7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Tomáš Fuk 29.10.2009 13:37

Agente Hermánku,

a teď tu o tom, jak jste toho agenta MUSEL StB podepsat :-P

Jaroslav 29.10.2009 22:35

Re: Agente Hermánku,

Se divim ze Neff tyhle estebacky zrudy sem vubec pousti blafat a zvanit.

honzak 27.10.2009 18:20

duo "parní šejna"

je stále ve formě! Ekologismu zdar, zelení soudruzi! Ale dělejte si to za VAŠE PRACHY A NA MOJE NESAHEJTE! Verstehen?

para 27.10.2009 18:35

Re: duo "parní šejna"

Ejhle! Honzák je prachatej!? Jakpak k tomu přišel? Asi prací - že?!  Nebo je jen Harpagonovitej? Kéž by měl někde ostrov pro sebe a dýchal i prd.. do  docela jiného vzduchu někde moc moc daleko... Nevyháním ho - já jen, že až tam by měl tu jistotu nedotknutelnosti. Nakonec nebyl by to náš první bratr čech někde na Bahamách...;-)

ps 27.10.2009 21:51

Re: duo "parní šejna"

V právním státě jistota nedotknutelnosti soukromého majetku by měla být zaručena i bez toho aby se člověk musel odstěhovat na opuštěný ostrov. Pokud si určitá skupinka zlodějů prosadí zákon který umožní běžné občany legálně okrádet tak se není co divit, že se jim to nelíbí.

Pavel 28.10.2009 0:44

Re: duo "parní šejna"

O čem to sakra mluvíš?

Niky 27.10.2009 17:14

J V Stalin v.r.řekl,

politik by měl říkat a slibovat jenom to co se dá dokázat,nebo prokázat až dlouho po jeho smrti!;-)

Ludva 27.10.2009 16:56

Něco ze sítě

 Malinká zmínka v Moldanově knize [1] na str. 355 o tom, že rozptýlením aerosolu v stratosféře nebo pomocí lehkých vesmírných zrcadel lze dosáhnout ochlazení Země. Náklady na rozptýlení aerosolů jsou relativně nízké -0,01% globálního světového ekonomického výkonu /rok. Omezení emisí spořádá rozhodně víc, může způsobit přímé oslabení vyspělých ekonomik o desetiny procenta a ekonomických důsledcích mnohem více. Jak je rovnováha rozvoje labilní ukázala současná ekonomická recese vyvolaná úvěrovou krizí v USA. Rozptýlení aerosolů může snížit příkon slunečního záření o několik %, což by mohlo stačit k zahájení doby ledové. Takže není pozdě, lidstvo má prostředky umožňující globální zásah do klimatu v případě opravdové nouze. Toto by mělo umožnit odsunout zásadní rozhodnutí na pozdější dobu, až budou lepší možnosti zhodnotit  důsledky takového zásahu. Tím se mohou dostat do jiné roviny i snahy o radikální omezení emisí, tato omezení jsou velmi drahé, omezují ekonomiku vyspělých států, která je motorem technického a vědeckého pokroku. Čína a Indie ušetřené emise zvláště v EU stejně daleko překoná a celkem dojde k navýšení emisí. Jak ukázal Lomborg už kolem roku 2000, omezení emisí podle kjótského protokolu může stát až 300 bilionů dolarů a  oteplení v podstatě nezabrání, jen ho do roku 2100 zpomalí jeho nástup asi o 6 let.

loiz 27.10.2009 23:30

Re: Něco ze sítě

Nedavna studie ruznych metod Geoinzenyrstvi varuje pred podobnymi pokusy. Laborovani s komnplexnimy systemy kterym nedostatecne rozumime se v naproste vetsine prikladu vymstilo. Nejlepsi by bylo prestat ty desitky miliard tun CO2 rocne vypoustet do atmosfery, navic bychom ziskali dalsi benefit v nevypousteni toxickych jedu ze spalovani uhli, a toxickych  oxidu siry a dusiku, zodpovednych za kysele deste a smog.

