18.4.2021 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

GLOSA: Bojovníci se smrtí

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Meišner 26.2.2021 9:04

...říkám to pořád--až nějaký soudce skončí na JIPce, ať si tam s sebou vezme tu ústavu. může se tam s ní klidně ohánět. 8-o

K. Nový 26.2.2021 11:09

Hezký nápad ale bohužel není v souladu s realitou.

Soudce by léčili v nějakém SANOPZu, stejně jako jiné papaláše. A tam personál a vybavení bude špičkové, i kdyby na chleba nebylo.

T. Kohout 26.2.2021 5:30

Je to jasný příklad rozpadu státu, rozspadu společnosti. A udělali jsme si to sami, žádný "komouš, estébák, ba ani fašista" za to nemůže. Mohou za to sofistikovaní, vybroušení intelektuálové, kteří místo toho, aby psali knížky se vrhli do každodenního života s tím, že vše zařídí k obrazu svému, tedy že nic nebude jako dřív. A vše fakticky zničí, nic nebude fungovat a rozštěkaná společnost se rozpadne na atomy.

A. Renjascu 26.2.2021 7:14

Napsal bych to jinak, ale v podstatě s vámi souhlasím. Pandemie Covid je ryze odborný problém, ale u nás se z něj kvůli intelektuální impotenci stran stalo politikům. A navíc, protože je volební rok, tak to bude ještě horší, všichni se budou nakrucovat jako pávi, plivat po druhých jak velbloudi, ale řešení pro společnost bude jen chaos typu jeden hot a druhý čehý. Opět, jako mnohokrát v minulosti, se projeví typická česká rozdělenost, partikulární zájmy jednotlivých skupin či jedinců a tím i neschopnost obstát ve složité situaci. Soudy se stávají pouhými pěšáky v této šachové hře, kterou řídí někdo jiný.