27.2.2021 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

FEJETON: There‘s no business like charity business

Ach, torontské letiště, jak tě nemám ráda! Z Vancouveru jsme přiletěli s mírným zpožděním a všemi těmi chodbami, po eskalátorech nahoru a dolů a kontrolami všeho nemožného jsem musela probíhat dlouhým klusem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 6.12.2012 11:19

Třeba to místo v business

pro jeptišku byla charita té letecké společnosti :-)))

Z. Kulhánková 6.12.2012 15:42

Re: Třeba to místo v business

Bejvávalo, milý pane. V devadesátých letech jsem se něco nalítala a upgrade jsem přes oceán dostala skoro pokaždé. Dneska je to prakticky nemožné, letecké společnosti hlídají každý cent. Vždyť už i za to místo v exit row si musíte připlatit.

V. Roubíček 5.12.2012 23:45

přispíval jsem, nepřispívám

J. Sinnreich 5.12.2012 23:03

Prvni trida

Vetsi pohodli nez letat v prvni tride je urcite "special", kterym (za nase penize, ne dobrovolne prispevky jako na charitu) letaji nasi prepracovani politici. Jinak si myslim, ze je dost nespravedlive vuci radovym sestram ktere v hospicich pecuji o umirajici, nebo o poskozene deti (praci, kterou by nikdo z nas za zadne penize nedelal),uvadet jako priklad chamtivosti prave tuto jeptisku.

Z. Kulhánková 5.12.2012 23:15

Re: Prvni trida

Na spodku pyramidy každé charity jsou vždycky lidé, kteří obětavě pracují zadarmo nebo za málo peněz. Jde o to, jak velká část rozpočtu skončí u nich.

Přide mi nesmyslné dávat peníze organizaci, jejíž zástupci létají po světě v první třídě, když sama létám hytlákem a rozmýšlím se, jestli si připlatit stovku za malinko pohodlnější sedadlo.

V žádném případě nejsem proti tomu, abychom něco dělali pro své bližní. Poukazuju jenom na to, že lepší je to dělat tak, aby co nejvíc našeho úsilí nebo peněz směřovalo přímo k cíli, a aby ten cíl byli spíš lidé kolem nás než na druhém konci světa.

K. Pavlik 5.12.2012 16:56

Nic noveho pod slunce

Doporucuji si precist prekrasnou Haskovu povidku: Sbirka na podporu chudych skolnich ditek (jestli se to jmenuje presne tak za to nerucim). Tam je nadherne popsano jak dobrocinnost funguje.

Z. Kulhánková 5.12.2012 22:56

Re: Nic noveho pod slunce

Povídku znám a je skvělá. Ale kdo se nepoučí z historie, je odsouzen ji opakovat...

A. Holík 5.12.2012 14:59

Hm ..

Treba lita casto a ma prvni tridu za body ..

Z. Kulhánková 5.12.2012 19:54

Re: Hm ..

To mě taky napadlo, nicméně vzhledem k tomu, co vím o charitativních organizacích (a co dále potvrzují zkušenosti diskutujících níže), to budou nejspíš body nalétané v první třídě. 

Z. Kulhánková 5.12.2012 20:52

Re: Hm ..

K tomu je ovšem nutno podotknouti, že první třída stojí dvoj- až trojnásobek bodů, za které se dá pořídit letenka v hytláku. Tudíž se stejně jedná o plýtvání, protože za stejný počet bodů mohla ctihodná letět dvakrát až třikrát a ušetřené peníze použít pro chudáčky černoušky.

J. Pernica 5.12.2012 14:04

jojo bible

tam je všechno. To už říkal Kristus pán, že starost o jiné je nejlepší kšeft.

Z. Kulhánková 5.12.2012 23:16

Re: jojo bible

Nojo vlastně, ale podal to trošku zaobaleně.

P. Krasny 5.12.2012 14:03

YYZ je fakt

jedno z nejhorsich letist.  Jeste maji vzdalenost k gate znacenou v kilometrech?  Spoj na DC byl vzdycky v nejaky zadeli kilak a pul a v tech chodbach si clovek pripadal jak bila mys v labyrintu :)

Veprova:  pridat zampiony, brambory, mrkev a celer a cely to vrznout do crock pot na Low Heat.

Dobrocinnost - jedine lokalne, vanocni stromecek v kostele s andelickama pro potrebny, game warden ktery ma nejaky zdravotni trable a vysoky ucty z nemocni - i  ten somrak na svetlech tech par dollaru vyuzije lip nez nekterej ten dobrocinnej kombajn.

Z. Kulhánková 5.12.2012 22:15

Re: YYZ je fakt

Myslím, že kilometry už vzdali, protože to lidi ještě víc nas..., ale mám pocit, že to tam bylo v minutách. V tom fofru jsem to moc neregistrovala.

Žampióny jsou skvělý nápad!

Přesně, radši ať si za moje peníze koupí pivo ten somrák, než abych sponzorovala NGO žranice.

J. Skála 5.12.2012 11:20

Je to pár let,

pořádali jsme ve Veletržním paláci v malém sále výstavu (Fascinace světlem, chodily děti z celé republiky), měla být až do soboty, ale v pátek nás vyhodili. Ve velké hale se připravoval mejdan a rušili bychom. Zahraniční kapela, stoly se prohýbaly, žrádlo pro stovky lidí ... Tak jsme se ptali, kdo tak hýří:  UNICEF!

