Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Sýček
A myslíte, že jste s dospělostí získala víc odvahy, než měli Vaši rodiče?
"Už léta nechci mít s institucionalizovanou katolickou církví příliš společného. Štve mne, že se odmítá reformovat podle potřeb doby, ale přesto ji určitým způsobem stále respektuji." I komunisté si přáli církev reformovat podle potřeb doby, své doby (když už ji nemohli zlikvidovat fyzicky, jako třídního nepřítele). Dnešní doba nežádá nic jiného, každá doba a každý vládce žádal reformu církve dle svých požadavků, i ti, kteří sami sebe pojmenovávali tituly "nejkatoličtější". Církev tu lépe a tu hůře obstávala, podle statečnosti svých představitelů. Co myslíte, kolik statečnosti vás stojí prohlášení v úvodu, a kolik by stálo prohlášení jiné, třeba o zachovávání etických hodnost i přesto, že se nám v tuto chvíli zdají překonané, zbytečné nebo dokonce škodlivé.
A zajímalo by mne co si představujete pod pojmem bigotnost přísně katolické rodiny vaší matky a jak to souvisí s tím zvláštním rozhodnutím (více než pragmatickým), nechodit s ostatními spolužačkami na hodiny náboženství. První svaté přijímání jsem přijal v roce 1972 a biřmován jsem byl o sedm let později. Ministroval jsem, stejně jako mí bratři a kamarádi. Rodiče i kněží nás připravovali na to, že s vírou, opravdovou vírou, přicházejí ústrky, pomluvy, ostrakizace... No zkrátka na to, že nikdy nebudeme "moc populární", ale že je třeba si zachovat čistou duši a zdravý rozum. A o to se tu více tu méně úspěšně snažím. Jo a jestli nemám pár dobrých rad jak reformovat církev? No jéje, ale naštěstí nemám tu odpovědnost, a vlastně ani ambici...
Redo
Vo co de?
Uf, o čem se tu píše? Co to je? Co mi chce říct? Já to nechápu. Proč si to radši nedá na blog? Co je na těchto úvahách velikonoční, datum?
pastelkin
církev svatá a memetika
1)návnada 2)háček 3)odměna 4)trest 5)vakcinma.
Sýček
Re: církev svatá a memetika
Pokud je za páté vakcina, mám jen tyto možnosti a mám představu o memech a co tím autor myslel, volil bych bod pátý, ale nejprve bychom si měli vyjasnit obsah uvedených pojmů.
Nemo
Paní Mirko,
co v tom nebi budete dělat? Máte představu jako
svatý Tomáš Akvinský, který napsal, že největším potěšením pro spasené
věřící v nebi bude pohled na ty mučené a trápené hříšníky v pekle?
To je čistý sadismus.
Nebo se budete tisíc let dívat na Pannu Marii, jak sedí ve svém zlatém pokojíčku? To je představa jednoho katolíka o činnosti v nebi.
projektant
Re: Paní Mirko,
Vážený Nemo, vy si nedáte pokoj. Dneska je modrá obloha a Bůh všechno vidí. On vám
to všechno sčítne.
J.G. Pašek
Hmmm . . .
Štve mne, že se odmítá reformovat podle potřeb doby . . . .
Ale milostivá, proč jste nenapsala, jak se ta církev má zreformovat cválala a kázala co se Vám bude líbit? Já mám za to, že to není chyba církve, že neskáče jak pískáte . . .
Jakub S.
Re: Hmmm . . .
První větu máte nesrozumitelnou. A ta druhá je zbytečná. Ona nic takového nepožaduje. Stačí, prosím, klidně a nepředpojatě číst, a nebýt zbytečně podezřívavý atd.
Kodl
Dodnes nechápu, proč ti bolševici
šli církvi po krku, když jste stejní fanatici jako oni.Asi vás klekátkáře brali jako nebezpečnou konkurenci ve vymývání mozků.
Jakub S.
Re: Dodnes nechápu, proč ti bolševici
Fanatici si přece odevždy vzájemně jdou po krku. A autorka nesplňuje naprosto kritéria zařazení ke "klekátkářům", neblázněte...
Paul Sulc
Jo, holka, ty nabozenske blaboly
jsou v mozku mnoha mene premyslivych lidi jako vytesane do kamene. Bodou pro Jeziska ci Mohameda cedit krev s tim, ze jen oni veri v toho praveho boha A chuda cirkev, no byla chuda 1700 let zpatky. Ale podivejte se dnes na papeze ci Vlka. Nezda se ze by museli prohledavat pracne kapsy, aby meli na burta.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz