19.8.2022 | Svátek má Ludvík


Diskuse k článku

FEJETON: Pravidla a smysl pro humor

Někdy si lámu hlavu s námětem pro Poslední slovo, zato teď, před koncem roku, je námětů celá smršť. Začnu trochu suše a mravokárně, od půlky ale slibuju obrat. Skandál kolem pravidel interní komunikace iniciovaný na půdě Evropské komise komisařkou pro rovnost Helenou Dalliovou neusnul se svým sedmým dnem, jak to bývá obvykle.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vavrochová 16.12.2021 10:11

Dědomrázovské besídky si též pamatuji ze základní školy, ale jako dítě jsem je nijak ideologicky nevnímala; na druhém stupni už se jim zase říkalo vánoční besídky. V některých školách se opravdu nazývaly Jolka, záleželo na tom, jak moc kavané bylo vedené školy, či jak moc se bálo okresních tajemníků KSČ. Aston a my jeho vrstevníci si to většinou ještě pamatujeme.

L. Harvánek 16.12.2021 13:39

Moje dětství bylo o tyhle radovánky okradeno. Po skončení školního vyučování mě čekala cesta domů, kde jsem místo bezduchých oslav nějakého cizkorajného dědka mráze (toho jsem měl plné zuby kvůli odhazování sněhu ještě ráno před cestou do školy, aby mohla být včas připravena povinná dodávka mléka) připravoval krmení pro domácí zvířectvo. A ani se kvůli tomu nijak nezlobím, natož abych mluvil o nějaké diskriminaci.