To bychom ovsem museli stavet jednu jaderku za druhou, a nenechat budoucnost CR prodat Zelenymi lumpy, co castecne z vlastni hloupostu a castecne za cizi penize prosazuji zajmy fosilnich lobby.

Pavel 27.10.2009 16:44

Zajímavé

Možná autora překvapí, že mezi silné zastánce atomové energie patří známý klimatický alarmista John Lovelock.

Pavel 27.10.2009 16:45

Re: Zajímavé

PArdon, James Lovelock.

Jaroslav 27.10.2009 16:10

Navstivte Hermankuv Blog na Lidovkach..

... a hned budete vedet jak umi vyborne psat o cemkoliv, nekdy i nekolik clanku o jednom a tom samem. ;-D

jhm 27.10.2009 15:33

pan Heřmánek nemá rád ekologycké organizace

Pan Heřmánek nemá rád ekologycké organizace a proto shrnul několik článků do jednoho tím že z každého článku udělal souvětí. Nic objevného však nenapsal.

Já také nemusím ekologické organizace které prosazují obnovitelné zdroje i za cenu neúnosných nákladů na přírodních zdrojích. Ale proto nemusím psát takovéto články.

Jaroslav 27.10.2009 17:03

Re: pan Heřmánek nemá rád ekologycké organizace

Pan Hermanek je hlavne jesitnej jako Klaus, proto je jeho naruzivym zastancem. ;-)

Robin 27.10.2009 19:14

Re: pan Heřmánek nemá rád ekologycké organizace

Jste tak hloupej, že píšete ekologYcký nebo si jen myslíte, že jste vtipnej?

čtenář zdrojů 27.10.2009 14:02

to jsou mi věci

v roce 1986, když vybouchl Černobyl, byla celá Evropa podělaná strachy. Všude mimo východní blok se podávaly obyvatelstvu jodové tabletky. Evropská unie a USA požadovaly po SSSR okamžité kroky k zabránění dalšímu zamoření radioaktivními látkami. Navíc byl SSSR obviněn západními státy ze snahy utajit tuto katastrofu. Jen v ČSSR a dalších zemích Varšavské smlouvy se Černobyl bagatelizoval. Prý se nic nestalo a informace o stovkách obětí a těžkém zamoření radioaktivitou byly jen pomluvou buržoázních diverzních center.

Uplynulo 23 let a dnes se tady na Psu od Heřmánka a místních "expertů" a jadernou technologii dozvídám, že Černobyl byla zcela bezvýznamná porucha, která zavinila smrt asi tolika lidí, co v Česku zemře na autonehody během týdne. Jak dojemná shoda bolševických šiřitelů "informací" z poloviny 80.let s panem Heřmánkem a místími experty na bezpečnost jaderné technologie.

para 27.10.2009 14:17

Re: to jsou mi věci

Ono dnes i to GO je zatím "bezvýznamná porucha" - a ještě za desetiletí si to budeme moci namlouvat - alespon v Čechách asi ano.  Za století - pokud tempo vydrží... - to už se NÁS ale nebude přece týkat..... Nebo máme nějakou odpovědnost vůči těm co přijdou po nás???

Těm co stavěli levné ale v principu nespolehlivé reaktory vhodné ale k výrobě štepných materiálů pro bomby... šlo přeci také jen o blaho budoucího komunistického světoimpéria...  - nebo tak nějak - že? Kdo ví kdo s těchto entit myslel víc na budoucnost.?

Ladislav N 27.10.2009 16:53

Re: to jsou mi věci

Nebylo by rozumnější než proti klimatickým změnám "bojovat" proti šílenému zadlužování ČR - státu, které zahájila koncem 90. let ČSSD a nastavený trend vysokým tempem vede ke státnímu bankrotu? 8-o

para 27.10.2009 18:30

Re: to jsou mi věci

Ano - vypořádat se se zadlužeností to jsou věci podstatné. Fosilní paliva a energii z nich bere lidstvo rovněž jako hypotéku...  Jen nevím jak ČSSD či ODS....  souvisí s tím co jsem napsal výše - tedy s otázkou zda nás a do jaké míry má zajímat osud těch co přijdou po nás. //třeba v té době bodou ve straně XYZ...// :-/

Glosator 27.10.2009 16:21

No u nás se téma Černobylu vyprávěly anekdoty, já jich napočítal asi dvacet

Bezvýznamná porucha to nebyla, když přinejmenším zničila celý blok a zamořila (reálně) nikoliv zanedbatelné území, ale proti takovému Bhopálu, nebo třeba i několika výbuchů zkapalněného zemního plynu tolik lidí nezabila. Nejhorší bylo těch přes tisíc případů rakoviny štítné žlázy u dětí (úmrtí jen několik, ale doživotní následky), ale to bylo naprosto zbytečné, to se běloruští soudruzi rozhodli předstírat, že se nic nestalo a klidně distribuovali silně kontaminované mléko od krav, pasoucích se venku (na rozdíl od Ukrajiny, kde se udělalo alespoň něco základního).

Ladislav N 27.10.2009 16:49

Re: No u nás....

Totalitní režimy jsou co do počtu obětí nesrovnatelně ( o mnoho řádů) "výkonnější", než nějaká černobylská jaderka, jejíž havárie byla způsobena neuvěřitelným postupem obsluhy (cíl nekomentuji) s vyřazením ochranných / zabezpečovacích okruhů.

Bláboly Miroslava Šejny o tom, co mu kdy kdo řekl, asi nemá smysl číst.;-P

Hranicar 27.10.2009 19:32

Re: No u nás se téma Černobylu vyprávěly anekdoty, já jich napočítal asi dvacet

Stale nechapu, jak souvisi Cernobyl s bojem proti Temelinu. Reaktor v Cernobylu slouzil hlavne pro vyrobu plutonia do jadernych bomb, cimz byla predurcena jeho nebezpecna technologie. Temelin je vodou moderovany reaktor, kde se reakce po vypareni vody zatavi. Navic kontrolni a regulacni systemy jsou tak citlive, ze staci silneji zadupat a uz se reaktor vypina (ekoteroriste toto vypnuti oznacuji za selhani reaktoru).  

Hranicar 27.10.2009 19:33

Re: No u nás se téma Černobylu vyprávěly anekdoty, já jich napočítal asi dvacet

Pardon, zastavi.

Arabela 27.10.2009 21:40

Re: No u nás se téma Černobylu vyprávěly anekdoty, já jich napočítal asi dvacet

Včera jsem byla ve Vídni  (měli tam státní svátek) a viděla řadu demonstrantů pochodující Hofburgem a vyřvávala "STOP MOCHOVCE" o co jim jde?Můžete mi to vysvětlit?

loiz 27.10.2009 23:41

Evopa byla iracionalne podelana strachy, a mnozi na podelani stale vydelavaji

Cernobyl byla vazna havarie, samozrejme. Ovsem na vyrovnani mortality ze spalovani uhli bychom "potrebovali" asi 100 explozi Cernobylu za rok. Ve srovnani s havarii prehrady Banqiao v Cine byl Cernobyl zanedbatelny - a kupodivu nikdo nechce odstoupit od hydro elektraren.  Reakce na Cernobyl byla naprosto iracionalni, medii a "aktivisty" vybicovana hysterie.

Jeste lepsi prikladem iracionalniho bludareni je havarie americke elektrarny TMI-II v Pensylvanii. Nikdo nezahynul (na rozdil od explozi zemniho plynu, zavalu uhlelnych dolu atd., ktere se deji kazdy rok mnohokrat), douhodobe studie okolni populace prokazaly ze zadny negativni dopad na okolni populaci nebyl (krome kratkodobeho stresu kvuli medialni histerii), reaktor TMI-I stale spokojene vrni a vyrabi cistou elektrinu, a presto havarii v TMI-II povazuji nekteri myslitele za duvod proti jaderne enegetice.

