28.11.2022 | Svátek má René


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Lazárek 9.10.2022 8:59

Pane bože to jsou bláboly....

F. Zrcek 8.10.2022 14:06

Je jasné, že nárůst o 4000% prostě nemůže být dán biologickým nárůstem, ale duševním i fyzickým nátlakem na nezletilé, aby si v rámci módního trendu nechali změnit pohlaví. Nevratně.

Ti, co je k tomu nutí a dokonce zákroky provádějí, jsou opravdoví vyvrhelové, srovnatelní s personálem koncentráků a dělají to většinou výhradně pro svůj zisk. Někdo může přechodně i uvěřit, že je to v zájmu jejich obětí, ale těch je nejspíš menšina. Zjistit se to nedá. Riziko, že by někdy byli legálně potrestáni, je minimální, ale někteří z nich se v budoucnu zřejmě bolestivému lynčování nevyhnou. To je asi nevyhnutelné a může to i zvýšit poptávku po zvěrokleštičích.

V každém případě to může vést nárůstu počtu sebevražd nejen nešťastných cvikéřů, ale i jejich řezníků. Když si uvědomí, k jakému svinstvu se nechali zneužít.

I. Polák 8.10.2022 8:36

Celoživotní rozhodnutí mezi 10 - 15ti lety? Jako rodič, který vychoval dvě děti a tři pra-děti můžu říct, že skutečně jsou děti, které v tom věku jsou schopné zodpovědného rozhodování a sobě, ale je jich určitě míň než 50% (na přesnější odhad můj vzorek nestačí). Ty ostatní - proboha jen to ne!

P. Brecík 7.10.2022 23:20

Za vším hledej - peníze. Léky - kliniky - operace a možná i konspirační vyhlazení bílé rasy :-/

L. Harvánek 7.10.2022 21:48

Nejsem psycholog ani psychiatr, ale otcem dětí a tyhle problémy jsme ani s manželkou řešit nemuseli. Ani, děti také byly od časného mládí v jeslích a později ve školce. A i když jsme chodili do práce, vždycky jsme si našli na své děti čas a nemuseli se spoléhat, že je někdo vychová za nás. Své děti jsme vychovávali tak, aby v nás měly vždycky oporu a mohly se na nás spolehnout za všech okolností. Práce živila nejen nás, ale i naše děti a tak jsme svou práci dělali tak, jak to nejlépe šlo, ale doma byly na prvním místě děti a teprve pak přišlo na řadu to ostatní. Naše děti žijí podobným způsobem života jako my a své děti vychovávaly tak, aby měly jejich důvěru a těmito nesmyslnými úvahami se vůbec nezabývají.

L. Zídek 7.10.2022 16:43

Dogma nové pokrokové woke politiky velí vyvézt po tisíciletí osvědčené modely žití na smetiště dějin a nastolit novou multikulti- 99pohlaví-orwellovskou-politickokorektní-hnedočernou společnost nových zítřků !

P. Diviš 7.10.2022 17:45

Spíš zelenorudou.

P. Urban 7.10.2022 16:01

Funkční rodinu ohrožuje mnohé. Včetně některých faktorů, které před sto lety neexistovaly nebo jen v minimální míře. Ale že by většinu nebo i významnější menšinu rodin ohrožoval [trans]gender, o tom silně pochybuju. Já osobně jsem se s takovým případem nesetkal.

Tím nepopírám, že lehkomyslné změny pohlaví jsou hloupost. A před pubertou zločin. Ale ti, kteří proti tomu bojují, by se neměli tvářit jako zachránci rodin.

P. Diviš 7.10.2022 16:04

Gender samotný ne. Ale to, co v jeho jménu prosazují progresivističtí woke už jo. Všemožné kvoty a nařízení.

P. Urban 7.10.2022 17:04

Které kvóty ohrožují rodinu? Ale i kdyby se nějaké našly, článek se jimi nezabývá. Ze všech faktorů, které mají rodinu ohrožovat, se zabývá pouze transgenderem.

L. Harvánek 7.10.2022 21:51

A když na zločin, tak výnosný byznys. Vždyť si ještě pamatujeme na politiky, pro které byly peníze až na prvním místě.

V. Kain 8.10.2022 9:12

Tyto problémy mají západní země,země ze kterých bychom si měli brát příklad.

P. Hák 7.10.2022 15:00

...že ten článek...

P. Hák 7.10.2022 15:00

Je dobře, že ten byl napsán. A je dobře, že mohl vyjít. Ještě.

J. Jurax 7.10.2022 12:14

Dobře napsáno. Souhlas.

M. Grundmann 7.10.2022 10:57

Článek jenom znovu popisuje důsledky emancipace žen na společnost. Emancipované mladé ženy hromadně ztrácejí zájem o život v rodině a dávají přednost životu bez stálého partnera. K tomuto vývoji dochází vždy, kdy mladé ženy získávají ve společnosti převahu nad muži. Není to dokonce ani nic úplně nového, podobně se chovaly mladé ženy v 19. století na divokém západě USA. Poměr mladých žen k mužům tam byl nepříznivý pro muže a mladé ženy hromadně odmítaly návrhy k sňatku i od obvykle nejžádanějších mužů.

Společnost složená z obrovského množství mladých svobodných žen a mužů je naprosto nevhodná pro výchovu dětí. Ženy si navzájem nekontrolovaně konkurují v boji o nejlepší partnery a jejich hlavní pozornost se soustřeďuje na boj s ostatními ženami a ne na zakládání rodiny. Soužití s emancipovanou ženou je rovněž daleko obtížnější a méně lákavé pro muže, kteří se také soustřeďují hlavně na boj s konkurencí a konflikty s partnerkami, které mají zcela nereálné představy o svém přínosu pro muže.

Není divu, že mladé ženy trpí v takové společnosti psychickými poruchami a že se řada lidí zcela vzdá plánů na založení rodiny. Fungující dlouhodobě udržitelná společnost musí snižovat množství konfliktů ve společnosti a ne je naopak aktivně přiživovat.

J. Semrád 7.10.2022 11:35

Pane Grundmanne, mám dojem, že jste se odchýlil od tématu článku. Jak podle Vás souvisí pohlavní dysforie dětí a mladých lidí obou pohlaví s emancipací žen??

M. Grundmann 7.10.2022 15:51

Člának nehovoří jenom o dysforii, ale hlavně o rozpadu rodiny ve Švédsku. Ale pokud jde o Vaši otázku, dysforie a problémy nejasné sexuální orientace jsou pro ženy typické. Možná je to jenom spekulace, ale růst vlivu žen v politice znamená také větší prostor pro ženské myšlení a šíření typicky ženských koncepcí.

M. Grundmann 7.10.2022 16:10

Když nad tím přemýšlím, tak je samotný feminismus formou pohlavní dysforie. Hned tu souvislost máte. ;-D

J. Jurax 7.10.2022 12:22

Nesouhlas.

Tohle není emancipací žen, nýbrž aktivisticky zblblou společností velebící minority pohlavně odchylných a duševně nemocných a rozvracející tradiční rodinu; přičemž tohle velebení generuje vzrůst zmíněných odchylek a nemocných.

K. Zelený 7.10.2022 14:24

Údiv.

Jednak: Můžete psm specifikovat místo a komunitu, ve které žijete a podat příklad onoho velebení "pohlavně odchylných a duševně nemocných" ke kterému tam dochází?

Druhak: Vědomost, že ono velebení generuje vzrůst odchylek a nemocných jste psm nabyl jak a kde - zde psm nějaký odkaz na seriosní zdroj. Děkuji.

J. Jurax 7.10.2022 14:56

Prague Pride.

A seriosní zdroj dle Vašeho gusta si najděte sám.

Nicméně nabízím Vám úvahu - před řekněme půlstoletím se nevelebilo a nepamatuji se, že by se kdekoliv psalo o nárůstu transgender a volitelnosti pohlaví. Nemyslím pochopitelně tehdejší zde dostupná média, ale odbornou literaturu. Mám - a měl jsem - nějaké přátele mezi tehdy mediky a dnes lékaři.

K. Zelený 7.10.2022 15:18

Význam slova velebení: Chvála, vychvalování, oslavování versus: „Festival Prague Pride, dává LGBT+ lidem možnost být vidět a slyšet většinovou společností“. Pokud deklaraci nevěříte, doporučuji přímou účast abyste se na vlastní smysly přesvědčil, že tam k žádné chvále, vychvalování či oslavování nedochází.

To, že „velebení generuje vzrůst odchylek a nemocných“ je vaše, ne moje gusto, takže se psm trapně nevykrucujte. Místo prezentování vlastních laických dojmů se psm zeptejte svých tehdejších přátel lékařů, zda velebení čehokoliv může generovat jakoukoliv změnu sexuální orientace čí jakýkoliv „vzrůst odchylek a nemocných“ a nemocných, ať už tím míníte cokoliv.

J. Jurax 7.10.2022 19:50

Vytvoříte-li ve společnosti určitou módní vlnu, nezralí a/nebo psychicky labilní jedinci jí podlehnou. Zvláště podporují-li tu vlnu aktivisté a úřady jí nebrání. Historicky třeba stigmata a vůbec náboženská vidění, v současnosti třeba přinejmenším některé případy metoo nebo hysterie proti dávným kolonizátorům nebo tlak na pohlavně neutrální oslovení a podobné šílenosti. I nová ombudsmanka FF UK už ráčila vydat zatim jen doporučení, aby se neužívalo osloveni studenti a studentky, nýbrž neutrální studentstvo.

Mj. i o tom je článek.

B. Carina 8.10.2022 1:01

Nemyslím si, že velebení něčeho (ve společnosti) může vést ke změně sexuální orientace. To jistě ne. Ale ke „vzrůstu odchylek a nemocných“ zcela bez problémů a to i život ohrožujících.

Netřeba se ptát minulých mediků a současných lékařů. Stačí sociologové a vývoj incidence anorexie a bulimie za poslední cca 70 let. A dále. Nárůst suicidálního jednání u mladých dospělých na přelomu 18. a 19. století byl inhibován kulturně – romantismem.

Š. Formánek 8.10.2022 1:13

Pane Zelený, když věříte na sexuální orientaci, není vám pomoci.

M. Grundmann 7.10.2022 15:43

K velebení duševních nemocných žen dochází ve Francii. Debaty probíhají ve francouzském parlamentu a francouzských sdělovacích prostředcích. Progresivisti zavedli nový termín, psychofobie, diskriminace psychicky nemocných nebo narušených ( myšleno neurotických žen ).

P. Diviš 7.10.2022 16:06

Jo, asi tak.

M. Grundmann 7.10.2022 19:16

Emancipace žen je chápána jako zrušení pravidel, kterými se ženy v minulosti řídily, a současně tato pravidla nejsou nahrazena žádnými novými pravidly pro ženy. Zavedení nových omezení pro muže na situaci nic nemění. Progresivisté zcela správně popisují emancipaci žen jako dekonstrukci společnosti. Pak je ovšem zcela logické, že ve společnosti některé dříve fungující mechanismy přestanou fungovat. Například rodina a výchova dětí. O tom přesně tento článek je.

B. Carina 8.10.2022 1:17

Pane Grundmann Děkuji za brilantní popis a vysvětlení pojmu feminismus. Skutečně to tak je.