16.6.2021 | Svátek má Zbyněk


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 10.6.2021 16:28

"Nejít k volbám, to už je potom jen nedemokratické gesto".

To je pravda.

"Čl. 5 ústavy ČR"

To je také pravda. A teď nikoliv babo, ale pane Joukle, raď! Pokud bych se totiž měl řídit tím, co zde radíte, potom bych k volbám nemohl jít. Volím totiž podle programů se kterými souzním a podle toho, jak jednotlivé politické subjekty své programy plní. Od roku 1993 žádná z politických stran svůj program povětšinou neplnila. Zbývají mi tedy jen občanská hnutí. Dosud mohu plnění programů posuzovat jen u ANO 2011 a SPD. ANO 2011 svůj program sice plní, ale ne úplně. Zbývá tedy jen SPD a nebo nějaké nové občanské hnutí, Trikolóra a Přísaha. Nějaká předvolební kampaň v rámci volné soutěže politických stran mne naprosto nezajímá. Sleduji totiž 4 roky sliby politických subjektů a jejich plnění. To mi stačí.

Z. Joukl 10.6.2021 17:52

Když se budete řídit programy volebních stran, tak to máme smůlu. Namluvit strany mohou cokoliv. Rozhodují ale skutky ! A plnění slibů je jen opravdu malá část činnosti stran.

P. Čech 10.6.2021 19:38

Obecně lze beze studu říci, že naprosto všechny politické strany, které byly od roku 1993 účastny v poslanecké sněmovně své programy povětšinou neplnily. Nejhorší na celé věci je skutečnost, že předvolební programy politických stran, na základě nichž je rozumní lidé volili braly po volbách za své a byly nahraženy koaličními programy, které nevolil vůbec nikdo. To ovšem není vinou politických stran, ale celkového politického systému (není to demokracie) a systému volebního podle zásad poměrného zastoupení. Volebního zákona, který lidem káže volit politické strany a hnutí a nikoliv zástupce občanů. Politické strany a hnutí totiž zástupci občanů nejsou a ani být nemohou. Představují totiž vždy naprostou menšinu občanů vzhledem k občanům stran a hnutí jiných. Máte pravdu v tom, že rozhodují skutky a ne kecy. V tom případě by ovšem politické strany a hnutí být voleny neměly a měly by být nahraženy skutečnými zástupci občanů - fyzickými osobami. Volby by zásadně a obecně měly být přímé.

F. Navrátil 10.6.2021 14:33

Hezké přání, ale volební kampaň začíná v den, kdy ta předchozí skončila.

P. Čech 10.6.2021 16:32

Máte pravdu. A přesně to je základnou nefunkčnosti celého státu. Ona volná soutěž politických stran je opravdu zcela volná, ničím neomezená. Nemá stanovena žádná pravidla a je výrazem anarchie. Zásadně není stanoveno, že nesmí probíhat na půdě moci zákonodárné, výkonné a soudní, kde působí vždy v neprospěch funkčnosti státu. A to je to zásadní.

Z. Joukl 10.6.2021 17:56

Bohužel volná soutěž stran není umožněna v předvolebních debatách v České televizi. Strany nedostanou stejný prostor, ale prostor podle současných preferencí. Kde je ta rovnost v soutěži?!

P. Čech 10.6.2021 19:46

Rovnost není v České republice nikde a v ničem. A nejen v ČR. Rovnost mezi lidmi nikdy a nikde neexistovala a je jen neuskutečnitelnou fikcí. S "rovností" občanů si před časem pohrávali komunisté a dopadlo to tak, že 1/10 občanů vládla 9/10 občanů ostatních.Právě proto skutečná demokracie představuje vládu většiny občanů, přičemž ta menšina tuto většinovou vládu musí dobrovolně ctít. Jinak se nemůže jednat o žádnou demokracii. V ČR však obecně vládnou menšiny, představované zástupci politických stran a hnutí a nikoliv zástupci většiny občanů. Proto tvrdím neustále, že u nás žádná demokracie není a je plně nahražena socialismem, stříknutým notně anarchií.

