13.8.2020 | Svátek má Alena


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Tichý 9.7.2020 18:00

Chyba v okrajovych podminkach-z komunismu/socialismu/diktatury se utika, az kdyz v ni clovek chvili zije.

R. Tichý 9.7.2020 18:02

YAHOO vydali odhad 91% pro Trumpa.

V. Braun 9.7.2020 19:00

Yahoo takový odhad nevydal, dle Fox news ho vydal konkrétní výzkumník, který údajně dobře předpověděl výsledek většiny voleb. Selhal jen ve dvou, shodou okolností myslím u těch, kdy po prvním období nezvítězil úřadující prezident.

M. Pivoda 9.7.2020 11:58

... Průzkumy je proto nutné brát s rezervou, ale nervozitu začínají pociťovat i skalní spojenci Trumpa. „Na pravici to mnoho lidí neříká, ale prezident Trump může klidně tyto volby prohrát,“ říkal před několika dny v jednom segmentu své show moderátor Fox News Tucker Carlson. ...

O samotného Bidena prostě zas tolik nejde a proto není ani mnoho, co by mohl říct nebo udělat, aby přesvědčil další voliče. Jeho nejlepší šance je nechat Trumpa odradit co nejvíce z těch voličů, kteří ho volili v roce 2016. Ti nemusí nutně přeběhnout do Bidenova tábora. O výsledku voleb rozhoduje stejnou měrou to, kolik lidí k nim nepřijde. ...

R. Langer 9.7.2020 16:41

Ty jsi zase chytrá jak rádio, ty naše malá hloupoučká UI. Tak se předveď, a na základě svých zkušeností a analýz nám řekni, kdo bude podle tebe novým prezidentem. Nakecalas tady totiž textu jako nějaký grafoman, ale obsah je zcela jalový, tak se předveď konkrétně. ;-D

M. Pivoda 9.7.2020 10:29

To, co se dnes děje v Americe, skutečně není socialismus/komunismus. To tam jen promluvila americká historie, která nezapomněla. A americká společnost se dnes opět posunula, jenže ekonomové a politologové s tím jaksi nepočítali (podobně jako kdysi v Americe nepočítali se zrušením otrokářství).

Jako pamětník, musím ale upřesnit Petráčkovu zkušenost, ohledně hlasování nohama. Cituji z Petráčkova článku: "Devátého července si bude moci říci, že stejně dlouhý čas jako v komunismu strávil ve svobodných poměrech po 17. listopadu 1989. ... Na to stačí argument hlasování nohama. Do komunismu se nikdy neutíkalo, naopak se utíkalo z něj."

Dle mých osobních zkušeností: Po listopadu 1989 se v Česku osmašedesátníci prohlásili za disidenty, protože se jim (přes jejich úpornou snahu, například obnovováním SČSP) nepodařilo dostat zpět k moci, tj. vrátit se zpět do strany KSČ. I byli v Česku rehabilitováni - čímž si Česko uškodilo.

Já osobně si nestěžuji, já jsem se s tou českou polistopadovou realitou vyrovnal "hlasováním nohama". Jak a proč? Ombudsman Otakar Motejl mi totiž vysvětlil, že v Česku nemám šanci právní cestou uspět. Našel jsem si proto práci v USA a asi jeden rok svého života jsem tam také fyzicky strávil. Učil jsem přes internet studenty na celém světě. Získal jsem tak vhled do jiných kultur. Já jsem se tedy o sebe po listopadu 1989 dokázal postarat, ale Česko určitě doplatilo na destruktivní politiku osmašedesátníků. Konec konců zůstali těmi destruktivními komunisty i po svém vyškrtnutí či vyloučení z KSČ.

I po 30 letech nedostanu zde, v tzv. demokratickém Česku, o tom něco obšírněji napsat. Mé závěrečné doporučení: Pepíci, zameťte si, prosím, nejprve před svým prahem, a pak teprve kritizujte USA. Hlavně vy, kteří jste v té zemi nikdy nebyli.

P. Dvořák 9.7.2020 11:46

Co to je za nesmysl?

"To tam jen promluvila americká historie, která nezapomněla."

Historie nemůže mluvit ani zapomínat. Historie má být popisem událostí jak se staly a jaké byly následky těchto událostí.

Pokroutit historii omluvami za staré události, bouráním soch, vymazáním některých událostí nebo úpravou souvislostí tím dnes a tam (proč zrovna až dnes a zrovna tam?) správným "třídním pohledem" je bolševismus non plus ultra.

M. Pivoda 9.7.2020 11:55

Nemůžete zabránit rodičům, aby svým dětem nepošeptaly do ucha, co všechno ve svém životě zažily.

V tom smyslu americká historie nezapomněla.

M. Pivoda 9.7.2020 11:56

Napsal jsem to sice gramaticky nesprávně, ale věcně je to v pořádku, dle skutečnosti.

P. Dvořák 9.7.2020 12:06

Neumím odhadnout počet rodičů, kteří mohou svým dětem šeptat do ucha, co všechno ve svém životě zažily od dob Kolumba přes Abrahama Lincolna, Woodrowa Wilsona nebo Winstona Churchilla.

M. Pivoda 9.7.2020 12:19

I Am a Descendant of James Madison and His Slave

My whole life, my mother told me, ‘Always remember — you’re a Madison. You come from African slaves and a president.’

https://zora.medium.com/i-am-a-descendant-of-james-madison-and-his-slave-62f7a3660600

R. Langer 9.7.2020 16:42

Bla bla bla... :-P

R. Langer 9.7.2020 16:36

Ty zase plácáš naprosté hovadiny, ty naše malá hloupoučká UI! A tolik! To bude asi nějaké přepětí v síti... ;-D

B. Hamal 9.7.2020 21:41

"A americká společnost se dnes opět posunula..."

K tomu posunu se právě vyjádřil i Americký herc Robert Redford. Říká, že další čtyři roky Donalda Trumpa „by urychlily náš posun směrem k autokracii“.

Robert Redford Backs Joe Biden For President, Says Four More Years Of Donald Trump “Would Accelerate Our Slide Toward Autocracy”

https://deadline.com/2020/07/robert-redford-joe-biden-donald-trump-1202979807/

M. Pivoda 9.7.2020 22:01

Tak moc detailně tu americkou situaci nesleduji. Počkám si až na konečný verdikt amerických voličů, který pak budu respektovat.

B. Hamal 9.7.2020 22:52

Tenkrát v Německu byl konečný verdikt německých voličů Hitler.

B. Rameš 9.7.2020 9:56

Máme to prostě v genech: je lepší se podřídit a zůstat s tlupou, protože vyobcování je prakticky jistý rozsudek smrti. Otázka zní: kdo určuje pravidla tlupy? Je to ona křičící menšina? A je to opravdu menšina? Pokud je, proč se většina hlasitě neohradí, že taková pravidla nejsou správná a že ta tlupa je jejich?

J. Jurax 9.7.2020 12:43

Protože menšina má moc jí zničit. Dřív fyzicky, existenčně i profesně, dnes zatím jen profesně a existenčně.

A menšina jsou dnes řvoucí fanatici. Oficiální moc mají přes zastřešené, bezpáteřné a předposrané politiky.

J. Jurax 9.7.2020 12:45

Pardon, zastrašené ..... chytrá klávesnice ví líp, co mám napsat ...

R. Langer 9.7.2020 16:38

Nebo přímo zastřešené bezpáteřními a předposranými politiky. :-/

M. Miky 9.7.2020 9:08

Autor porovnává dnešní nástup nové totality ("neokomunistcké") s jeho vzpomínkami na pozvolný úpadek té původní, již vyžilé, zkostnatělé až zpuchřelé a pak samozřejmě může dospět k názoru, že to není tak zlé. Dnes se ale spíše nabízí srovnání s roky 1945-1948 a to už tak veselé není.

M. Krátký 9.7.2020 8:01

R^R^R^ - OK, ale vysvětlujme to většině do třiceti let - třeba to, že jsme se v padesátých letech museli zapsat do Domovní knihy i na naší chatičce 4 x 5 metrů - a že nás místní komunistická úderka chodila o půlnoci kontrolovat co do počtu i zápisu - !!!!!!

P. Hatina 9.7.2020 4:37

Tak ono bohužel, tak jak je to popsané to tak je. Na to aby mohl být člověk "nezávislý" na etablishmentu musí být skutečně nezávislý - tedy i ekonomicky. Jenže se projeví trhlina té ekonomické nezávislosti, když se poruší její organizace . Jinak řečeno, i ten Gott mohl zpívat jen když mu někde v kulturáku povolili a uspořádali koncert Nemluvě třeba o vystoupení ve státní (nyní veřejnoprávní) televizi. A jak vidno, i tyto problémy mají teď na Západě i ti co si mysleli že jsou nezávislí...

V čem je ale rozdíl, že komunisti převzali státní moc, nebo jinak řečeno, právě tu veškerou organizaci ve státě za kterou převzali zodpovědnost. Tedy museli pak "nějak " řešit i distribuci zdrojů, zásobování, logistiku, bezpečnost, školství obchody, zdravotnictví, důchody, mezinárodní dohody, nakonec třeba i tu kultůru a sport..

Zatímco u dnešních neomarxistických aktivistů převládá dosti naivní představa, že si vyřvou co chtějí, popřípadě zastraší koho chtějí, ale přitom bude všechno pokračovat dál, a soudruh kapitalistický stát všechno zařídí, a budou to dostávat dál.. Zlatý voči.

P. Moravčík 9.7.2020 8:20

Ale má šťastie, že zatiaľ jej majetok neznárodnili. Na zavretie úst momentálne stačí aj mediálna štvanica. A netreba mať pochybnosti - keď sa im podarí všetko rozbiť, vynoria sa nový Schickelgruber, Pol Pot, Džugašvili..., ktorí sa vysporiadajú s úderkami prinajmenšom tak efektívne ako Mao v Číne. Revolúcia vždy požiera svoje deti. Len to by chcelo vzdelanie, nie piatkové flákanie sa poza školu.

T. Kohout 9.7.2020 3:50

"Comme il faut" - platí v každé době, každém režimu. Pokud chce člověk někam patřit, musí se chovat patřičně a ne naopak. Nebo se z něj může stát "Ne-konformista".

J. Krásenský 9.7.2020 3:10

Jsem stejného názoru i podobné historie.