10.8.2020 | Svátek má VavřinecDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Ach, ten KuberaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 44, poslední: 6.6. 2019 20:14, přehled diskusí

Díky bohu za každého Kuberu:
Autor: T. Hraj Datum: 27.5.2019 13:25

Lze se bavit o tom, jestli místo bylo vhodné nebo ne, ale pravdu měl zcela jistě.

Dobře to řekl:
Autor: S. Donát Datum: 26.5.2019 13:08

A na správném místě. Totalita se vrací, pomalu, plíživě, ale vrací. A zabalená do keců dobrotrusů o boji proti zlu. Hnus.

Kubera je v ODS dlouho a je dávno duševně nemocný:
Autor: P. Flener Datum: 26.5.2019 10:02

Všichni jemu podobní političtí povaleči z ODS, kteří jsou v této shnilé straně od dob vyvrhele a proslulého amnestologa milionářských zlodějů Klause, jsou dávno profláklí a nepřijatelní - jen dál hnijou v politice za naše peníze - viz Zahradil, Tošenovský, Němcová, Benda, Kubera a další politické zrůdy.

Re: Kubera je v ODS dlouho a je dávno duševně nemocný:
Autor: M. Prokop Datum: 26.5.2019 21:44

Za vaše peníze si toho asi moc nenahnijí, vy vypadáte na podporu v nezaměstnanosti.

Re: Kubera je v ODS dlouho a je dávno duševně nemocný:
Autor: L. Novák 475 Datum: 6.6.2019 1:55

"Za naše dělnický peníze..." Nejspíš komouš.

Petráčku,:
Autor: L. Písařík Datum: 26.5.2019 6:56

Kuberovy argumenty mají smysl a shromáždění, na kterém je přednesl má smysl taky. Uplatnění práva proti bezpráví, to je ono, co obě akce spojuje. Kubera, výborně - o demokracii je mutno bojovat (Masaryk).

Proč jsou výroky p. Kubery problém:
Autor: I. Koreň Datum: 26.5.2019 1:37

Dva výroky předsedy Senátu v uvedeném projevu https://www.senat.cz/zpravodajstvi /zprava.php?id=2713 jsou problematické:

První z nich je "Vždyť totalita, nesnášenlivost k jiné rase, k jinému názoru může a má dnes zcela jinou podobu. Třeba zahalenou do slov ekologie, životní prostředí, rovnost pohlaví, politická korektnost a multikulturalismus." Popořádku: 1. Totalitou se označuje politický systém - fungování státu, ve kterém vládnoucí strana využívá státních institucí (policie, armády, justice) k potlačení oponentů. Neznám ale žádný totalitní stát, který by prosazoval ochranu životního prostředí, rovnost pohlaví, multikulturalismus atd., a zavíral přitom jinak smýšlející lidi. To spíš prosazovaly zájmy svého národa, své rasy, své společenské třídy atd. 2. Nesnášenlivost k jiné rase se opravdu neprojevuje slovy o ekologii, rovnosti pohlaví atd. 3. "nesnášenlivost ... k jinému názoru může a má ... podobu ... zahalenou do slov ekologie, ... ". Proč by takovou podobu měla mít nesnášenlivost? Co když jde o prostý nesouhlas s jiným názorem, často založený na vědeckých důkazech?

Zdá se mi, že pan Kubera prostě zkombinoval několik klíčových slov do jedné věty tak, aby to znělo zajímavě a provokativně a s hlubším smyslem si nedělal hlavu. Od předsedy Senátu bych čekal víc.

Druhý je "Historie nám totiž dává tisíce důkazů, že lhostejnost, pasivita, mávnutí rukou a nezájem o věci veřejné tvoří podhoubí, ze kterých se rodí zprvu autoritativní, později, poznenáhlu, nenápadně, totalitní režimy." Nesouhlas: Nevím o žádném totalitním zřízení, které by vzniklo tímto způsobem. Dvě nejhorší totality, komunismus a nacismus (fašismus) naopak vznikly aktivizací "mas", které převzaly moc ve státě a následně využily státního aparátu k potlačení opozice. Tedy žádná lhostejnost, pasivita atd, ale využití nespokojenosti lidí po válce, resp. po hospodářské krizi k jejich politické aktivizaci a k svržení dosavadního režimu. Od předsedy českého Senátu bych čekal hlubší vhled do historie..

