16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

FEJETON: Pod bičem designu

Přišla mi zásilka z e-shopu. V balíku byl přibalen menší balíček. Pochopil jsem, že je to prémie, něco jako pozornost podniku. Rozbaloval jsem to a říkal si, copak to asi bude? Rozbalil jsem to a říkal si: co to je a k čemu to slouží?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Němec 25.5.2021 21:38

Je smutné, když není o čem psát, ale musí se.

Ś. Svobodová 25.5.2021 12:19

Ano, černé tlačítko na monitoru nebo reprácích nesmí být vidět. Zato do dálky celé dny a noci září modrá dioda. PROČ????????

L. Beneš 25.5.2021 14:42

Já tam mám diodu červenou. Nemám to vyměnit, že by snad byla od Putina a tedy nebezpečná?

J. Jurax 25.5.2021 15:26

Proč? No protože aby to tlačítko bylo vidět.

J. Ticháček 25.5.2021 20:02

Jenže na tom monitoru je ta dioda jinde, nežli ta tlačítka. Já mám monitory čtyry. Všechny od jedné firmy. 3×27" a jako řekněme odkládací jeden starý 17". Ten starý má ovládání vpředu. Ty tři novější zezadu. Každý jinde. Když je chci vypnout, znamená to: vzít baterku, odsunout reproboxy, mixpult, pár dalších věcí, opatrně zkoumat, které je které tlačítko, jeden z nich kvůli tomu ještě musím stavět na bok. V té změti kabelů. No, nedělám to. Mám černou plochu, když si chci potmě pustit film, ta černá plocha na třech dalších monitorech mne neruší. Jen nechápu smysl těch diod, které svítí, když vypnu počítač. To, že jsou v zásuvce vím, sám jsem je zapojoval. A to nemluvím o konektorech. Ty jsou zase jinde, nežli ta tlačítka. Takže když náhodou potřebuji na některý z monitorů poslat něco z tabletu, nebo NTB, mohu se zbláznit. Nejprve najít vypínač, pak to otočit, najít konektor, otočit zpět, zapnout a přepnout zdroj signálu. Za pět minut si už zase nepamatuji, čím se ten signál přepíná. Jo. Jsou takové hezké, mají tenké rámečky a kdesi cosi. Ale na spodní listu by se pár tlačítek vešlo. A jeden pomocný konektor také. I kdyby tam měl nějaký umělec vymyslet děsně ozdobný dekl. Který by schoval i tu diodu.

M. Malovec 25.5.2021 10:54

Design za každou cenu. Nevím zda je to posedlost designem nebo neschopnotí vžít se do potřeb uživatele, a tak si koupíte za nekřesťanské peníze venovní světlo a máte postaráno o dva dny (a to v případě, že máte na dosah lešení) nervy drásající zábavy. Světlo sice designované, ale nemožné v jedné osobě ze štaflí nainstalovat. Je těžké (trafo na halogenku). Kdo někdy zapojoval lustr ví, že jej pověsí na lustrhák a v pohodě jednou rukou drží čokoládu a druhou utahuje šroubek. Zde musíte jednou rukou držet světlo a druhou dráty a na další zjednat přítele na tlefonu. A k tomu nestačí štafle. Designair by měl mít praxi v oboru, pro který pracuje. Jako návrhářka erotických pomůcek. Tak asi k designairům.

M. Pivoda 25.5.2021 8:26

"Když mne uvidí na ulici, rychle přejde na opačnou stranu chodníku, abychom se nepotkali!"

Ten někdo, kdo záměrně změnil směr chůze, byl designer, který navrhl velké "uši" u kotle na domácí topení.

Designer požadoval 3% z každého prodaného výrobku. Ředitel firmy mu nabídl 5%, ale až z každého prodaného výrobku nad počet 50 kusů. Designer s takovou novou smlouvou souhlasil.

Těch výrobků se ale prodalo jen cca 12.

Proto designer tak rychle měnil směr chůze na ulici, aby nemusel potkat ředitele Šebelu.

L. Písařík 26.5.2021 6:41

Pamatujete kamínka VINCEK ? Šikovný kousek a dobře a hned topil, zřejmě proto, že nikdy o žádném designerovi neslyšel. A ještě jeden vtip ze života - škola chrlí mraky bytových architektek a obvykle se s nimi setkáte, když jdete koupit kuchyňskou linku, v roli prodavaček. Jejich hlavní činností je, abyste si nevymýšlel a bral firmou designovaný kus8-o