6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

FEJETON: Ta úžasná neinformovanost

Tenkrát to byl tedy nervák. Vlasta Řezníček i já jsme si mysleli na stejnou dívku. Nebyli jsme již tehdy žádní začátečníci, ale nadějní středoškoláci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 20.3.2015 16:26

Co je to spontánní řád lidské interakce, informovaný

autore ? Dzp.

J. Kraus 20.3.2015 13:35

Přesně tak,

a nejhorší, že už to člověk nikdy nedohoní, že to padesát let trvající přerušení kontinuity už nezaplní. Nemám v tom řetězci příčin a následků někde nějaký zkrat, nezamotaly se mi různé řetězce do sebe? A ta jména a jejich nositelé – aktuální události člověk doopravdy pochopí spíš intuitivně, ale na tom internetu po letech to bývá sterilisované a neuchopitelné. A doba a události jdou dál a půjdou bez konce – snad. Už navždy zůstanu pozadu. Ale to vzrušení z objevování neznámého, to stojí za to.

B. Hamáček 20.3.2015 10:00

Zdá se

Zdá se , že většina diskutujících nepochopila podstatu článku . Není důležité kde informace najdu, ale že je mohu svobodně a necenzurovaně najít a porovnávat , že to třeba neumím je jiný problém.

P. Bryndza 20.3.2015 9:21

poslední věta článku

to je ryzí ironie,ne?

B. Hamáček 20.3.2015 9:56

Re: poslední věta článku

Vám nepomůže ani norimberský trychtýř, zabedněným bolševikem jste a zabedněným bolševikem zůstanete. Ještě více na vás sedí slova refrénu písničky "Ředitel autobusu" od TAP TAP .

J. Fridrich 20.3.2015 14:07

Re: poslední věta článku

Pro soudruha Bryndzu :

Až bude tobě, pionýre, čtenáři, třicet, pětatřicet let, vzbudíš se do světa, který už v mnohém nebude podoben dnešku. Budovatelé komunismu v Sovětském svazu i u nás budou mít k dispozici moderní automatizované závody, zvládnou zemědělské práce průmyslovým způsobem, budou pracovat šest hodin denně. V té době proniknou hluboko do tajů vesmíru. To všechno se promítne do každodenního života: 250 milionů tun oceli ročně, hojnost všech prostředků, městská doprava zdarma, bezplatné stravování ve školních a závodních jídelnách, bydlení v prostorných bytech bez nájemného, levné nebo bezplatné turistické základny atd. To není začátek fantastické povídky našeho časopisu, to je reálný dvacetiletý program Komunistické strany Svazu sovětských socialistických republik, o kterém píše, mluví a přemýšlí celý svět.

Vždyť za deset let předstihne SSSR Spojené státy americké dvaapůlkrát a v roce 1980 bude jeho náskok sedminásobný. Je krásné žít v takovém světě! V prvé větě naší poznámky jsme vlastně napsali chybu. Přečti si tu větu znovu, milý Vláďo, Květo, Přemku, i vy ostatní.

Jistě znáš odpověď: Všichni se musíme přičinit! Učit se a pracovat. I mimo školu ve svých pionýrských oddílech, v kroužcích i ve speciálních kolektivech. Pusťte se všichni do technické a přírodovědecké činnosti, nebojte se usilovné práce nad funkčními modely, zamilujte si pěstitelskou či chovatelskou práci v pionýrských zemědělských hospodářstvích. Velkolepá budova světa - komunistická společnost - potřebuje všestranně připravené lidi, vládnoucí elektřině, jaderné energii, složitým

mechanismům, chemickým látkám, přírodě na Zemi i v kosmickém prostoru.

P. Kmoníček 20.3.2015 15:40

Re: poslední věta článku

Bryndzo,nejmenujete se Vy vlasně Lesniak nebo Mrázek nebo Szewczyk nebo Swozil nebo.....?Které jméno je skutečně Vaše?Vy musíte brát od Adolfa Putina dost peněz,že?FUJ!!!

Ś. Svobodová 20.3.2015 9:00

Nabídka a poptávka

Je skvělé, že dnes nám internetový vyhledavač odpoví na každou otázku (o kvalitě by se dalo dlouho debatovat).

ALE... nedávno jsem se v diskuzi s 23letou grafičkou zmínila o Merkelové a ona nevěděla, kdo to je. Nevěděl to její 26letý přítel, odborník IT, nevěděli to jejich dva další kamarádi. A nevěděli ani, že by to měli vědět.

V tomto kontextu mi připadá, že se výsledek školního vzdělávání příliš nezměnil.

P. Kmoníček 20.3.2015 8:29

Máte naprostou pravdu.

Já jsem sice Ilustrovaný slovník nevyhodil a udělal jsem dobře,protože porovnávat data a údaje s dnešními informacemi bývá často zábavné.Co ti "učenci"dokázali už v osmdesátých letech zplodit bývá neuvěřitelné.Ale na druhou stranu hrůzné je,kolik čeledínů tehdejším "Ilustrovaným"informacím věří.A navíc jsem přesvědčený,že dost těch "učenců"ještě dnes zastává dost vysoká místa.Hrůzné i hrozné.

S. Rehulka 20.3.2015 7:27

Nu....

....Astone, je mi to líto ! Víte proč !

A. Hrbek 20.3.2015 7:14

V encyklopediích

za první republiky nebyl Voltaire? To bych se dost divil.

Pokud vím, tak např. Ottův slovník byl za první republiky neustále doplňován a existovaly i encyklopedie zahrnující období po ISV.

B. Hamáček 20.3.2015 9:54

Re: V encyklopediích

Určitě o Voltaira nešlo, ale bylo dost nám neznámých osobností.

P. Sulc 20.3.2015 3:01

NO, JE TO NADHERA, TO JO,

ale az na moment, kdy dostanete pres 1.5 milionu odpovedi. A tam nekde je prave jeden jediny malinky detail, ktery byste chtel vedet.

A. Holík 20.3.2015 0:48

Je to jedno ..

Ano, vyleza nam ale dalsi hlava hydry .. nedostupnost informaci je nahrazena nezajmem o ne ..

M. Polláková 20.3.2015 6:48

Re: Je to jedno ..

.. hodně středoškoláků reaguje na požadavek, že něco mají znát .. vždyť je to na netu

J. Jurax 20.3.2015 22:43

Re: Je to jedno ..

No, on je to často nezájem o pro daného jedince nezajímavé informace. A platí, že velikost množiny nezajímavých informací je u každého jedince různá, pro něj charakteristická; někdy se ta množina blíží množině všech informací, co jich na světě je ...