V. Církva 10.6.2021 8:12

No rozhodovat se ve volbách podle toho jak se která strana chovala za Covidu19 je blbost, vzhledem k tomu, že je to velmi kontroverzní téma.

I velmi rozumní lidé se někdy přiklání ke Klausovu "bezrouškování" a mluví o diktatuře která nám pod vlivem Covidu zavedla svět dle Orwella, a druzí kteří nechápou vládní nečinnost a liknavost.

Trikolora je pro mne už nevolitelná i proto, že místo bitev budoucích, řeší vlastně jen Covid19. Na Covid19 máme ale epidemiologická oddělení a lékaře. Na to nepotřebuji Trikoloru.

Budu volit proti podpoře darebáků, islamismu a progresivismu. Už to je dost těžké najít stranu která proti tomu brojí, ještě si to budu komplikovat Covidem a volit nakonec Piráty ne?

J. Nevrkla 10.6.2021 10:57

Pokud si myslíte, že Trikolora řeší jen covid 19, tak o ní nevíte téměř vůbec nic.

V. Církva 10.6.2021 14:53

Ne Covid19 neřeší, řeší koronavirovou krizi a proticovidová opatření ;-D. Dejte si do google.com Trikolora a z prvních pěti odkazů

https://www.volimtrikoloru.cz/

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/predsedkyne-trikolory-zuzana-majerova-zahradnikova-mame-na-dvojciferny-vysledek-40359959

to tam bude.

Chtěl jsem dát Trikoloře šanci, ale teď asi liberály volit nepotřebuji, ani v klasické liberální variantě.

No, třeba změním názor, až se začnou třeba věnovat boji s cenzurou neliberálními způsoby jak to Klaus ml. zkoušel. Zatím jim nechám koronavirovou krizi.

Z. Joukl 10.6.2021 17:46

Chování v pandemii je velmi důležité. Ukazuje totiž pravou tvář lidí a stran. ANO, ČSSD a KSČM dopustily to, aby vznikla druhá (volební) a třetí (Vánoční) vlna. A to tím, že dávaly přednost volební a vánoční pohodě před zdravím a životy (25.000 mrtvých vinou měkkých opatření).

P. Čech 10.6.2021 19:57

Zdá se, že vycházíte z hysterických novinářských článků a zavádějících čísel. Jde v podstatě o to, že u zemřelých nebyly prováděny pitvy, aby se jednoznačně zjistilo, nač zemřeli. Všichni tito zemřelí byli započítáváni jako oběti koronaviru. Stačilo jen to, že ten COVID prokazatelně měli. Že však nemálo z nich zemřelo na zcela jiné choroby už nikdo nezkoumal. Novináři kolem sebe házeli hausnumera a ministerstvo zdravotnictví dělalo to, na co zásadně nemá. Stát se nemá starat o občany a má jim umožnit, aby se mohli o sebe postarat sami. Role státu nastupuje až u nemocných, kterým stát musí zajistit kvalitní nemocniční péči a naprostý dostatek potřebných léků. To podle mne bohatě stačí. Všechny ostatní žvásty, obzvláště politiků a novinářů, jakož i takzvaných "expertů" jsou zcela k ničemu a slouží jen volné soutěži politických stran.

J. Urban 10.6.2021 7:59

Tlachy o nicem. Kdyz nechci, obtezovat se nenecham. A slibuju, ze priste se nenecham obtezovat ani clanky o nicem tohoto autora.

M. Sedláček 10.6.2021 11:15

Ano, vidím to stejně.

Z. Joukl 10.6.2021 17:39

Článek doporučuje občanům možnost zvážit šetření časem. A to tím, že do 31.8.2021 vůbec předvolební kampaň nesledují. A potom se řídí chováním stran v koronavirové krizi. V krizi se totiž poznají opravdové vlastnosti lidí a také volebních stran ! Nikoliv podle předvolebních slibů. Dříve jsme takovou možnost neměli. Teď ji máme, tak proč ji nevyužít?

J. Jirka 10.6.2021 6:46

Správně. Klid na práci si nenecháme rušit temnými rejdy samozvanců, ztroskotanců a zaprodanců!