28.11.2020 | Svátek má René


Diskuse k článku

GENDER: Obyčejné kolo...

Podle iDnes pražští radní schválili milion korun na podporu ženské cyklistiky. Čtete správně: nikoli na podporu cyklistiky jako takové, ale na podporu ženské cyklistiky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 26.11.2015 0:51

Re: A tak si zase dámy naběhnou

" zjevně se některé dámy domnívají, že jsou jiný živočišný druh".

A mají pravdu. Zjevně didus ineptus (blboun nejapný) nevyhynul - v jejich osobách přežily aspoň samice poddruhu blbounky nejapné genderové.

J. Kučera 25.11.2015 22:45

Re: A kde je popis toho projektu?

Neměl jsem na mysli cyklistiku. Projekt ženské cyklistiky není ani tak nevhodný, jak se autr v článku domnívá. Měl jsem na mysli výstavu aktů.

V. Braun 25.11.2015 21:55

A kde je popis toho projektu?

Nějak jsem v článku nenašel odkaz na daný projekt a na webu našel opravdu jen jeden článek a zde je odkaz http://praha.idnes.cz/zeny-na-kole-v-praze-za-milion-d24-/praha-zpravy.aspx?c=A151118_125012_praha-zpravy_nub

Za povšimnutí stojí, že projekt podle článku prosazuje muž (radní Dolínek) a proti je žena (A.Udženija). Pochybuji, že si to například pan Kučera před napsáním příspěvku o svíčkových babách zjistil.

J. Kučera 25.11.2015 18:46

Vždycky byly

t.zv. "svíčkové báby" a vždycky byly "pavlačové diskutérky". Vždycky byly a vždycky budou. Je to trapná kategorie, ale až tak moc neškodí. Co je nebezpečné jsou předpo.raní hodnostáři, kteří podléhají pokřiku hlupáků a rychle odstraňují příčinu pokřiku. Totalitě slouží více ustrašenci než křiklouni. Křiklouna můžeš ignorovat, v nejhorším případě praštit, s podělánkem si málo kdo ví rady. Takže viníky jsou hlavně ti, co výstavu rychle zrušili a jen okrajově ti, co strhli pokřik.

J. Novotny 25.11.2015 15:48

Re: Někdy jsem na vážkách,

Tam by ta segregace žen byla řádově větší.

V. Vaclavik 25.11.2015 13:52

Re: Žijeme v období rozvinutého parazitismu,

Je to prece jednoduche - chceme prerozdelovaci socialistickou kolektivistickou spolecnost, budeme prirozene mit i parazitismus, ktery tu spolecnost nakonec rozvrati. Kazdy lid, kazda spolecnost, si lehne, jak si ustele.

A. Alda 25.11.2015 13:30

Období rozvinutého parazitismu

je naprosto famosní terminus technicus.

Škoda, že mu rozumíme jen my starší oběti povinného vzdělávání v marxismu-leninismu.

A. Alda 25.11.2015 13:28

Někdy jsem na vážkách,

zda bychom ty musulmany neměli raději vítat než jim nadávat. Přinejmším všech feminogenderproblémů by nás zbavili velmi rázně.

V. Říha 25.11.2015 12:55

Žijeme v období rozvinutého parazitismu,

proto jsou veřejné prostředky používány na dotování parazitů (ochránkyně opravdových práv žen, ochránci opravdové přírody, ochránci opravdové humanity...) ve stále vyšší míře. Vzhledem ke své podstatě nejsou tyto obskurní spolky schopny pozitivní produkce, proto se jejich aktivita soustřeďuje na generování zástupných problémů, aby prokázaly oprávnění své existence. (Je paradoxní, že ač se jedná o tzv. nevládní organizace, přesto v podstatě vládnou.) Silnou podporu mají v (des)informačních médiích, které zásadní problémy marginalizují (pokud je vůbec zmiňují) a z pseudoproblémů vytvářejí veřejné mínění. Tato situace se ovšem netýká pouze ČR, v daleko větší míře probíhá v EU (což není pro nikoho novinkou): svou povahou parazité diktují původně samostatným státům své představy (záměry?) o pravidlech, právu, pravdě a spravedlnosti; budoucí bezpečnost a prosperita je, zdá se, mimo jejich niterný zájem. Lze se obávat toho, že tento stav není evolučně napravitelný.

S. Hayek 25.11.2015 12:20

způsob podpory?

A jak se bude ta podpora projevovat? Abych o něco jako cyklistka nepřišla, vzhledem k tomu, že nejsem z Prahy. Co bych ale uvítala je zlevnění přepravy kol ve vlacích. Klidně bych to dopřála i chlapům.

J. Lepka 25.11.2015 11:53

Milion je jen pro začátek, pro lepší rozběh.

To chce koupit slušně velký barák a z něj vytvořit výzkumný ústav, kde se bude zkoumat řada velmi důležitých poznatků například, jak umístit tři děti a nákup na jeden bicykl nebo vyjede elekrokolo vysočanskou estakádu s nákupem na celý víkend. Také bude zajímavé téma : je šlapací rikša ještě kolo a může žena za jejími řidítky vyšlapat z Libně na Žižkov.když veze děti do školy / školky/. Chce to jen trochu fantazie!

T. Urbanec 25.11.2015 11:32

A tak si zase dámy naběhnou

Ne nadarmo platí, že čím víc se tlačí na pilu, tím dřív se pila zlomí. Vzpomeňme na Stará pověsti české a Dívčí válku :). Jakpak asi ty naše "Vlasty" dopadnou. Vždycky jsem měl dojem, že jsme lidé bez ohledu na to co máme mezi nohama, ale zjevně se některé dámy domnívají, že jsou jiný živočišný druh. Asi by ty dámy z oné podivné organizace měly začít pracovat. Pak by možná přestaly vymýšlet hovadiny.