Tx 27.10.2009 13:03

Zejména ad cb.

naprostá pravda.

Když si to vygůglujeme a spočítáme a nebudeme jen poslouchat ekologisty (nikoliv ekology, kterých si vážím), tak zjistíme: že v posledních letech se "globální oteplování" zastavilo (taky už se mluví jen o "změně klimatu", protože oteplování je neobhajitelné).  V Kjótu si vzalo CO2 jako srovnávací plyn, nikoliv jako nejhorší (podobně jako u nulkleárních bomb TNT, ktetrý taky není nejsilnější trhavinou). Tak si to proberme:

Vodní pára (oceány nezadeklujeme): obsah v atmosféře 0,2 - 4%, průměr 1,3%. Koeficient CO2 více než 10000 (!). Když si to pronásobíme, má vodní pára 56000 - 1100000x, průměrně 360000x větší účinky než celý CO2. A to neovlivníme!!! Ten má účinek 1 a je ho 0,036%. Metan (s vodpuštěním většinou prdy, ale to si mám prorazit bok?),  má koef. 20, ale je ho jen 0,002%, takže otepluje zhruba jako CO2. Jsou samozřejmě další plyny, ale na vodu nikdo nemá. Kdyby platilo beze zbytku a vždycky,  že voda otepluje atd., museli byste se ve vlhkém lese uvařit, zatímco si tam většinou odpočinete od  letního pařáku venku. Ono totiž taky funguje, že "oteplovací efekt" je asi 20 - 25 m od země a šlus. A další vlivy. Takže všechny ty cancy, na nichž funguje obrovský byznis s větrníky a solárkami... Princ Charles dokonce na své ekofarmě má budíky, kolik který provoz ušetří CO2... Ale kolik vody odpaří, to tam nemá.

čtenář zdrojů 27.10.2009 13:51

Re: Zejména ad cb.

a ještě nám povězte něco o tom, kolik té vodní páry přibylo v atmosféře za posledních 100 či 200 let. To jen abychom věděli, že to oteplování způsobila vodní pára.;-P

para 27.10.2009 14:02

Re: Zejména ad cb.

Co takhle  kdyby se Tx  před tím než se rozhodne sepsat  tolik volivin o "naprosté pavdě" do několika řádků podíval alespon na net: http://zmeny-klima.ic.cz/sklenik/sklenik.htm

Glosator 27.10.2009 16:24

Re: Zejména ad cb.

A co si takhle vygůglovat změny klimatu v Evropě od poslední doby ledové. A klimatologové to celé dodnes neumí vysvětlit, ač koncentrace CO2 vědí z vrtů do ledovců.

Míra 27.10.2009 14:03

Re: Zejména ad cb.

To jsou ale bláboly, meleta páté přes deváté. Přitom Vám jaksi uniká, že CO2 je plyn s hustotou větší než má vzduch, proto se hromadí v přízemní vrstvě, občas je při větru odvát do vyšších vrstev atmostéry, ale gravitace ho spolehlivě vrátí do přízemní vrstvy. Zatímco metan je plyn s menší hustotou, takže velmi rychle opustí přízemní vrstvu vzduchu a v atmosféře se vlivem slunečního záření rozpadne. A vlhkost vzduchu je závislá na teplotě - čím vyšší teplota vzduchu, tím více vodní páry absorbuje (proč podle Vás v teplých vrstvách atmosféry je jasno a ve studených vrstvách se vytvářejí mraky - to je voda sražená z předtím teplého vzduchu?), takže vlhkost vzduchu je přímo závislá na teplotě. Vy jste v oblasti elementární fyziky vzdělán asi tak jako brouk Pytlík nebo prof. ing. V.K., CSc.

miroslav.vojta@volny.cz