19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

FEJETON: Přežijí nevládky?

Doneslo se ke mně, že se státní úředníci v souvislosti s původně nepředpokládanými obrovskými výdaji, souvisejícími s epidemií koronaviru, rozhodli hledat, kde ušetřit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krátký 25.5.2020 15:23

jo a já blbec to čtu až teď odpoledne - mohl jsem mít super náladu už od rána - něco jako dva panáky dobrého pití - no snad to ještě doženu - za mě 1********

J. Pokoutný 25.5.2020 10:04

Sorosovky zrušit, včelaře a sportovce podporovat!

V. Petr 25.5.2020 10:29

ANO!

Š. Hašek 25.5.2020 12:37

Jo!

Ty sportovce do "hodnosti obecního fotbalu".

Ty gladiátory polepené reklamami, a fňukající, že "trávník je vlhký, sníh je nevhodný a počasí taky, ............. těm ať dají jejich diváci. Ať se složí na miliony "Národní fotbalové mafie/výkrmny".

Já též sportuji, za své, uznávám, že kolo jede po dřevařské cestě líp a stopa někým projetá přede mnou, je rovněž poho. Každý za své, byly doby, kdy příživníčků bylo méně, a sport nezakrňoval, naopak!!! Měl přímou spojitost jen s volným časem! S penězi od cizích nikoliv nutně.

R. Polášek 25.5.2020 9:47

Bohužel jsou neziskovky, které se neustále pokoušejí diktovat ostaním občanům, jak mají žít a prosazují to násilnými akcemi včetně kací proti státním záměrům. Přitom jsou tyto neziskovky až dosud financovány státem. Takže za peníze daňových poplatníků jdou proti daňovým poplatníkům.

V. Heidlerová 25.5.2020 9:59

Prosím, uveďte konkretní příklady, jinak mám z toho v hlavě guláš. To jsou takové tajemné náznaky, ale jasné označení nikde. Pokud něco určitého víte, je dobré to ohlásit příslušným orgánům. Já osobně vidím větší nebezpečí v neustálém zvyšování administrativy, teď např. ZMOCNĚNEC pro zdravotní výzkum - a nespočet dalších útvarů, které vznikly za vlády "odborníků". Asi takoví odborníci nejsou, když potřebují tolik poradců a stohlavých počtech. Andy už nestíhá a doma ještě parohy.

V. Petr 25.5.2020 10:23

Děti země, Transparemcy International a z části i Člověk v tísni.

Pak jsou tady nezikovky, zabývající se "integrací Romů," které dostávají několik milionů na jednoho Roma, zařazeného do programu, aniž by musely vykázat nějaký konkrétní výsledek.

Š. Hašek 25.5.2020 12:44

Mějte gulyás. Ale vlastní vinou. Kdo hledá, najde. Jen se to jejich účetnictví hůře hledá, mají tam hlavně fotky a "výkazy práce o milionech lidohodin a milionech tun brožurek poradních". Letenkami, dietami, rekreací v ceně ......... a mzdou se moc nechlubí.

Vaše přípomínka stran "zmocněnců", "agentur poradních", "dodavatelů pastelek do rodin mačetářů/lidojedů, ....... je samozřejmě zcela trefná a namístě.

R. Polášek 25.5.2020 20:20

Třeba Děti Země, nebo Duha jsou typické příklady společnosti škodících neziskovek.

J. Ptáček 25.5.2020 9:20

Paní redaktorka, stejně jako naprostá většina občanů, vychází z toho, že za vše zlé mohou špatní politici. Ne, na vině jsou pouze a jenom jejich voliči.Ať si každý vzpomene, koho volil, co za ním je a koho zase bude demokraticky volit.Volič, který nejde k volbám volí zlo aspoň nepřímo a jen částečně, aktivně volí zlo volič zblbnutý sociálními sítěmi nebo přímo nějak zkorumpovaný (důchody, volební guláš, koblihy a podobně).

V. Heidlerová 25.5.2020 9:24

Volič se nechá nalákat sliby a drobnými úplatky. Nemá takovou sumu informací, aby se rozhodl správně, a někteří ani nemají zájem, zvolí toho, koho chbválili v hospodě. V době volby AB jsem o něm skoro vůbec nevěděla, program byl nečitelný - nikdy bych někoho takového nevolila. Většina voličů je ale u nás dosti primitivních a o důsledky se nestará.

V. Petr 25.5.2020 10:43

První volba AB mě překvapila, věděl jsem sice, že je tady velká poptávka po někom, kdo nepatří k establihmentu, ale nevěřil jsem, že se nespokojení voliči na někom shodnou.

Pak už to bylo jasné! A poté, co své voliče zradila ODS, musela podpora Babiše ještě narůst...

Š. Hašek 25.5.2020 12:50

Přestaňte už konečně používat "volič". Používejte "já".

I prosťáčkovi je jasné, že se každý volič nechává "nalákat" něčím jiným. I takový Schw. s Halíkem jsou "přesnější/odbornější" než Vy. Ti mají voliče již utříděné. Na čecháčky, slaboduché, ....... vysoce inteligentní/demokratické.

Z Vašeho textu asi i plyne, že jsem v té skupině těch primitivních. Pište více, já to budu číst, třeba se malinko vyšvihnu.

J. Jurax 25.5.2020 14:45

Ano.

A nevolí správně, to jest volí jinak než Vy.

Ono nikdo u nás nevolí správně. Neboť ke každému voliči, ať volí jak chce, existuje neprázdná množina jiných voličů, kteří jsou hluboce přesvědčeni, že ten první volič nevolil správně, respektive že volil zhola blbě oblouzen jsa tu sliby, onde koblihou či gulášem nebo dokonce i činy.

J. Ptáček 25.5.2020 15:07

Ještě štěstí, že podle rad přiopilých štamgastů, vybíráme jen kandidáty. Vybírat podle rad těchto mudrců manžele nebo manželky, to by bylo šťastných manželství!

J. Pankovic 25.5.2020 9:32

Takže když chci volit Losnu, jenže ten nekandiduje, musím si vybrat mezi Maźńàkem 1, Maźńàkem 2 ... až Maźňàkem x, jinak jsem špatný volič?

J. Hajský 25.5.2020 10:27

Podle toho, jaké jste uvedl příklady korumpování voličů prostě nenávidíte současné vládní strany. Ale ona každá politická strana někoho korumpuje:

Strana, která by prosadila snížení daní podnikatelům korumpuje podnikatele, ta, která by zvýhodnila OSVČ korumpuje OSVČ, ta která by legalizovala marihuanu, korumpuje feťáky, ta která by prosadila přistřihnutí křídel exekutorům korumpuje dlužníky atd....

V. Petr 25.5.2020 10:29

Nejjednodušší je počkat, kdo bude zvolen a toho pak zařadit na výplatní listinu (c) David Rath.

Přeloženo, ať zvolíte kohokoliv mafie a establihment ho uplatí nebo jinak zglajšaltují.

A mnoho lidí je zblbnuto médii, a tak nevolí "populisty..." Navíc říkat pravdu může být trestné a to dokonce i pro poslance (naprostý unikát, za 1. republiky nemyslitelné!!!).

F. Navrátil 25.5.2020 9:09

Pokud si někdo říká nevládní organizace, pak by neměl mít s vládou nic společného, tedy ani financování.

V. Heidlerová 25.5.2020 9:15

Pravděpodobně ten název byl vytvořen odborníky nebo politiky, nikoli členy samotných "nevládních" organizací. Je spousta větších i menších skupin, které odvádějí dobrou práci, nesmíte všechno brát šmahem.

O. Uživatel 25.5.2020 9:21

Uživatel požádal o vymazání
V. Heidlerová 25.5.2020 9:55

Nebýt péče včelařů, což je velmi sofistikovaná činnost, asi by existovala jen divoká včelstva. Nebo žádná.

O. Uživatel 25.5.2020 10:03

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 25.5.2020 10:05

Uživatel požádal o vymazání
Š. Hašek 25.5.2020 13:03

Mám na mysli i jednotlivé včelaře. Občas jsou označováni za "gaunery, kteří nevědí, co by za venkovský med chtěli". Odposlechnuto.

Rovněž se domnívám, že o včelaře, ........ a jiné, Petrušce nejde. Ani Pánkovi, ani Kocábovi.

V životě jsem neslyšel včelaře (ani skauta, hasiče, .....), že by jako byl "nevládka".

J. Jurax 25.5.2020 15:14

Ano.

A existuje taková? A pakliže ano, béře prachy od státu?

I když u včelařů bych to měl za dobré vložený peníz, neboť opylování včelami je svrchovaně potřebné. Na rozdíl od nevládních organizací podporující ilegální přistěhovalectví etc. - pohleďte na https://migraceonline.cz/cz/uzitecne-zdroje/institutions-and-organizations-in-cze-3#cat-stranky-organizaci, co jich jen je a s podobnou až stejnou náplní cinnosti. Nebo třeba Nesehnutí ...

Š. Hašek 25.5.2020 12:55

Prosím o číselné vyjádření pojmu "spousta", Vámi použitého.

Mám zkušenost s všelikými spolky. Stran neziskovek (s pomocí internetu) se domnívám, že prospěšných jich je asi tak 11%. Zejména těch, kteří ani neberou peníze odjinud. Berou je od členů.

Zavíráte oči, sama jste přiznala, že máte v těch nevládkách guláš. Tak makejte.

S. Rádl 25.5.2020 9:06

Nedávno jsem někde četl o počtech různých neziskovek založených za stejným účelem a také částečně o jejich hospodaření. Pokud to nebyla protiromská propaganda, tak potěš pánbůh.

Jinak samozřejmě neziskové organizace jsou důležité, ale jejich počet by měl být výrazně omezen, mimo jiné i proto, aby bylo možné kontrolovat, zda opravdu přispívají svou činností k tomu, k čemu byly založeny. A hodnotit je systémem cena-výkon.

H. Rybnická 25.5.2020 8:35

Dobrý den paní Šustrová vynikající článek. Ona totiž spousta lidí nemá ani šajnu co to znamená nevládní organizace. že k nim patří na příklad i hasiči. Nebo Sokol. Že se v nevládních org. angažují tisíce lidí BEZPLATNE tedy dobrovolnicky. Nebo lékaři bez hranic. Jen jako příklad. Pokud stát přispěje, jen za určitých přesně definovaných podmínek koneckonců ti hasiči nemohou koupit stříkačku ze svého. Jenže ono to dobrovolnictví u nás jaksi vymřelo, bylo to spíše tradicí každé lepší rodiny do první poloviny 20. století a nemá to s těmi komunistickými "brigádami" nic společného.

O. Uživatel 25.5.2020 9:18

Uživatel požádal o vymazání