Zcela souhlasím s autorem. To co na magistrátu vymysleli, to je sexismus.

Ještě by měly naše milé modré punčochy požadovat také zrovnoprávnění žen v dolech, na popelářských vozech, u soustruhů, na traktorech atd. Když vynucená genderová rovnost, tak ve všem. :).

Beru tyto dámy jako docela humorné zpestření smutné reality, ale tak by to měli brát i ti, kteří na základě jejich výkřiků zatím rozhodují. Jinak už to přestává být sranda.

J. Hejna 25.11.2015 10:59

Stezka pro cyklistky

Už se těším na příslušnou dopravní značku, zejména doplnění "pro cyklistky".

A. Reček 25.11.2015 10:14

Autor má pravdu a ty dámy už neví coby vymyslely

Genderová ideologie, součást multikulturní vize, často se odvolává na tzv. vědecká fakta, která po řádném rozboru vůbec vědecká nejsou. Napadlo by někoho u nás před 40.roky, aby si vybíral svou pohlavní totožnost navzdory biologické podmíněnosti? Těch přehmatů feministek je spousta, ale vysvětlit si to nedají.

J. Růžička 25.11.2015 9:48

Jezdit na kole

má holky naučit táta, nebo brácha, co je to zase za kočičárnu...? Jsou i muži, kteří na kole neumí, takže nyní by měli pražští zastupitelé odhlasovat milión pro ně. Milión ženám, milión mužům, genderově vyrovnané. Ale stejně, má to někdo na světě starosti...

J. Pražák 25.11.2015 9:40

Jde zase jen o peníze

Milion na "dotaci" tohoto "projektu" bude jistě velmi smysluplně utracen. A najde se nějaký kverulant, který do toho začne rýpat. A co když bude hůř? Evropská komise odhalila další nerovnost: ženy jsou v průměru nižší než muži. EK si klade za cíl do roku 2020 tuto diskriminaci vymýtit :-).

F. Vejr 25.11.2015 9:30

Šetřeme

Maximálně jen pro brunetky. Blondýnky, ty jsou cvičené udržet rovnováhu.

P. Lenc 25.11.2015 9:23

Re: Je vidět,

Jo, je ale zajímavé, že tyto gender bojovnice nejsou slyšet právě v otázce "rovnoprávnosti" muslimský žen. Když slyším některé výplody jejich tak "pokrokových mozků", tak si vždy vzpomenu na výrok jedné mé kamarádky, že nadržená ženská je horší než druhá světová válka.Byla to opravdu moudrá slova.

R. Dubravský 25.11.2015 9:08

Ženská cyklistika?

Proč ne. Výtečně to předvedli Queen v klipu k písničce Bicycle Race.

I. Schlägel 25.11.2015 9:06

Je vidět,

co v dnešní době vyspělou euroatlantickou civilizaci trápí. Říká se tomu degenerace. Až se u nás objeví nějaká výstřední bojovnice za práva muslimů ve výbušné vestě (pouhá otázka času), dáme jí kolo a pošleme na cyklostezku. Ono jí ta výstřednost přejde.

V. Hanus 25.11.2015 8:59

Radnice je okrášlovací spolek

Ženská na kole je přece pěkná ze všech stran. Hlavně v létě.

F. Havala 25.11.2015 8:39

Možný účel této podpory.

Zřejmě je to podpora žen o které si chlap neopře ani kolo.

B. Volarik 25.11.2015 5:55

Zbytečný poprask...

Ty peníze na lekce šlapání do pedálů jsou určeny výhradně pro blondýnky.

V. Kříž 25.11.2015 5:32

zbytečná organisace...

... zbyteční radní. jenom nám oba tahají peníze z kapsy.

Z. Jaromír 25.11.2015 4:33

Už bylo načase

s tím něco udělat, u nás na sídlišti je poměr cyklistů a cyklistek 5:1, kdo se na to má z těch laviček koukat. Díky, zastupitelé!

P. Dvořák 25.11.2015 2:11

Re: Já také naprosto nechápu,

proč jste kvůli absenci, jak sama píšete "fyzického vybavení", celý život brala o pěkných pár stovek méně nežli vaši kolegové na úplně stejné pracovní pozici. Je to ryze individuální.

Zkuste si představit, jestli vaši tezi sdílí např. bývalá milenka bývalého předsedy vlády. Dovolil bych si o tom s předvídatelným úspěchem pochybovat.

A ještě jednu velice důležitou věc je třeba vzít v úvahu: 96 % mužů tuto možnost nemá ani náhodou. Svoji pracovní i životní pozici si musí doslova vybojovat. Samozřejmě jsou většinově mužská pracoviště, kde podle vyjádření jistého bývalého odborového funkcionáře, není radno se ani předklonit pro tužku.

O. Zuckerová 25.11.2015 0:36

Naprosto nechápu,

k čemu je potřebný milion na naučení někoho jezdit na kole. Já to zvládla  podle bratrových pokynů ve věku 12 let během 2 hodin. Takže tohle by se mělo opravdu trochu prozkoumat - a jsou-li někde tak zbytečné peníze, bylo by lépe věnovat je kočičímu útulku nebo nějakému důchodci, například mně! Jinak ale, pane autore, nemusíte lkát nad tím, že Vaše fyzické vybavení Vás snad hmotně znevýhodňuje; já jsem jen kvůli jeho absenci celý život brala o pěkných pár stovek méně nežli moji kolegové na úplně stejné pracovní pozici, a podobně na tom je dodnes většina žen.