Z. Kulhánková 5.12.2012 22:06

Re: Je to pár let,

Děkuji za příspěvek - ošklivě jste dožral kamarádku, která dosud dávala peníze na vakcíny pro černoušky, kdykoliv UNICEF přišel žebrem. Teď si prý bude radši sponzorovat skotské vakcíny pro sebe.

J. Schwarz 5.12.2012 11:00

přesně stejné pocity

jako ona "sestra" ve mně vyvolávají všichni ti "humanisté", socani a milovníci "prostého" respektive "trpícího" člověka. Na všechno mají jediný recept - dejte nám prachy!!! Například u nás, namísto aby chudším seniorům pomohli / bavili se s nimi jako rovný s rovným, pomohli najít levnější ubytování, rozptýlili obavy že v novém bydlišti bude dotyčný sám jako kůl v plotě, že bude mít daleko k doktorovi a nikdo mu nepomůže / zvyšují jejich frustraci a obavy, aby je nahnali coby voliče své partaji. A jediné, co jim slibují jsou prachy. Cizí prachy. Ze kterých se dá 9/10 rozkrást, použít na "poslanecké náhrady", nové úřady, pašalíky pro "kamarády". Hnus, velebnosti...

Z. Kulhánková 5.12.2012 22:57

Re: přesně stejné pocity

Ono je dobře si u každé charity napřed prostudovat výroční finanční zprávu.

R. Langer 5.12.2012 10:40

Souhlas,

pomáhejte nejdříve lidem ve svém okolí. A až už bude všem pomoženo a na nikoho dalšího nenarazíte, můžete pomáhat těm ostatním...

Z. Kulhánková 5.12.2012 22:17

Re: Souhlas,

Taktak, napřed sobě, potom svojí rodině, potom sousedům.

P. Sulc 6.12.2012 0:11

Re: Souhlas,

Nevim uz kdo to byl, ale pred casem to kdosi formuloval asi takto: Nejdrive jsem ja, potom moji pratele a nekteri pribuzni, a potom moje zviratka. Tezko  nesouhlasit.

Z. Kulhánková 6.12.2012 0:50

Re: Souhlas,

Moje zvířátka jsou na druhém místě, protože na rozdíl od přátel a příbuzných se o sebe postarat neumějí a kromě toho jsem za ně dobrovolně přijala odpovědnost.

P. Sulc 6.12.2012 3:57

Re: Souhlas,

Jaka mate ? Jeste kdyz jsem byl zenatej, meli jsme siamskeho kocourka a kocicku a pak jsme pridali habesskeho kocourka. Alena si nechala potom oba kocoury a ja kocicku. Vsechna ta zviratka jsou uz pres dvacet let mrtva, ale me se o nic nekolikrate za rok zda. Ale nic ted nemam, co by si zviratko pocalo, kdybych nekde zkapnul, to by umrelo hlady.Ale kdyz prijdu nekam, kde maji kocky, tak jsem jak pominutej.

Z. Kulhánková 6.12.2012 5:32

Re: Souhlas,

Jako dítě jsem žila s pejskama i kočičkama. V dospělosti jsem si pořídila úžasného siamáka, který skoro i mluvil. Když jsem bydlela na statku ve Slavonicích, měli jsme jednu dobu 5 koček, protože nám nosili opuštěné a my jsme nebyli schopni je odmítnout. Ještě jsme si k nim pořídili pejska. Teď máme jenom pejska a zapřísahali jsme se, že víc zvířat už ne.

J. Míchal 5.12.2012 9:49

Pozdrav ze Slavonic

Rád čtu vaše články. Díky za ně.

Z. Kulhánková 5.12.2012 9:57

Re: Pozdrav ze Slavonic

Taky děkuju. Všem slavonickým posílám vřelé pozdravení a vzpomínku, bylo nám s vámi dobře!

K. Filek 5.12.2012 15:53

Re: Pozdrav ze Slavonic

Pěkný článek a líbí se mi diskuse k němu.Žádné vulgarity jen slova porozumění.Dík za pěkný článek.

Z. Kulhánková 6.12.2012 3:29

Re: Pozdrav ze Slavonic

Rádo se stalo. Ke mně chodí jen vybraná společnost!

J. Chaloupka 5.12.2012 9:21

Také by měl člověk pomáhat lidem své civilizace, a ne

přispívat na plození pozdějších atentátníků třeba v Palestině. Nedávno po hurikánu v NY jsme poslali dotaz na Člověka v tísní, zda vypíše sbírku pro těch 40 tisíc Američanů, kterým ten hurikán zničil dům? Odpověď žádná. To když je hurikán v Thajsku nebo na Haiti, tak se sbírá, jen to fičí. Copak je snazší přijít o dům v NY než v Portauprince? Na Haiti je alespoň teplo, zatímco NY byl následně na to zasypán sněhem. Proč pomáháme v Ugandě a nepomáháme lidem vlastní civilizace, nota bene, když těm lidem za návrat té civilizace vděčíme ve 20. stol. dvakrát?

Z. Kulhánková 5.12.2012 9:26

Re: Také by měl člověk pomáhat lidem své civilizace, a ne

Viděl jste ty záběry z Haiti, na kterých mezinárodní dobrovolníci odklízejí trosky, zatímco vedle urostlí Haiťané hrají fotbálek?