Re: Proč jsou výroky p. Kubery problém:
Autor: B. Rybák Datum: 26.5.2019 15:12

Necháme zatím stranou skutečnost, že i politicko-korektní náboženství má své ziskuchtivé aktivisty zuřivě pronásledující jeho odpůrce!

Podstatná je snaha ovládnout důležité (a později všechny)soudy, univerzity, střední školy, úřady... zkorumpováním nebo zastrašením jejich důležitých osobností!

Takto zpočátku nenápadně vzniká "zelená" ekologická, politicko-korektní (své odpůrce nekorektně ničící) diktatura!!!

Re: Proč jsou výroky p. Kubery problém:
Autor: I. Koreň Datum: 26.5.2019 16:00

Pane Rybáku, mohl byste poslat odkaz na nějaký důvěryhodný zdroj informací, kde bych našel příklad takových snah o ovládnutí českých státních institucí zeleným, politicko-korektním náboženstvím?

Re: Proč jsou výroky p. Kubery problém:
Autor: M. Prokop Datum: 26.5.2019 21:45

Podpora (přehnaná) OZE vám nestačí?

Re: Proč jsou výroky p. Kubery problém:
Autor: L. Novák 475 Datum: 6.6.2019 1:59

Zmagořená "EKO" politika EU, samolikvidační energetická politika Německa... Bilionový tunel OZE v Česku a spol... No a jako poslední kapka: Blbec Brabec (MŽP) a jeho vyjádřená podpora pátečním klimatickým demonstracím...

Re: Proč jsou výroky p. Kubery problém:
Autor: I. Koreň Datum: 6.6.2019 20:14

Pan Rybák mluvil o ziskuchtivých aktivistech pronásledujících odpůrce a zelené, politicko-korektní diktatuře. A o snaze "ovládnout důležité (a později všechny)soudy, univerzity, střední školy, úřady... zkorumpováním nebo zastrašením jejich důležitých osobností!"

Nevím jak Vy, ale já jsem nic neslyšel o tom, že by EK + EP + Radu EU někdo korumpoval nebo zastrašoval, ani německou vládu nebo parlament, ani české poslance, když schválili dotace OZE. Ani nic nevím o tom, že by ministra Brabce někdo vydíral, aby podpořil stávkující studenty.

Nechci se dohadovat o tom, jestli ta rozhodnutí byla správná nebo ne, to je na jinou debatu. Jen si myslím, že u nás pořád ještě funguje právní stát a není tady žádná diktatura. Aktivisté a lobbisté sice můžou něco požadovat a proti něčemu protestovat, ale nemůžou rozhodovat - to můžou jen státní nebo samosprávné instituce. A pokud by někoho zastrašovali, vydírali nebo korumpovali, byli by vyšetřováni a souzeni podle platných zákonů. Takže mluvit o diktatuře není podle mě jen přehánění, ale nesmysl.

No comment ...:
Autor: I. Hendrych Datum: 26.5.2019 1:15

Daleko zásadnější než Kuberovo blábolení ...byla slova bývalého vězně Tomana Broda.

Nikdy neuplatňujte kolektivní vinu.

Nějak jste to, autore,:
Autor: S. Kalužík Datum: 26.5.2019 0:24

popletl:

V tom je protipólem nacistické ideologie, podobně jako levicové symboly byly protipólem

nacismus a komunismus jsou dvě levicové ideologie, jedna nacionální, druhá internacionální, takže jste místo protipólem měl napsat - synonymem !!!

Nedomnívám se, že:
Autor: J. Schwarz Datum: 25.5.2019 18:37

"boj za dobro" vede k lepším výsledkům než hlásání nenávisti. Je to taky hlásání nenávisti, jen líp zabalené. Konečně komunisti byli mistry ušlechtilých žvástů, světlých zítřků a spravedlivých světa řádů a dokázali ze svých řad vyšlechtit haj/zly stejného formátu jako nacisti. I když lidi neplynovali, v koncentrácích, pracovních a "převýchovných" táborech jich dokázali zavraždit víc než nacisti.

Re: Nedomnívám se, že:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 25.5.2019 19:08

Nějak to Relativizujete, tak vás usměrním. Boj za Dobro je Dobrý. Nenávist ke Zlému je také Dobrá....

Re: Nedomnívám se, že:
Autor: I. Vermis Datum: 25.5.2019 20:40

To mi nějak připomíná "boj za mír, po kterém nezůstane kámen na kameni" ...

Re: Nedomnívám se, že:
Autor: M. Prokop Datum: 25.5.2019 23:04

Většinoví Čermáci jsou věční.

Proto nebude nikdy mír na delší dobu.

Re: Nedomnívám se, že:
Autor: I. Vermis Datum: 25.5.2019 20:41

A jak je psáno, "zlo plodí zlo, a nenávist plodí nenávist"...

Re: Nedomnívám se, že:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 25.5.2019 22:54

Ale já mluvím o Dobru. To Vy sem zatahujete Zlo....

Re: Nedomnívám se, že:
Autor: M. Prokop Datum: 25.5.2019 23:05

Arbitr dobra/zla jsou Čermáci? Podle toho to ovšem na světě vypadá.

Re: Nedomnívám se, že:
Autor: M. Prokop Datum: 25.5.2019 23:03

Jistěže je to prakticky totéž, záleží jen na tom, kdo to komentuje.

Vynikající příspěvek,:
Autor: J. Friedlaender Datum: 25.5.2019 16:09

jen k jedinému místu malou poznámku. Říkáte, že si nacismus získal většinu Němců. To je naše domácí pravda, ale ve dvojích posledních svobodných volbách v roce 1933 získali nacisté 36 a potom 34 % hlasů. Společně s komunisty měli ovšem těsně přes polovinu, a tak vytvoření demokratické vlády bylo nemožné.

Schopnost demokraticky svrhnout demokracii má i antidemokratická většina. Ta měla ovšem dvě komponenty. Lidová fronta se objevila ve Francii a ve Španělsku o dva roky později, ale nikde neměla úspěch.

"Na pietním místě nacistické genocidy je to přepjaté.":
Autor: L. Severa Datum: 25.5.2019 15:53

Nesouhlasím, to má stále jen opakovat otřepané fráze? Proč by i na pietním místě nemohl pronést jakési memento? Je to přece politik od kterého nemůžeme čekat jen vzpomínání.

N E U J E L !!!:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.5.2019 15:02

Kubera je etalon normálnosti a logiky !

Právě v Terezíně byly takové výroky zcela:
Autor: F. Houžňák Datum: 25.5.2019 12:45

na místě. Kubera to řekl velmi správně.

Právě, v Terezíně,...:
Autor: J. Laurin, Ing. Datum: 25.5.2019 12:08

to mělo a MUSELO býti řečeno... nikde jinde... v Terezíně a basta. Kubero bravo!!!!!

Pro Vás zřejmě nejlepší,:
Autor: M. Malovec Datum: 25.5.2019 11:50

kdyby si to senátor Kubera vypovídal na záchodě, aby ho nikdo neslyšel. To by bylo zřejmě fér a hlavně by to neuráželo neúspěšné prezidentské kandidáty.

Byl by:
Autor: P. Lenc Datum: 25.5.2019 10:14

autore pošpiněn ať by to pronesl kdekoliv.Měl pravdu a to se neomarxistům, kteří sice řvou pod různým praporem ale jejich cíl je totožný nemůže ani trochu líbit.Dík za Kuberu, škoda, že nechce být prezidentem.

Měl začít tímto,:
Autor: K. Janyška Datum: 25.5.2019 9:26

a my, komunisti, jsme byli taky pěkný svině... Dzp.