Neděle 14. června 2026, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Sýček

13. 4. 2009 18:59
A myslíte, že jste s dospělostí získala víc odvahy, než měli Vaši rodiče?

"Už léta nechci mít s institucionalizovanou katolickou církví příliš společného. Štve mne, že se odmítá reformovat podle potřeb doby, ale přesto ji určitým způsobem stále respektuji." I komunisté si přáli církev reformovat podle potřeb doby, své doby (když už ji nemohli zlikvidovat fyzicky, jako třídního nepřítele). Dnešní doba nežádá nic jiného, každá doba a každý vládce žádal reformu církve dle svých požadavků, i ti, kteří sami sebe pojmenovávali tituly "nejkatoličtější". Církev tu lépe a tu hůře obstávala, podle statečnosti svých představitelů. Co myslíte, kolik statečnosti vás stojí prohlášení v úvodu, a kolik by stálo prohlášení jiné, třeba o zachovávání etických hodnost i přesto, že se nám v tuto chvíli zdají překonané, zbytečné nebo dokonce škodlivé.

A zajímalo by mne co si představujete pod pojmem bigotnost přísně katolické rodiny vaší matky a jak to souvisí s tím zvláštním rozhodnutím (více než pragmatickým), nechodit s ostatními spolužačkami na hodiny náboženství. První svaté přijímání jsem přijal v roce 1972 a biřmován jsem byl o sedm let později. Ministroval jsem, stejně jako mí bratři a kamarádi. Rodiče i kněží nás připravovali na to, že s vírou, opravdovou vírou, přicházejí ústrky, pomluvy, ostrakizace... No zkrátka na to, že nikdy nebudeme "moc populární", ale že je třeba si zachovat čistou duši a zdravý rozum. A o to se tu více tu méně úspěšně snažím. Jo a jestli nemám pár dobrých rad jak reformovat církev? No jéje, ale naštěstí nemám tu odpovědnost, a vlastně ani ambici...

0 0
možnosti

Redo

13. 4. 2009 18:38
Vo co de?

Uf, o čem se tu píše? Co to je? Co mi chce říct? Já to nechápu. Proč si to radši nedá na blog? Co je na těchto úvahách velikonoční, datum?

0 0
možnosti

pastelkin

13. 4. 2009 17:42
církev svatá a memetika

1)návnada  2)háček  3)odměna  4)trest  5)vakcinma.

0 0
možnosti

Sýček

13. 4. 2009 22:57
Re: církev svatá a memetika

Pokud je za páté vakcina, mám jen tyto možnosti a mám představu o  memech a co tím autor myslel, volil bych bod pátý, ale nejprve bychom si měli vyjasnit obsah uvedených pojmů.

0 0
možnosti

Nemo

13. 4. 2009 9:35
Paní Mirko,

co v tom nebi budete dělat? Máte představu jako

svatý Tomáš Akvinský, který napsal, že největším potěšením pro spasené

věřící v nebi bude pohled na ty mučené a trápené hříšníky v pekle?

To je čistý sadismus.

Nebo se budete tisíc let dívat na Pannu Marii, jak sedí ve svém zlatém pokojíčku? To je představa jednoho katolíka o činnosti v nebi.

0 0
možnosti

projektant

13. 4. 2009 11:44
Re: Paní Mirko,

Vážený Nemo, vy si nedáte pokoj. Dneska je modrá obloha a Bůh všechno vidí. On vám

to všechno sčítne.

0 0
možnosti

J.G. Pašek

13. 4. 2009 6:27
Hmmm . . .

Štve mne, že se odmítá reformovat podle potřeb doby . . . .

Ale milostivá, proč jste nenapsala, jak se ta církev má zreformovat cválala a kázala co se Vám bude líbit? Já mám za to, že to není chyba církve, že neskáče jak pískáte . . .

0 0
možnosti

Jakub S.

13. 4. 2009 8:57
Re: Hmmm . . .

První větu máte nesrozumitelnou. A ta druhá je zbytečná. Ona nic takového nepožaduje. Stačí, prosím, klidně a nepředpojatě číst, a nebýt zbytečně podezřívavý atd.

0 0
možnosti

Kodl

13. 4. 2009 0:34
Dodnes nechápu, proč ti bolševici

šli církvi po krku, když jste stejní fanatici jako oni.Asi vás klekátkáře brali jako nebezpečnou konkurenci ve vymývání mozků.

0 0
možnosti

Jakub S.

13. 4. 2009 8:58
Re: Dodnes nechápu, proč ti bolševici

Fanatici si přece odevždy vzájemně jdou po krku. A autorka nesplňuje naprosto kritéria zařazení ke "klekátkářům", neblázněte...

0 0
možnosti

Paul Sulc

13. 4. 2009 0:28
Jo, holka, ty nabozenske blaboly

jsou v mozku mnoha mene premyslivych lidi jako vytesane do kamene. Bodou pro Jeziska ci Mohameda cedit krev s tim, ze jen oni veri v toho praveho boha  A chuda cirkev, no byla chuda 1700 let zpatky. Ale podivejte se dnes na papeze ci Vlka. Nezda se ze by museli prohledavat pracne kapsy, aby meli na burta.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz