Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JP

J. Pašek

25. 2. 2011 15:36
Za komančů chirurg na Bulovce 2,5 . . "Intelektuální elita" horník na šachtě 4 tisíce . . .

2010 ?  Chirurg na Bulovce 25  . . . "intelektuální elita" řidič náklaďáku 50 tisíc . . .

0 0
možnosti
LK

L. Kalina

25. 2. 2011 18:33
Re: Za komančů chirurg na Bulovce 2,5 . . "Intelektuální elita" horník na šachtě 4 tisíce . . .

Kdo lže i krade a nebo věci nerozumí.

0 0
možnosti
KJ

K. Janyška

25. 2. 2011 13:30
Čermák, co je to chujovina ? Dzp.

....Společnost by neměla být rozhádaná se svými doktory.......

0 0
možnosti
JK

J. Kilian

25. 2. 2011 9:17
Placebo a silná slova

základní substance laždého léku v mozku je pendrek platná tomu, kdo je v bezvědomí,  kdo je napaden závažnou infekcí, koho postihla appendicitida, zánět ledvin, diabetes, vrozená athyreosa a stovky dalších poruch zdraví. Víra ani důvěra nepomohou nic a žádnou substanci nevyrobí, stejně jako nikdo v bezvědomí nebude vnímat chování, tolikrát kdevšade omílané jako základní požadavek, jakoby znalosti a dovednosti byly druhořadé. Roztomilý Cvach a drsný Štrosjmajer jsou ukázkou vyumělkovaných pólů, ne že bych jednoho jen chválil a druhého jen peskoval.

Ti doktoři také věřili státu více než patnáct let, že něco provede se systémem zdravotní péče a jejího financování. Věřili, že lze jednat, přesvědčovat, prosit, žádat. Marně. Kdyby nezačali blbnout, nic by se nezměnilo ani nadále, možná by sem tam strčil stát nějaké placebo své aktivity a vyvolal další marnou naději. Nejen na patřičné ohodnocení lékařovy práce, ale i na pořádek v systému ať již jakémkoli. Stát uslyšel až na to blbnutí a je to jeho visitka.

Pokud, milý autore článku, Vám jde o život (většinou ale jde o patřičnou zdravotní péči pro mírnější poruchy zdraví), měl byste prvně zkusit uvěřit těm doktorům i v tom, že bez fungujícího systému a patřičných podmínek poskytování té zdravotní péče bude snaha jednotlivců marná.  A že se pustili do státu s vervou nebývalou, to je ku prospěchu samotné péče, tedy i ku prospěchu Vašemu, byť třeba i jen potenciálnímu, jistě ku prospěchu společnosti. Silná slova Vašeho apelu jsou výrazem předjímání nějakého nevhodného chování. Zvonku to tak aj može vyzerať, objekliví hodnocení ale vyžaduje trochu znalosti o věci samé.  Možná by stačilo srovnat markery výsledků zdravotní péče a náklady na ni s jinými zeměmi.   Nikdo nežádá obdiv a bezmeznou víru, to by dokonce bylo špatné, bohatě stačí seriosní přístup ke vztahu lékař-pacient a seriosní přístup k hodnocení poskytované zdravotné péče.

0 0
možnosti
JK

J. Kilian

25. 2. 2011 9:27
Re: Placebo a silná slova

A ještě něco - nadepíšete placebo českého zdravotnictví  a pak píšete jen o doktorech.

0 0
možnosti
FE

F. Eliáš

25. 2. 2011 7:55
Placebo je účinné

I zlomeniny se hojí lépe, když pacient důvěřuje svým ošetřovatelům. Myslím, že na účinek placeba má velký vliv, jestli v dobrý účinek věří osoba, která  lék podává. To je i případ homeopatie a různých léčitelů i dalších věrozvěstů, pokud věří ve svoje schopnosti, byť mylně, a dokáží o svých schopnostech přesvědčit pacienty. Potom mohou být v léčbě úspěšnější, než študovanej dochtor.

0 0
možnosti
PH

P. Hofman

25. 2. 2011 7:25
Do prčic Čermáku

Kdybych byl lékařem, odpověděl bych panu Čermákovi:

Milí občané, přestaňte blbnout a začněte se zase chovat tak, abychom vás mohli kvalitně léčit. Nechceme, abyste nás uctívali, obdivovali a bezmezně vám věřili. Do prčic, vždyť nám jde jen o slušný a důstojný život!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz