17.5.2021 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

FEJETON: Vražda na dvorku

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 4.5.2021 14:56

Poslechl jsem si (ze záznamu) dnešní CRo2, pořad "Jak to vidí" českého imunologa Hořejšího (ohledně očkování proti Covid-19) a, jako učitel předmětu Inovace, zamyslel jsem se ohledně širších souvislostí.

Přínosem (obecně negativní) doby koronavirové je to, že většina populace/občanů si konečně uvědomila, že neexistují experti na cokoliv, kteří vám napíší svůj expertní posudek, dle kterého pak můžete řídit cokoliv (společnost, podnik, epidemii, ...).

Vězte, že: Existují zde pouze sebevědomí jedinci, kteří sami sebe se za ty EXPERTY prohlásí. A ostatní občané tomu uvěří. Občas tito sebevědomí jedinci, experti, se i náhodně tefí do budoucího vývoje, čímž ještě vzroste povědomí o jejich expertnosti.

A v důsledku toho, tito jedinci, následně podlehnou vlastní propagandě. Prostě (prostřednictvím autohypnózy) uvěří, že těmi proklamovanými experty skutečně jsou. A dle toho jednají.

Imunolog Hořejší dnes hovořil docela poctivě. Připomenu ale, že za skutečnost, že dnes můžete levně sekvenovat lidský genom (a prokazovat tak stav lidské imunity vůči Covid-19), nevděčíte předchozímu moudrému expertnímu posouzení vědecké rady o potřebě vyvinout technologii sekvenování genomu (včetně financování projektu).

Za to vděčíte jedinci, jménem Craig Venter, který byl ochoten riskovat svou osobní kariéru a jít do výzkumu sekvenovaní s pomocí počítače (Human Genome Project), navzdory tehdejší silné vědecké skepsi ohledně doby dosažení praktického výsledku (tehdejší expertní odhad po přečtení jednoho procenta genomu za dobu jednoho roku, byl dalších cca 700 let!!!). Dnes (v době Covid-19) tedy sklízíte plody za někdejší lidskou odvahu podstoupit riziko.

Kapišto, Pepíku? Upalování "čarodějnic" fakticky pokračuje, jenže už to není představení pro veřejnost.