy do krajiny a to není voda na mlýn pro lobisty typu pana autora.

http://www.kosmas.cz/knihy/164356/priroda-nebo-clovek/

Re: Je vždy dálnice ekologickou stavbou ?:
Autor: J. Jurax Datum: 29.7.2012 2:33

On ten článek a vůbec diskuze tady není o ekolozích, nýbrž o "ekolozích" - tedy  ekologistech či ekoteroristech či ekologických aktivistech ... což je sebranka s ekology nemající nic společného.

A to, že se u nás dálnice stavějí draho - což mimochodem není až tak pravda, nesmíte slepě věřit médiím - nesouvisí s podstatou článku. Ta podstata totiž je, že ona dálnice měla a mohla být už léta dokončena, nebýt ekoteroristů.