30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kalina 25.2.2011 18:33

Re: Za komančů chirurg na Bulovce 2,5 . . "Intelektuální elita" horník na šachtě 4 tisíce . . .

Kdo lže i krade a nebo věci nerozumí.

J. Pašek 25.2.2011 16:01

Rozrajcovat a štvát ignorantní TV, radia a tisku čumily příjde levněji . . .

!

J. Pašek 25.2.2011 15:36

Za komančů chirurg na Bulovce 2,5 . . "Intelektuální elita" horník na šachtě 4 tisíce . . .

2010 ?  Chirurg na Bulovce 25  . . . "intelektuální elita" řidič náklaďáku 50 tisíc . . .

K. Janyška 25.2.2011 13:30

Čermák, co je to chujovina ? Dzp.

....Společnost by neměla být rozhádaná se svými doktory.......

J. Kulheim 25.2.2011 11:49

Re: Do prčic Čermáku

.....nám jde jen o slušný a důstojný život!...

Co to je slušný a důstojný život? Rád bych taky žil slušný a důstojný život.

Náš odchod, Vaše smrt, tak balamutit lidi není ani slušné ani důstojné.

Toto říkat lidem, kteří dávali peníze na mzdy za službu není slušné ani důstojné.

J. Kulheim 25.2.2011 11:39

Re: Do prčic Čermáku

A ostatně ty peníze navíc by jinak zmizely v rukách šikovných šíbrů firem zásobujících zároveň zdravotnictví a politické strany..... Máte něko konkretního nebo jenom tak plácáte do větru?

Ale k důstojnosti má někdy vyčerpaný člověk bez perspektivy na zlepšení situace daleko.....

Pokud je někdo  vyšerpaný, tak nech si odpočine . Pokud pracuje den a potom musí 6 dnů odpočívat, tak nech změní zaměstnání. Pokud potřebuje k získání důstojnosti hrabat se v kapsách spoluočanů ať raději veme sakypaky a pakuje.

J. Kilian 25.2.2011 9:27

Re: Placebo a silná slova

A ještě něco - nadepíšete placebo českého zdravotnictví  a pak píšete jen o doktorech.

J. Kilian 25.2.2011 9:17

Placebo a silná slova

základní substance laždého léku v mozku je pendrek platná tomu, kdo je v bezvědomí,  kdo je napaden závažnou infekcí, koho postihla appendicitida, zánět ledvin, diabetes, vrozená athyreosa a stovky dalších poruch zdraví. Víra ani důvěra nepomohou nic a žádnou substanci nevyrobí, stejně jako nikdo v bezvědomí nebude vnímat chování, tolikrát kdevšade omílané jako základní požadavek, jakoby znalosti a dovednosti byly druhořadé. Roztomilý Cvach a drsný Štrosjmajer jsou ukázkou vyumělkovaných pólů, ne že bych jednoho jen chválil a druhého jen peskoval.

Ti doktoři také věřili státu více než patnáct let, že něco provede se systémem zdravotní péče a jejího financování. Věřili, že lze jednat, přesvědčovat, prosit, žádat. Marně. Kdyby nezačali blbnout, nic by se nezměnilo ani nadále, možná by sem tam strčil stát nějaké placebo své aktivity a vyvolal další marnou naději. Nejen na patřičné ohodnocení lékařovy práce, ale i na pořádek v systému ať již jakémkoli. Stát uslyšel až na to blbnutí a je to jeho visitka.

Pokud, milý autore článku, Vám jde o život (většinou ale jde o patřičnou zdravotní péči pro mírnější poruchy zdraví), měl byste prvně zkusit uvěřit těm doktorům i v tom, že bez fungujícího systému a patřičných podmínek poskytování té zdravotní péče bude snaha jednotlivců marná.  A že se pustili do státu s vervou nebývalou, to je ku prospěchu samotné péče, tedy i ku prospěchu Vašemu, byť třeba i jen potenciálnímu, jistě ku prospěchu společnosti. Silná slova Vašeho apelu jsou výrazem předjímání nějakého nevhodného chování. Zvonku to tak aj može vyzerať, objekliví hodnocení ale vyžaduje trochu znalosti o věci samé.  Možná by stačilo srovnat markery výsledků zdravotní péče a náklady na ni s jinými zeměmi.   Nikdo nežádá obdiv a bezmeznou víru, to by dokonce bylo špatné, bohatě stačí seriosní přístup ke vztahu lékař-pacient a seriosní přístup k hodnocení poskytované zdravotné péče.

J. Gutvirth 25.2.2011 8:09

Re: Do prčic Čermáku

No trochu srozumitelněji byste to napsat nemohl?

J. Gutvirth 25.2.2011 8:08

Re: Do prčic Čermáku

No netušil. Ale k důstojnosti má někdy vyčerpaný člověk bez perspektivy na zlepšení situace daleko. A ostatně ty peníze navíc by jinak zmizely v rukách šikovných šíbrů firem zásobujících zároveň zdravotnictví a politické strany. Hlavně ty velké a zavedené, domnívám se. Takže buďte v klidu.

F. Eliáš 25.2.2011 7:55

Placebo je účinné

I zlomeniny se hojí lépe, když pacient důvěřuje svým ošetřovatelům. Myslím, že na účinek placeba má velký vliv, jestli v dobrý účinek věří osoba, která  lék podává. To je i případ homeopatie a různých léčitelů i dalších věrozvěstů, pokud věří ve svoje schopnosti, byť mylně, a dokáží o svých schopnostech přesvědčit pacienty. Potom mohou být v léčbě úspěšnější, než študovanej dochtor.

F. Eliáš 25.2.2011 7:48

Re: Do prčic Čermáku

Nerozumím vašemu příspěvku jak záleží výsledek montérovy práce, když mu dobře zaplatím, na mém chování? Zejména, když jsem mu zajistil velmi slušný i důstojný život, který se on, v případě lékařů,  snaží změnit na nedůstojný.

F. Pavlis 25.2.2011 7:46

Re: Do prčic Čermáku

Netušil jsem , že bez oněch 5-8 tisíc Kč žijí doktoři neslušný a nedůstojný život. Pan Čermák zřejmě bydlí na jiné adrese než pan Hofman. Pokud známo, doktoři se vrátili do stejných nemocnic a stejných podmínek.  Reforma žádná ještě nebyla a dlouho nebude. Odborové elity se o to postarají.....Zůstanou jen ty peníze....jako symbol důstojného a slušného života.. do prčic...

P. Hofman 25.2.2011 7:25

Do prčic Čermáku

Kdybych byl lékařem, odpověděl bych panu Čermákovi:

Milí občané, přestaňte blbnout a začněte se zase chovat tak, abychom vás mohli kvalitně léčit. Nechceme, abyste nás uctívali, obdivovali a bezmezně vám věřili. Do prčic, vždyť nám jde jen o slušný a důstojný život!